Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    egy javítás:
    a Cosmos RC-1000 acélvázas, a Cosmos S RC-1100 volt aluvázas. összehasonlításképp: a jelenlegi adatlapomon lévő Cosmos kb 32 kiló között mozog (5 3,5ös vinyóval), tehát a Cosmos 2 esetén tényleg lehet kb 35 kilóval és két emberrel számolni.

    méretekre: 10 centivel magasabb ÉS szélesebb, hosszra csak 3 centit nőtt. más kérdés, hogy a maga idején a Cosmos a 63centijével hosszban a legnagyobbak között volt. kb arányokat tekintve úgy kell elképzelni, hogy a Cosmos kb annyival nagyobb egy CM690nél, mint egy CM690 egy generic 4x5.25ös Codegennél. a Cosmos2 pedig kb annyival nagyobb a Cosmosnál, mint az a CM690nél.

    a hangja tetszik, ezek szerint az oldalsó szellőzést sikerült kombinálni a halksággal.

    minden tekintetben jobb az elődnél... hm. a Cosmos Snél biztos, a Cosmos inkább egy E-ATX méretű Antec P180 volt. utóbbi egy eléggé restriktív hűtésű darab, de megfelelően felventizve hangban és hűtésben is jó megoldás. a Cosmos 2 viszont nyitott előre, ami hang szempontjából korántsem biztos, hogy jó megoldás.

    dizájnra tetszik, bár négy éve van Cosmosom, azalatt pedig bőven volt időm szokni a designt:). funkcionalitásra javították a Cosmos összes hibáját (nonfunckionális kábellyukak ATXnél, némi műanyag itt-ott, nehezen becsavarható bővítők, padlószőnyegen alacsony hasmagasság). az ajtó jobb lett, bár szerintem a Cosmos megoldása is jó volt: ember elég hamar megtanulta visszarakni, viszont ha valakinek gépet akartam mutogatni, csak egy mozdulat volt... az ablak egy dolog, a mozdulatra nyíló oldallap egy másik.

    viszont kicsit felemás a véleményem. ár és featurelista szempontjából kicsit olyan, mint a Silverstone Temjin TJ11: nagy, mindent tud, csak éppen túl nagy effektív szellőztetéshez, és légen hűtésben a Fortress FT02 mindkettőjüket veri. kb fele áron (TJ11hez képest még kevesebbért). igaz az nem tud 10 slotot.

    2-4GPUra, 6+vinyóra, HPX lapra és dupla radira nincs jobb (ld megint a TJ11 a quad140el), de halk gépnek nem tökéletes alap, egyébként pedig overkill. mondom ezt úgy, hogy anno egy CM690ben én nem fértem el, és a Cosmos volt a legkisebb ház (a Stacker810 mellett) ami nekem elég nagy lett volna.

    drága, de azért adott esetben el tudnám képzelni, hogy egy ilyen váltsa a Cosmosom. bár semmiképpen sem a következő kb két évben.

    csövekhez: akinek nem tetszenek, az valszeg még sose próbált odébbrakni egy rendesen megpakolt ATX házat. eszméletlenül ergonomikusak.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák