Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SRC

    junior tag

    Nyilván a gamer nem fog vacakolni vele csiki/csuki oda vissza, a bányásznak meg csak egyszer kell megtörni, aztán hagy zúgjon..

    Szóval lényegében ezzel korlátozzák a gamerek bányászatát, hogy ne vegyék meg a VGA-kat a bányászok elől, hogy aztán visszabányásszanak az árából éjjelente. Ez egyre jobb. :)

    34 biscuit

    Összeszorozhatsz te számokat, de értéke csak annak van, amit odaadnak érte és hogy meddig adnak érte bármit oda annak bazira semmi köze ahhoz, amit te kiszámoltál.

  • SRC

    junior tag

    válasz Dilikutya #69 üzenetére

    Az a gond, hogy csak erre a hírre a 3060Ti ára felment itthon 300-ról 500-ra az Alzaban. Olyan szinten fullba veszik le a hülyéket, hogy akkora az árváltozás mértéke, hogy megüti a másodlagos piacot is.
    Már ott tartunk, hogy akkor sem érdemes eladni a hardvert, ha kipukkad az árfolyam.

    Mert spekulálhatsz arra is, hogy ha megtartod és kivársz az árfolyam visszaerősödésével a régi használt VGA ára is újra kilő.
    Már a VGA maga is olyan, mint egy részvény. A levetett bányász RX580-ak 40k-ért mentek itt az aprón. Most mennyi?
    Ha a bányászok legközelebb emiatt kivárnak az ad az egésznek egy olyan rugalmatlanságot amitől kész.
    Képzeld el, hogy úgy gyártasz VGA-t, hogy éppen nem sláger a bánya, mert alacsony az árfolyam, de fingod sincs mikor öntenek rá milliószám használt VGA-t a gamerekre, mert egyelőre tartják, mert új felfutásra spekulálnak.
    Ebben a helyzetben döntsd el mennyit gyártasz az új sorozatból. :DDD

  • SRC

    junior tag

    válasz Csaber #72 üzenetére

    Sosem értettem meg teljesen, hogy minek ehhez hardver. Minek szív vele? Miért nem veszi meg a BTC-t a hardver árán is inkább, mint a Tesla?
    A Gaspromot értem Szibériában kvázi ingyen árammal meg olyan hőcserélővel, hogy "kinyitom az ablakot" :DDD
    De a sárgák farmjait nem teljesen értem. Miért jobb a zakó úgy, ha a hardveren is buksz, vagy miért jobb a nyereség akkor, ha egy részéből VGA-t vettél amit majd adhatsz el, mert nincs rá szükséged. A kockázat az kockázat így is meg úgy is.

  • SRC

    junior tag

    válasz Dilikutya #97 üzenetére

    Én azt odáig értem, hogy ha a villanyszámla és a kiszámolt kriptopénz különbözete pozitív, akkor csak idő kérdése, hogy megtérüljön a hardver ára. De miért költi el az árfolyamnyereséget extrém hardverfelárra? Miért adja oda önként a boltosnak, aki semmilyen kockázatot nem vállal?

    Én azt nem értem, hogy egyáltalán minek a hardver az egészhez onnan, ha árfolyamnyereség nélkül így is, meg úgy is bukó az egész?
    Érted, ha ilyen extrém magas áron vásárolja a hardvert, akkor maga a bánya semmit nem ér, nem kerül el vele kockázatot, semmit nem ad az az egészhez, mert csak akkor lesz nyerőben ha árfolyamnyereség van. Ergo megvehetné egyből a BTC-t és várhatná az emelkedést. Úgy legalább szabadon akkor adhatja el, amikor akarja és nem kell kivárnia, mire kiszámolja a hardver.

