Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • demmer123

    őstag

    válasz Dilikutya #97 üzenetére

    Sajnos sok embert hidegen hagy hogy mi mennyibe kerül, és mennyi a reális ára Ezért is kerül ennyibe mert úgy is megfogják venni.

    3070 kártyákat 400-450-ért kapkodják, mikor még 220-is volt megjelenéskor pár napig. Ha 3060 300k-ért lesz ugyan úgy megfogják venni.

    [ Szerkesztve ]

  • SRC

    junior tag

    válasz Dilikutya #97 üzenetére

    Én azt odáig értem, hogy ha a villanyszámla és a kiszámolt kriptopénz különbözete pozitív, akkor csak idő kérdése, hogy megtérüljön a hardver ára. De miért költi el az árfolyamnyereséget extrém hardverfelárra? Miért adja oda önként a boltosnak, aki semmilyen kockázatot nem vállal?

    Én azt nem értem, hogy egyáltalán minek a hardver az egészhez onnan, ha árfolyamnyereség nélkül így is, meg úgy is bukó az egész?
    Érted, ha ilyen extrém magas áron vásárolja a hardvert, akkor maga a bánya semmit nem ér, nem kerül el vele kockázatot, semmit nem ad az az egészhez, mert csak akkor lesz nyerőben ha árfolyamnyereség van. Ergo megvehetné egyből a BTC-t és várhatná az emelkedést. Úgy legalább szabadon akkor adhatja el, amikor akarja és nem kell kivárnia, mire kiszámolja a hardver.

    Szóval ha arra spekulál, hogy a BTC árfolyama emelkedik akkor miért nem rövid úton vásárol BTC-t, hogy a vásárlásával ő maga is emelje a BTC keresletét, azaz emelje az árfolyamát?
    Miért vásárol extrém drága, tuti bukó áron hardvert és számol ki vele egy másik valutát, hogy a bányászatával gyengítse a saját eredményét, azaz, hogy egyre drágábban tudja csak megvásárolni a valutát, mert egyre többet kell számoljon, mire kibányássza. Hogy a végén átváltsa BTC-re.

    Mert hülye. Nekem erre nem jön ki más válasz. Megveszi a közepes VGA-t 300-500 ezerért, elkapkodja, még sorban is áll érte, miközben teljes biztos, de tényleg 100%, hogy veszít az árán, de a BTC-t azt nem veszi meg, mert az kockázatos? ...hát ez hülye és még melózik is vele, nem is keveset, mire megépíti, kiszámolja, váltja, intézi, gariztatja, eladja. Képzeld el. Őrület, hogy mennyi hülye van.

Új hozzászólás Aktív témák