Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shiftac

    aktív tag

    válasz fairi #22 üzenetére

    Nem érzem fair összehasonlításnak, mert a PH! lapcsalád volumenét tekintve eltörpül a FB-hoz képest. Én annak idején, amikor ment a hiszti itt az adblock miatt, elolvastam az azzal kapcsolatos cikkeket és a hozzászólások egy részét és úgy döntöttem, veszek prémiumot. Nem bántam meg, bár továbbra is be van kapcsolva az oldalon az Ublock Origin és a Privacy Badger, utóbbi blokkolja a gahu.hit.gemius.pl és ssl.google-analytics.com oldalakat, előbbi egy lengyel piackutató cég, utóbbi önmagától értendő. Facebook ennél jóval több adatot gyűjt rólad és adja el azokat.
    "Facebook sokkal ingyenesebb mint a prohardver webcsalád." Ez lehet, de az ingyenességnek ára van és itt nem csak a reklámokra gondolok.

    Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

  • shiftac

    aktív tag

    válasz fairi #25 üzenetére

    A részvényesek miatt elég nagy öntökönrúgás lenne, ha cseszegetnék az adblockert használókat FB-on. Sok cégnek van hivatalos FB-oldala, nekik se lenne előnyös, ha az emberek a mostaninál is negatívabban gondolnának a FB-ra és közvetve azokra a cégekre, amikre ott keresnek rá.

    "annyi fizetést még mindig nem kapok, hogy a net összes síró weblapját kifizessem"
    Ezzel teljes mértékben egyetértek, de úgy néz ki ez az adblock vagy fizesséparaszt vita/mentalitás nem fog egyhamar eltűnni az internetről. Ha az ublock nem segít, néha a javascript letiltása az adott oldalon igen.

    Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

Új hozzászólás Aktív témák