    Szóval ha arra spekulál, hogy a BTC árfolyama emelkedik akkor miért nem rövid úton vásárol BTC-t, hogy a vásárlásával ő maga is emelje a BTC keresletét, azaz emelje az árfolyamát?
    Miért vásárol extrém drága, tuti bukó áron hardvert és számol ki vele egy másik valutát, hogy a bányászatával gyengítse a saját eredményét, azaz, hogy egyre drágábban tudja csak megvásárolni a valutát, mert egyre többet kell számoljon, mire kibányássza. Hogy a végén átváltsa BTC-re.

    Mert hülye. Nekem erre nem jön ki más válasz. Megveszi a közepes VGA-t 300-500 ezerért, elkapkodja, még sorban is áll érte, miközben teljes biztos, de tényleg 100%, hogy veszít az árán, de a BTC-t azt nem veszi meg, mert az kockázatos? ...hát ez hülye és még melózik is vele, nem is keveset, mire megépíti, kiszámolja, váltja, intézi, gariztatja, eladja. Képzeld el. Őrület, hogy mennyi hülye van.

  • SRC

    junior tag

    válasz Reggie0 #140 üzenetére

    Azt reméli, hogy 3-5x marad igen, de nem tudja. Fingja sincs, holnap mennyi lesz.

    Viszont ha egy 6db VGA-s riget épít és 500k egy VGA, akkor nem csak őrület sok munkaidőt tesz bele, hanem 3 millát is minimum kesben.

    Ha van 3 millája játszani miért nem vesz 3 milláért pár kattintással BTC-t pár perc alatt? Másnap, vagy pár hét múlva miért nem adja el pár kattintással pár perc alatt és ennyi?

    Érted, egyesével buzerálja VGA-k BIOS-át, memidőzítéseket állítgat pecsel-pöcsöl, utána riget épít, felkonfigurálja, aztán hűtést fejleszt hozzá, finomhangolgatja, aztán betojik neki, akkor szereli, gariztatja, hát a fél életét ebbe teszi bele, de minek?
    Hogy a lóvét, amit nagy nehezen keres (HA szerencséje van) odaadja előre és önként egy vad idegen boltosnak? A semmiért? Ehh?

  • SRC

    junior tag

    válasz Reggie0 #146 üzenetére

    2nap mi? Felröhögtem :DDD
    Ha valaki hónapokat foglalkozott már ezzel korábban az lehet, hogy 2 nap alatt tud produkálni egy riget a semmiből egy közepesen jó konfiggal, de ilyen VGA árak mellett még akkor sem látom, hogy mi értelme van.
    Ha nem számít neki a rövidtáv mi a fenének vállal ekkora kockázatot? Most cseréltettem alaplapot a nyáron, több mint egy hónapig tartott. Pedig minden boltban van belőle egy raklappal. Képzelem milyen lehet ma kicseréltetni egy csúcskártyát, amikor egy közepesért is megadnak fél millát. Még a határig se jut el :DDD Áhh

    szerk:
    Majd a kiskeres fog neki fizetni, mert a garanciális csereidő alatt nem számol a rigben :U őőő ja nem, az nincs benne az 500k-s árban :) Abban mi van benne? Ja, hát semmi. Az van benne, hogy emberünk, a vásárló reménykedik.

    [ Szerkesztve ]

  • SRC

    junior tag

    válasz D.Va #159 üzenetére

    Attól mert az egyik árfolyamot a hardver ára, számítási kapacitása és a villamos energia ára alakítja az még ugyanúgy egy árfolyam. Te Így is, meg úgy is csak valutát vásárolsz készpénzért. Nem termelsz semmit, csak két árfolyam van, amin hozzájuthatsz a valutához. Az egyiket ismered, a másikat egyelőre nem, csak reméled, hogy nagy lesz rajta az árfolyamnyereséged.

    Közben nincs semmi, ami nincs dollárért csak kriptoért, nincs mögötte semmi, ezek csak szarpapírok, mindenki azért veszi, mert spekulál. Ha többet akarnak venni, mint eladni felfelé megy, ha többet adnak el, mint amennyit venni akarnak lefelé megy. Ilyen faék egyszerű. Olyan, hogy tartósan stagnál csak akkor lehetne, ha nem lenne túlértékelt, de hol vagyunk már attól? Fényévekre.

