Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • detri

    aktív tag

    válasz detri #38 üzenetére

    Sajna nem megy Canonnal, az már tuti. Olvasóval vajon?

  • VVoid

    aktív tag

    válasz detri #38 üzenetére

    Nem hülyeség. Kártyaolvasóval elvileg megy, nekem nem sikerült, de szar olvasóval próbáltam csak, amit sokszor a szgép sem ismer fel.

  • VVoid

    aktív tag

    válasz detri #45 üzenetére

    Szia.
    Az Infopatika.hu-n ez van az X5-ről:
    ''USB kártyaolvasó segítségével az X5 bármely digitális fényképezővel használható.''
    Hát ez kicsit zavaros, de én úgy értelmezem, hogy bármilyen kártyaolvasóval működik a Host funkció. Azért itt egy pillanatra el lehet gondolkodni, mert ahogy az X5 működik, az a következő: a képernyőn látod a könyvtárszerkezetet. Vagy az X5-ét (ez a HOST), vagy átváltasz a DEVICE-re, és akkor a hozzácsatolt cucc könyvtárszerkezetét látod. Most mi van, ha többféle kártyát képes olvasni az olvasód, és egyszerre beleraksz mondjuk egy CF-t meg egy egy SD-t. Jó kérdés, hogy melyiket fogja látni az X5, hiszen csak HOST és DEVICE között választhatsz, és nem tudom, ebben az esetben a DEVICE mit fog mutatni, hiszen két kártyád van.
    Még egy apróság, egyszerre csak egy file-ot vagy könyvtárat másolhatsz. Tehát ha a kártyán a file-ok a gyökérben vannak, akkor egyenként kell átmásolgatni. Ha könyvtárban vannak, semmi gond, mert kijelölöd a könvytárat, s mindennel együtt másolja, ami benne van.
    Nekem rossz tapasztalataim vannak a kártyaolvasókkal. Egyszer vettem egy Sandisk-et, 2.0-ás USB, direkt márkást akartam venni, hogy na akkor az biztos jó lesz. USB 2.0-ás gépeken nem akart működni, 1.1-esen viszont csont nélkül működött. Visszavittem, visszakaptam az árát (rendesek voltak).
    Azután vettem egy Lexart, USB 2.0, hát megint csak az USB 1.1-es gépen csont nélkül megy, de 2.0-ás gépen sokszor 5 percet is kell várnom, mire a belehelyezett kártyával dolgozni kezd. Utána megy rendesen, sebesség is van. Ezek után nem csodálkozom, ha nem megy az X5-tel. Egyébként mikor próbáltam, vártam 1-2 percet, de úgy lefagyott, hogy semmit nem lehetett vele csinálni, csak a Reset gomb benyomásával indult újra.
    Viszont kipróbáltam a Minolta Dimage A2 fényképezőgépemmel és tökéletesen működik. Igaz, lassú, de valahol olvastam, hogy az USB Host funkció csak USB 1.1-gyel megy, nemcsak az X5-nél, H320-nál is. Tehát bármilyen kártyaolvasóval használod (ami működik :)), max USB 1.1-el fog menni.
    Én egyelőre nem veszek más kártyaolvasót, mert elvileg már fölösleges, ezt a szar Lexart meg kis türelemmel tudom használni, csak az X5-tel nem, de azzal nem is akarom, mert ha mégis, ott a fényképezőgép.
    Hát ez neked sokat nem segít, esetleg egy tipp: USB 1.1-es (kölcsön) kártyaolvasókkal még nem volt semmi problémám egy gépen sem, csak a sebesség kevés, tehát a tapasztalat azt mutatja, hogy inkább működnek, mint a 2.0-ások. Ha meg csak az X5-tel akarod használni, akkor ígyis-úgyis 1.1-essel fog menni.
    Esetleg kérj kölcsön többfajta kártyaolvasót egy próba erejéig, és próbált ki az üzletben mindenikkel.

  • VVoid

    aktív tag

    válasz detri #48 üzenetére

    Hát sok szerencsét hozzá! :)
    Egyébként nekem nem tűnik bénának sem a kezelése, sem a szoftvere, de hát ízlések és... (az iRiver H1xx/3xx nehézkesebbnek tűnt, igaz, nem sokat foglalkoztam vele).
    Én is Sennheiser PX200-al hallgatom, a gyári fülest éppen csak kipróbáltam, azzal annyi.

Új hozzászólás Aktív témák