Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Marvinyo

    aktív tag

    válasz Marvinyo #55 üzenetére

    És bocsánat a dupláért, de (nem kicsit) kifutottam az időből.

    Az NBA 2k19-ből több mint 9 millió fogyott el. Vegyünk 50 dolláros árat, és tegyük fel, hogy ennek a felét azért megkapják a steam és az adók után. Az annyi mint 225 millió dollár. Kevésnek hangzik? A GTA V fejlesztési ÉS reklámköltsége mai áron 285 millió dollár.(forrás).

    És akkor most őszintén:
    Szerinted az NBA 2k19 fejlesztési, reklám, és liszensz költsége került ennyibe?

    Szóval még mindig ott tartunk, hogy érdekes, hogy az összes lootbox, DLC, surprise mechanics, etc. nagyjából itt fordul elő:

    - Ingyenes játékok
    - Az alapárnál lényegesen olcsóbb játékok
    - G#ci kiadók, nulla költségű játékai

    [ Szerkesztve ]

  • MeszesKPT

    őstag

    válasz Marvinyo #55 üzenetére

    Codemastersnél az F1 sorozatot pont nem követem, de GRID 2-höz sok DLC jött ki. Aztán nem sokkal később megjelent az Autosport, ahol a content 80%-a ismétlés volt, plusz megint egy rakat DLC. Dirt Rally 1 zseniális volt, a 2-höz most éppen 17 DLC érhető el, nem egy olyan tartalommal, ami az első részben alapból benne volt.

    Codemasters mindig is értett a korábbi tartalmak újrahasznosításához, de én is hibás vagyok, mert támogattam is őket ebben (ez van ha multis címekkel akar játszani az ember).

    A Frontier és CO játékokra azért többféleképpen lehet tekinteni. Számomra csak a DLC-kel együtt képviselnek teljes játékot. Ergo vagy várok év(ek)et vagy veszem azokat sorban, de akkor megint csak nem 60€-ba került nekem a játék. De működik az üzleti modelljük és hiszem, hogy azért, mert az alap játék annyira jóra sikerült. Meg is érdemlik a dicsőséget.

    Számomra az ETS2/ATS ilyen például vagy a LOGistICAL sorozat, ahol sokadjára is megveszem szinte ugyanazt, mert annyira élvezetes az alap koncepció.

    Végül úgyis a vásárló szavaz a pénztárcájával. A kiadók mindent el fognak követni, hogy a legtöbb pénzt kisajtolják az emberekből ilyen-olyan módokon, de amíg léteznek a CD Projekthez hasonlók, talán van remény.

Új hozzászólás Aktív témák