    Ha 3 milláért vásárolsz hardvert az hónapokig teljes biztossággal a világon semmit nem hoz, csak (ha szerencséd van) azt a nyereséget számolja, amit a boltosnak odaadtál előre kesben a semmiért. Most azt hiszed 6 hónap alatt kiszámol 3 millát, de lehet, hogy 5 hónap múlva akkora esés lesz, hogy százezret ér majd mindösszesen, amit addig az első 5 hónapban kiszámoltál vele.
    Mondhatod, hogy akkor majd tartod, nem adsz el és így nem realizálod a veszteséged, de becsapod magad, mert te már akkor realizáltad a veszteséget, amikor a hardverárat és a villanyszámlát kifizetted kesben, mert abból a pénzből vehettél volna bármit mást, ami nyereséget hoz, akár BTC-t is.

    Tegyük fel veszel 3 milláért. Tegyük fel szerencséd van és feljebb megy mondjuk 5%-al másnap. Ha eladod 3.150.000-ért és a nyereségből aztán 150.000-ért veszel mittom OTP részvényt utána még másnap újból vehetsz 3.000.000-ért BTC-t ismét nem? Senki nem gátol benne és csak egy nap telt el.
    Ha továbbra is emelkedésre spekulálsz újból vehetsz és adhatsz el annyi idő alatt számtalanszor, amíg a hardver csak a boltos hasznát számolja. Nem beszélve arról,
    hogy közben az OTP is mehet ám feljebb vagy fizethet osztalékot.

    Szóval ha „veszel 1 Bitcoint, 1 év múlva is 1 bitcoinod lesz” csak akkor igaz, ha nem adod el, de ha nyereséged van miért ne adnád el? Ha újból veszel és ismét igazad volt és feljebb megy újból 1 %-al, akkor megint eladsz bumm, ott az 50 rongy, már 200-ért van OTP-d és újból ott a kezedben a 3 milla, nem egy boltosnál van. 2 nap telt el.

    Szóval áruld el nekem mit keres a pénzed a boltosnál? Miért adod oda neki előre, hogy aztán abban reménykedj, hogy majd árfolyamnyereség formájában majd visszakeresed, mert a bányászárfolyam és az eladási árfolyam között majd lesz annyi árfolyamnyereséged? Azért kockáztatsz, hogy a boltos tuti keressen. Csak nem értem ebben neked mi a jó?
    Értem, hogy a riged akkor is számol, amikor éppen beszakad az árfolyam és túrót nem ér a kripto, no de attól nem lesz olcsóbb a bányászárfolyam, nem megy le az áram ára, nem számol többet a GPU. Ha van az a helyzet amikor már egyenesen kikapcsolod a riget az csak azt bizonyítja, hogy akkor kell megvenni kp-ért. Az egész rig gyökérség, ha 500k egy VGA, hát a boltosnak adod oda az ingyenpénzt a semmiért.

  • SRC

    junior tag

    válasz Yutani #263 üzenetére

    Hiába beszélsz. A sok okos milliókból riget épít, mert az "termel" és nem tudod megértetni vele, hogy száz esésre felülhet és a sokszorosát kereshetné a hardver árával, mire az kiszámolja neki a veszteséget, amit a boltosnak fizet hardverfelár címszó alatt.

    Nem vesz BTC-t, mert az kockázatos, aztán elkölt milliókat arra fogadva, hogy a BTC erős lesz hónapok múlva is.

