Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz #72042496 #172 üzenetére

    Nem nekem tetted fel a kérdést, de én így látom:
    1db vastag 280-as radiátor 2db 800RPM-es push ventilátorral 10C°-os deltaT-vel ~200W-ig jó. A konfigod meg max. OC nélkül (2060+10700k) 300-310W körül termel hőt.
    Ha marad a fordulatszám és 50%-al több a hő, akkor deltaT 15C° körül lesz, ami azt jelenti hogy 25C°-os szobában már 40C° lesz a víz, aminek a CPU már nem szokott örülni, de még éppen OK lehet.
    A házzal, szerintem annyi baj lehet a gyakorlatban, hogy az apró szemű porszűrő/rács nagyon fogja a légáramot, miattuk még 2-4C° hátrányt szenvedhet a vízhőfok.
    A fő probléma szerintem az lesz, hogy nem marad benne tartalék, ha a
    köv. 3060/4060 picit jobban eszik, mert jobban éli a vizet (T<50C°) még pár fokot ráfűt a vízre akkor bukhatsz a cpu-n turbó órajelet, és kénytelen leszel manual OC-t is alkalmazni, ha azt szeretnéd látni amit gyengébb kártya mellett mutatott a CPU, ami még tovább tudja emelni a vizet...
    Szóval kis felületű radiátorral ezt a csendesített mutatványt inkább 2 körben, lehet kompromisszumhegyek nélkül megoldani, vagy egy körben, de még több radiátorral...

    Szerk: 1db 240-es radiátorral csak az egyik komponenst tudod hűteni, halkan. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák