Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • andorpapa

    őstag

    válasz sNoW #72 üzenetére

    Végre egy pécsi arc!!! PVSK rulez.

    Szóval Pécsen állítólag kapható ezüstös paszta (nagyon jó) az Alagúttól nem messze (Aradi Vértanúk útja végén, a Széchenyi tér felé vezető úton, jobbra, a könyves bolt mellett).

    Ha olcsó cucc kell, akkor ugorj be a Kereskedők Házába, ott az emeleten az MSH PC-s bolttal szemben van egy elektrotechnikai bolt, ott kiváló hőátadó pasztát lehet kapni, 600 HUF az ára.

    Aztán a melegedés. A haverom pont pár napja vett Cool111-et a TB 1.3 GHz-es procijára, és rendesen hűt. Coolink lesarkazásvédőt is használ, ami tökéletesen passzol, nem rontja a hűtést. Persze ez más típus esetében elképzelhető.

    Az Athlonod minden bizonnyal csak egy 1 GHz-es típus. Aminél az FSB 100 MHz lenne, a szorzó meg 10. Azért 1100-at ír ki a WCPUID, mert fel lett húzva FSB 110-re, így lett 110x10=1100. És a leírásodból is az látszik, hogy állítható felfele a proci sebessége, vagyis tuning a BIOS-ból.
    Persze ezt ne vedd 100%-nak.

    A Cool111 alján (tudtommal) nincs semmilyen paszta, ezért mellékelnek a csomagban egy adaggal.

    A hőátadó pasztát minden procinál CSAK A MAGRA szabad kenni, szépen óvatosan, hogy csak a magot terítse be a cucc. Asszem erről írtak már itt ebben a topicban.

    Szerintem nem lehet baj a lesarkazásvédővel, de ha ritkán szereled a gépet, ritkán kapod le a bordát, akkor szinte felesleges.

    Feltétlenül reklamálj, mert ez így nem normális állapot. Egyékbént a Cool111 erős hűtő, bőven megbirkózik egy Thunderbird-del.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz sNoW #79 üzenetére

    Pécs rulez! PVSK rulez! Minden pécsi király! Minden király pécsi! Na jó, tekintsünk el a hazafias megnyilvánulásoktól. :DD

    Az általad leírt sebesség mizériák azt mutatják, hogy biztosan egy 1 GHz-es AMD került a gépedbe. Elvégre egy 1.3 GHz-es procit nem lehet csak úgy lelassítani (oké, lehet, de hát minek?).

    A lesarkazásvédő igazából csak a mag védelméért van, nehogy a hűtő fel-, és leszerelésekor megsérüljön a széle (ezért lesarkazásvédő). A réz típusnak az az előnye, hogy a hűtésben is segít (mivel a réz jó hővezető), viszont nem túl számottevő a javulás, hiszen nem érintkezik teljesen a hűtőbordával.

    Viszont: a mag belül jó meleg. legalább 50 fok. Ez kihat az egész procira, vagyis a mag körül, a mag hatása miatt melegebb a proci, mint például a szélén. A lesarkazásvédő bizonyos szintig elvezeti ezt a hőt, de mivel nincs felette semmi további hővezető, valamint a proci felületével sem érintkezik rendesen, így a hűtési segítsége nem jelentős, bár hallottam pár esetet, amikor 2 fokot is javított a cucc!

    Viszont a lesarkazásvédőt nem szabad hőátadó pasztával bekenni, sem alul, sem felül. Meg nincs is értelme.

    Egyébként Pécsen belül honnan netelsz?

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz sNoW #84 üzenetére

    ''sima Word-ben gépelve is 100% a proci használat''

    Nem lehet, hogy fut valami a háttérben? Haverom 1.3 GHz-es Thunderbird-öt terhelt 20 percig, spéci terhelővel, 100%-ig, és 56 fok volt a max, amit ki tudott hozni belőle, Cool111 hűtővel, jó hőátadó pasztával és réz Coolink lesarkazásvédővel.

    Azt is el tudom képzelni, hogy szar a hőátadó pasztád, vagy egyáltalán nincsen a proci alatt. Teszteltük úgy is a gépet, és bizony 60 fok fölé megy paszta nélkül.
    http://www.extra.hu/coolness/silpaste.html

    Meg van még egy dolog, amiről sokat vitatkoznak a hűtősök. Ez pedig a Cool111 leszorító pántja, amit egyesek szerint érdemes kicsit jobban meghajlítani, hogy keményebben tapadjon a procira. Én nem tudom, nekem nincs Cool111, de nem hinném, hogy ilyen radikális beavatkozásra van szükség.

    Szerintem ess neki bátran, ha nem vagy abszolút lammer, akkor se neked, se a procinak nem esik bántódása. Csak használj lesarkazásvédőt!

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Aktív témák