  • SRC

    junior tag

    válasz koxx #301 üzenetére

    Janet Yellen arra célózgat, hogy az USA létre fog hozni kriptodollárt. Hétfőn is célózgatott rá a beszédében, ami után zuhant a BTC, aki akarta meghallotta. Mindenki tudja, aki számít, hogy egy USA kormány által "támogatott" kripto egyben azt is jelenti, hogy a többit bármire hivatkozással bedöntik. Valami törvény lesz gondolom. A BTC qrva kockázatos. Röviden ennyit mondott egyelőre az amcsi pénzügyminiszter. Ez ért egy 10%-os BTC esést, ami nyilván csak annak sok, aki veszteséget realizált.
    Csak gondolj bele mennyit érne egy konkrét bejelentés, hogy aug. 8.-tól jön a "mi" valutánk és szerintünk a BTC az ördög, mert elképesztően nem hatékony és mennyi energia bla-bla-bla de a miénk az viszont szuper lesz és a jegybank mögötte áll.
    Nincs itt közel vagy messze. Ezt a holmit egy bejelentéssel meg lehet borítani egyik pillanatról a másikra és ő szólt. Most előre szólt, hogy aggódik a befektetők esetleges veszteségei miatt. Ennél többet nem tehet. Pénzügyminiszterként figyelmeztetett.
    Ha csak szóba kerül a kripto dollár sokan gondolnak arra, hogy ha elérik (és el tudják érni) hogy mindenki bukjon a BTC-n, akinek köze van hozzá a veszteség után mégis ki fog kardoskodni a létezéséért? Mindenki pánikol, hogy ki fogják nyírni az USA-ban ezeket a valutákat, ha lesz valami preferált mellette. Mégis ki akadályozná meg ha érdekükben áll? Pár hülye kimegy táblával és jól megszúrkálja az eget, hogy szabadságot a BTC-nek? Ugyan, hagyjuk már.

    [ Szerkesztve ]

  • SRC

    junior tag

    válasz Reggie0 #342 üzenetére

    Semmi nincs megoldva, mert az 1-10-ig terjedő skálán a túlnépesedés az egy 10-es probléma az életmód meg egy 1-es. Tökmindegy, hogy van e műanyag zacskó vagy nincs, mert nem az a nagyságrend, mint a túlnépesedés problémája. Ég és föld.
    A születésszabályozás és tömeggyilkosság elkerülhetetlen vagy háború lesz a korlátos forrásokért, ami ismét tömeggyilkosságot jelent.
    Az a legkézenfekvőbb megoldás, hogy valami van és vagy elkapod vagy nem és ez így egy randomnak beállított szabályozás.
    Ebbe az irányba indulnak az opportunista fijjúk, már megy a tapasztalatszerzés. Az a mostani generáció szellemi katasztrófája, hogy olyan emberek tartják a zászlót, mint Attenborough, aki szerint az a megoldás a bolygó megmentésére, hogy milliárdok életszínvonalát kell felemelni és attól lesz majd kevesebb gyerek. Mennyire naiv? Nagyon.
    Felfoghatatlanul magas ár kifizetését várja el azoktól, akik a világ vagyonának döntő többségét birtokolják. Az ember nem ilyen.
    Az ember olyan, hogy ha van több kell. Nem egy kastély kell, hanem öt és ha bejársz egy városba akkor még ott annak a közepén egy luxuslakás is kell. Ha ez megvan, akkor egy sziget is kell. Ha nincs jó helyen eladó akkor egy mesterséges úszó szigetet vesz helikopterleszállóval.
    Szóval szerintem egész nyugodtak lehetünk, járvány lesz és életmentő vakcinaszerző szerepében fürdő tömeggyilkosok lesznek. Várhatóan. Nem vagyok orákulum, de nagy tétben teszek rá, hogy nem fogják milliárdok életszínvonalát felemelni. Kéz bilibe lóg. A túlnépesedés viszont tényleg probléma. A probléma. Meg fogják oldani.
    Aki azt gondolja, hogy nem oldják meg az hülye.
    Ez a mai generáció nem csak képtelen felfogni nagyságrendeket, de ráadásul végletesen túlértékel dolgokat. Kezdve a saját létezésével. Nincs szükség ekkora népességre. Igen, ki fognak nyírni, hogy megoldják a problémát. Téged is. Nem kell ennyi csóró pótolható senki, hogy minden nap nézze a mobilját. Mindenki önmagát képzeli el egyenlőbbnek az egyenlőknél. El se jut majd ide vakcina. Mi van itt? Ez az ország egy szolgatelep. Tizedelni fogják az olyan csórókat, mint a magyarok. Ezt kell annyira siettetni? Hagyjuk már a bolygót. Jó az még. Addig örüljünk amíg nem kezdik megoldani a problémát. Lehetőleg ne éljem meg.

