Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _cirmos_

    őstag

    válasz Amigo78 #1 üzenetére

    depoban néztem, 20k a 20gb. kár hogy ilyen aranyáron van, nekem is az volt a legszimpibb. és az a legolcsóbb is (most már tudjuk miért...).
    elég kircsi ez a két usb-s megoldás, tényleg mobil a dolog, szóval elég lol az anyag ;)

  • rudi

    nagyúr

    válasz Amigo78 #1 üzenetére

    Ezek nem mini merevlemezek hanem merevlemez foglalatok és van köztük kicsi is. Mondhatnánk, hogy ezek külső mobilrack-ek (bár annál kicsivel többek). A lényeg, hogy a kis keret cirka 5000 péz és a belevaló 2,5 colos merevlemezből olyan 25000 (kisker bruttó) körül van a 40GB-os. Szóval egy EGY GB-os memóriakártya áráért hozzájutsz NEGYVEN GB hordozható tárolókapacitáshoz amit ugyanolyan egyszerű a géphez kötni és ha USB2.0-n van akkor lazán olvas 30 MB/sec-el. Nálam járt egy ilyen kis izé egy 80-as winyóval, azon csak EGYETLEN USB csatlakozó volt, azon kapta az adatot és az áramot is. Hangja alig volt és két óra intenzív másoldatás után lgfeljebb ha kézmeleg volt. Egy kóreaim muksóé volt, azt mondta vinyóval együtt 20.000 Ft körüli áron vette. Szerintem ez világjó dolog nagyobb mennyiségű adat hurcolására! Egy 512 MB-os falshdrive teleírásához annyi idő kell mint amennyi alatt szétszedem a gépet, belerakom a 3,5-ös winyómat, összerakom, elindítom, átmásolom, kikapcsolom, szétszedem, kiveszem, megint összerakom. Az ilyen mobil vinyókkal pedig: rádugom és felismeri 2 másodperc alatt 30 GB/s-el átmásolol, lehúzom KÉSZ!

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák