Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • korneel

    tag

    Vá én már alig várom hogy megjelenjen, tök jó lessz, a multkor voltunk haverommal a józsin, ő akkor jött ki velem elsőnek szétnézni, egyből le is ragadt 1 ''használt'' telefonosnál mondtam neki hogy hagyjuk ezek kúrva drágák, aztán mégis megkérdezte az egyik nokiát hogy mennyibe kerül, a poén az hogy éppen akkor csörrent meg az üveglap alatt lévő egyik telefon, aztán pár perc mulva jött egy roma kinézetű csávó(lehet török volt)
    lazán arréb lögdösött minket, le kapta magáról a menő bőr kabátot és így szólt az eladóhoz: ''ezt most loptam a westendből, 1 babáról szedtem le 68ezer volt rá rakva, mennyit adsz érte'' a srác kissé szipogott, és már kezdtek előjönni az elvonási tünetei, nos csak azt akarnám ezzel hangsúlyozni, hogy már alig várom hogy a józsit elárassza a ''használt'' psp, amit kis hülye gyerekektől lopnak el :)


    Egyébként engem sem győzött meg, nekem egy hp ipaq hx 4700 van, annak 4''-os a kijelzője, és 640*480-as a felbontása, a qvga(320*240) kijelzők a 3.5''-os kijelzőn is szarul mutatnak,szerintem a 480*272-es felbontás igen kevés 4.3''-ra, ráadásul a felhasználhatóságát csökkenti hogy igen nehéz lenne kezelni komolyabb dolgokra, ami a pdak nagy előnye hogy van rajta érintő kijelző, szóval aki játszani akar az vegyen sonyt aki zenét hallgatni filmet nézni(szinte bármilyen formátumban megkötés nélkül...) és egyéb ilyen dolgokat (gps, térkép,rajzolás,word,excel,ppt,pdf,tudományos számológép,internet,skype, msn, icq, telefon,stratégiai és logikai játékok,stb..) annak a hp ipaq hx 4700-t ajánlom, én 90-ért boltoltam,szerintem ez reális ár érte, további hátrány a memory stick, ami szerintem egy nagy szar, mert csak sony cuccokban használhatod és kb 2x annyi, mint az sd vagy a cf azonos kapacitással, ráadásul szerintem filmeket nem is játszik le memory stickről vagy igen? így is arra kényszerítve az embereket hogy borsos áron megvegyék a szép gyári sony udm-eket, amin vannak a filmek és a játékok...vagy majd ezeket is kichippeleik pár ezerért? :)
    Ezen felül a méret is igen zavaró, lemértem a nadrágjaim és nem igen férne bele egy psp talán a nagykabátom zsebébe, de azt meg arra használtam télen hogy a boltból lopjak...a hp ebben is veri, mivel az ''csak'' 131 x 77 x 14,9mm(a képernyő a touch pad és slotok miatt kisebb már nem is lehetne), emiatt nekem még semmi gondom nem volt vele. A következő amin jót nevettem az hogy ''a PSP CPU-ja 1 és 333 MHz között üzemel, 32 MB memóriával és további 4 MB beágyazott DRAM-mal gazdálkodik'' a hp-nek 624 Mhz-s intel pxa270-es procija van amit 650-700-ig bárki meg tud húzni, jól van tudom hogy nem a megahertz az első, de nem hiszem hogy nagyobb számítási kapacitással rendelkezne a sony gépe, emellett van benne 64 mega ram és 128 mega rom,ami hát azért kissé több mindenre elég.. na röviden ennyit összehasoníltás képpen mindenki döntse el mire van szüksége.... azért mert reklám meg sony meg miegymás még nem kell bedőlni mindennek vannak sokkal jobb dolgok, amiknek érdemes utánna járni, 1 alternatíva lehet a pda, amikből nyár végére jön ki több ''3d kártyával szerelt'' változat tv kimenettel és hasonló extrákkal, és ezek után mi előnye lessz még a sonynak? talán a gombok elhelyezése/a formája? szerintem ugyan ugy bele bukik mint a pda gyártásba, lehet hogy a pda gyártás leállítása után szabadon maradt gyártó sorokból így akarnak profitot kicsikarni?

    Szóval az én véleményem az, hogy vegyen sonyt akinek két anyja van, kevsé esze, meg sok pénze...

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák