Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    Egyébként örülök, hogy elefant tesztelte ezt a készüléket is!

    Az általa leírtak nagy mértékben alátámasztják a személyes tapasztalataimat.

    Ezekkel a kijelentésekkel viszont nem értek egyet:

    ""[..]a hétköznapi használat során igazából sok különbség nem érzékelhető az Acoustic Surface és mondjuk egy integrált hangprojektor között. A sztereó hangtér úgy is csak akkor érzékelhető, ha az ember közel ül a televízióhoz, tehát az egésznek körülbelül annyi értelme van, hogy egy beépített soundbar minőségét hozza ez a rendszer, miközben nem látszódnak a hangszórók, magyarul a dizájn miatt van minden"

    Én nem egy a célnak "dedikált" hang demóval teszteltem, hanem egy kép tesztként használatos, űrhajós animációval, és bizony a sztereo panorámázás tökéletesnek bizonyult.

    Minden egyes jármű, robbanás, az űrcsata lövései éppen ott hallatszottak a füleim mellett, az "arcom előtt", ahol a tévé képernyőjén helyezkedtek el.

    A hangminőség valóban nem volt kiemelkedő; kissé középdús, "orros" a hangzás, viszont nagy lehetőségeket látok a technológiában.

    Klasszisokkal jobb hangminőséget elérve egy ilyen rendszer ideális lehet azoknak, akik "minimál dizájn" berendezést szeretnének a tévés szobájukba, de nem mondanának le egy jó sztereo hangzásról.

    "A HDR-t továbbra sem érezzük csodafegyvernek, de tény, hogy van, amikor hozzáadott értéket jelenthet. "

    A HDR alkalmazását a televíziók világában én az utóbbi idők egyik legnagyobb innovációjának tartom. Tény, hogy megfelelő minőségű készülék, valamint "dedikált", valódi HDR tartalom szükséges hozzá... az is tény, hogy fényerőben még fejlődhetnek bőven a tévé készülékek, de már most is óriási a különbség, és lenyűgöző a látvány még egy kiváló, nem HDR-es 4K tartalom képéhez viszonyítva is.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák