Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • andorpapa

    őstag

    Den számítása helyes, tényleg nem olyan vészesen sok az érte fizetendő összeg, táp (oké, nem egy atomerőmű, de táp), neon, ablak azért megdobja kicsit.

    Kicsit felületesen olvastam a cikket, így nem rémlik, hogy jár-e hozzá venti, és ha igen, akkor hány darab. Ami zavar, az a szupergagyi-rámegyünk-a-dizájnra ventirácsok, melyek tényleg nagyon látványosak (?), de feleslegesen akadályozzák a légáramlást, és ezzel a zajszintet is indokolatlanul növelik. Szerintem ez egy tipikus középkategóriás ház, mert a Chieftecektől még messze van, de kb. ekkora a távolság az Acorp/noname szektor és a cikk szereplője között is.

    Az már más kérdés, hogy a design kinek mennyire fekszik, én biztosan nem venném meg ezt, de másnak akár a kedvence is lehet. Ebben az árkategóriában nem feltétlenül van halálra ítélve.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz Bagoly #28 üzenetére

    Szerintem ezt a házat nem is nekünk, aktív hardvereseknek akarják eladni, hanem azoknak, akik bemennek a Mistralba (azért a Mistralba, mert ott a polcon egy valag ház van kirakva, de lehetne bármilyen másik bolt is), és a komplett gépükhoz a polcról választják ki a házat, ránézésre, kinézet alapján és nem hosszas adatböngészés után. Az ilyenek nem értenek hozzá túlságosan, de ők tartják el a boltokat. Könnyen lehet, hogy nekik az ilyen cuccok tetszenek (sőt biztos, tapasztalat).

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    Rog mondta meg a tutit, a pontozás érzés alapján megy. A probléma az, hogy nagyon sokan másként éreznek. De szerintem nagyjából elfogadható a cikkíró ''érzése'', elvégre le merem fogadni, hogy az itt megnyilvánulók közül ő az egyetlen, aki szemtől szemben állt a jószággal, ki is próbálta, használta, így hiteles véleményt tud formálni, mi pedig a képek és a cikk szövege alapján mondjuk meg a szuperfrankót. Ezért a pontozás, ha már lehet választani, a cikkírót illeti.

    Az igazi probléma inkább ott van, hogy egy pont már emberek lelki nyugalmát képes hazavágni. Mert ha nem 6-ot, hanem 5-öt vagy 7-et kap, máris totál más a helyzet, ugye? Nem könnyű ítélni. Amúgy meg tényleg én sem értem, hogy mi a baj a 6 ponttal. Vetítsük ki ezt százalékra! 60%-os ház. Bizony, 60%, ami nem túl sok. Ha az újságok hardvertesztjeit nézzük, a 60% nem nevezhető túl fényesnek. És ha így szemléljük, akkor elmondható, hogy teljesen korrekt a pontozás. Az már más kérdés, hogy a 10-es skála a jelek szerint rossz húzás, érdemesebb lenne százalékban ''osztani az észt'', akkor talán a hozzászólásoknak sokkal kisebb része foglalkozna az értékelés kritizálásával, és sokkal több a cikk szakmai tartalmával valamint a hardverrel magával.

    Természetesen megillet mindenkit a véleményezés joga, nyugodtan ki lehet mondani, hogy nem tetszik a ház, nem tetszik a táp, nem tetszik a design, nem tetszik a kialakítás, nem tetszik az ablak, nem tetszik az ára, sőt még azt is közölni lehet, hogy több vagy kevesebb pontot adtam volna a cuccnak. Ez mindenkinek a joga, sőt örömmel fogadjuk, elvégre erről szól a fórum. De az már gáz, hogy minden teszt topicja a pontozásról szól. Szerintem erre ügyelni kellene, mert sok információra, véleményre kíváncsi olvasónak ez elveszi a kedvét a fórumozástól.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz Den #32 üzenetére

    ''úgy tűnik hogy a hátsó, és talán a felső venti rácsa kivehető''

    Na ja, a szokásos módon:
    username: flex
    password: dekopír :)

    Viccet félretéve, szerintem tökre gáz, hogy olyan kevés gyártó figyel oda erre az apróságra. Bár megvan az előnye is: van mivel szöszmötölnie a lelkes gépházfaragóknak.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz McCoy #48 üzenetére

    Igen, jól tudod, ezt hívják moddolásnak, de vajon hány embernek van otthon ehhez megfelelő eszköze (legalább 1 dekopír), hány ember képes a műveletet úgy elvégezni, hogy a vége ne a hulladéktelep legyen, hány ember meri feláldozni egy ilyen manőverért a ház garanciáját, valamint hány embernek van ehhez kedve, ideje, tehetsége és rutinja? Ja, és akkor még arról nem is beszéltünk, hogy honnét szerzel plexit (mint fórumunkon többször is kiderült, ez nagyon necces része a moddolásnak), azt ki vágja neked méretre és formára, hogyan rakod be, mennyiből jön mindez ki...? Kérdések tömkelege vetődik fel, pont emiatt vannak olyan gyártók, akik megteszik mindezt helyetted, neked csak perkálnod kell.

    Természetesen a moddolás sokkal jobb a gyári megoldásoknál, de nem mindenki számára.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Aktív témák