Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter13

    senior tag

    válasz Zso2 #26 üzenetére

    Öööö, nem értem hogy jutottál erre a következtésre: még a Techpowerup tesztben is többször van a 280-as kártya előtt mint mögött (nem a 260-ról beszélünk, hanem a nagytesóról), az Abu által emlegetett crossfire eredményeket nézve is kb ide lukadunk ki, és bár nem vagyok a 3dmark-matyi (konkrétan eléggé utálom őket), azért az csak elgondolkodtató hogy az összes mark összes tesztjében az első 2 hely a 4870/4850 X2-é.

    Teljesítményben szerintem hozta az elvárásokat, de nem értem hogy tudtak egy 4870 X2-nél hangosabb hűtést rárakni...ha már ott volt az, miért nem tették rá erre is? Az sem egy álom, de ennél azért lényeges (mondhatni sokkal) halkabb...tényleg nem értem :(

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Zso2 #51 üzenetére

    Aztán a jól lehűtött GPU mellett a nagy csendben megfő a VRM...

    [ Szerkesztve ]

  • Peter13

    senior tag

    válasz Zso2 #51 üzenetére

    Akkor én kivétel vagyok...:) Én speciel egyszerűen áttettem a ventit 5 voltra (duplamagas gyári Sapphire hűtőn), azóta kuss van. Állítólag a legújabb Cata gyárilag is támogatja a fordulatszámszabályozást, szóval lehet hogy majd visszateszem, de egyelőre ezzel sincs gond, és a műtét idején erre még nem volt mód.
    Lehet hogy ha ezt a duplaventis rémet egy kicsit visszavennék, akkor nem lenne ilyen embertelen hangja, de még elfogadhatóan hűtene (mint ahogyan nálam a szimpla mezei egy GPUs 4850)

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz Zso2 #51 üzenetére

    Nem olyan vészes ez, mint ahogy te és sokan mások beállítjátok ;)
    Nekem is 4850-em van. És bizony 3 óra 100%-os GPU használat után a akár 82-86 fokig is felmegy a maghő. De a VRM és a több szar nem ugrik fel 100 fokra, hanem ott is 86 a max. Egyszer előfordult a 90fok is.

    Sokan érvelnek, miszerint persze nem lesz baja, de akkor is jobb szeretem a hűvösebb karit... Hát az én véleményem az - minekután én is így gondolkodtam 1,5 évig - hogy pont leszarom milyen meleg. Nem olyan rossz ez a ref hűt, stabil 85 fok pedig még belefér. Ha meg teszem azt tönkremenne úgyis ki kell cseréljék. Muszáj nekik.

    A másik érv pedig a rövidebb élettatartam. Bevallom, ebben már nagyobb igazság van, de ez is bukott érv. Az ember nem 5 évre vesz VGA-t. Úgy általában én ezt vettem észre. A 3 év gari alatt úgyis cserélik, ha meghal. 3 év után meg úgyis veszel egy újat. Sőt, ha nincs pénzed, akkor megveheted ugyanazt a kártyát, csak a 3 évnek köszönhetően már potom pénzért utánad dobják. Ennyi.

    Hangos a 4850? Hangos, a rosseb vigye el. De leszarom, mivel 2D-ben megy 35%-on a ventije, és ilyenkor nem hangos és nem megy 56 fok fölé a kari. Ha pedig játszom, akkor nem teljesen mindegy? A motorhang vagy épp a robbanások úgyis röhögve elnyomják. Ha meg valaki nem játszat hangosan 11 után, mert alszanak az ősök, az felvesz egy fülest, és ugyanitt tart.

    Mi itt a probléma? :o

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

Új hozzászólás Aktív témák