  • SRC

    junior tag

    válasz Reggie0 #344 üzenetére

    Ilyeneken témáznak. Ne is mondd! A világ pénzét is elköltik rá éppen csak, hogy pénzért lehessen a súlytalanságban ugrabugrálni. Ez a valós cél. Mert űrturizmus kell.
    Jaj, de nem azééért. Nem hát.
    Tátott szájjal veszi be egy teljes generáció (aki amúgy a műanyag zacskóért vinnyog), hogy a nulla +/-50 fokon életképes nyomorult testünkkel mi most éppen nem milliárdosok fenekét nyaljuk ki. Nem.
    Mi ezt azért csináljuk, mert bolygóközi faj akarunk lenni. A Marson. Aha.
    Ez pont úgy hangzik, hogy majd itt milliárdszám fogjuk felemelni a csórók életszínvonalát. Valószínű, amikor nem tudnak már mit kitalálni, hogy még mit akarnak.
    Űrbe utazni. Ott még nem voltak.
    Öreg vagyok én már ennyi hülyeséghez. Valahogy nekem annyira felülreprezentált ez a sok bolygómentő csőlátású hülye, hogy már kétségbe vagyok esve, hogy tényleg mindenki ilyen hülye? Egyre kevesebb a normális, az orra hegyéig látó, legalább a nagyságrendekkel tisztában lévő átlagember.

  • SRC

    junior tag

    válasz pibor #378 üzenetére

    A szoftverek fejlesztésekor a hardverátlagot nézik, mert a befektető csak akkor fektet be, ha megtérül a befektetés.
    Szóval vagy nem lesz magasabb gépigénye az új címeknek, vagy meg sem jelennek.

    Egyébként ha megnézek egy mai lövöldét meg egy 10 évvel ezelőttit... itt már régen a VR a vízválasztó. Jó, a monitor panelek felbontása is nőtt, de a felbontás ahhoz képest olyan nagy erőforrást nem igényel mint a közel elhanyagolható, de mégis agyontesszellált apróságok.
    Nem attól lesz jó egy játék, mert minden falevélnek külön mozog az élsimított árnyéka és a szikla tetején tócsa van, amiben tükröződik az ég tudja mi... és ezekkel ölik a VGA-kat.

    Ha ezeket kinyomod még egy UHD panelen is elfut bármi egy gyenge VGA-val is. Csak VR után a monitor már savanyú is és lássuk be a mai VGA-kal elképesztő látványt lehet VR-ban nyomni...

  • SRC

    junior tag

    válasz Allihoppa #411 üzenetére

    25 éve még volt split screen és egy billentyűt nyomtunk ketten. Akkor még vállal ment a csít :DDD Amikor bejött a lan opció és kimaradt emiatt a menüből a split screen mi már arra is azt mondtuk akkor, hogy az már nem lesz ugyanaz, ha nem jössz át... hol vagyunk már ehhez képest?

    ...de alapvetően szerintem a mobiltelefon a sátán. Ahogy ülnek egymás mellett a gyerekek a mobiljukat bámulva és egymáshoz sem szólnak... a mai napig nem tudtam megszokni a látványt. Végletesen elcseszett az egész.

Új hozzászólás Aktív témák