Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • taltos

    senior tag

    Hli!

    Szóval! Jónak találtam a cikket, élvezetes vol az olvasás (áá, csak tetcettek a képek... :) ), és örültem, hogy kitértetek a linuxra is. Viszont ezzel kapcsolatosan lenne egy kérdésem!

    Szerintetek a linux már nem elég erős alternatíva ahhoz, hogy egy esetleges ilyen lépés után megemlítsétek a negatívumok között a progi hiányát? De akár a MacOS -ét is. Nem akarok flamelni, de most már elég nagy cégek (SUN, IBM, stb.) elég nagy pénzeket ölnek a linuxokba (SuSe, stb.). Ha egy komolyabb programról beszélünk, akkor ma már szinte minden ilyen progit megcsinálnak linux alá is (pl. Maya, VMware(asszem így írják...), openoffice, Quake, UT, NWN, stb., de pl a Photoshop-ot nem...), szóval a lényeg az, hogy nektek, mint haladó HW-s portalnak nem kellene vizsgálni a HW -ket ''multiplatformban''? :) Azaz megnézni, hogy csak egy fizetős op rendszerhez adnak-e drivert, vagy gondolnak a felhasználókra is, elvégre ezek a progik, driverek nélkül az csak egy vasdarab. Gondolok itt pl az ATI (rohadtul szarul van támogatva Linux alatt, bár most a DOOM3 kapcsán alapról újraírják a drivereket, hátha a Linuxra is jobban figyelnek majd...), és az nVidia (nagyon korrrekt támogatásuk van linux alatt, állítólag már a kezdetektől...) esete.

    Szóval mégegyszer! Tényleg nem szeretnék flamelni, és örültem, hogy megjegyeztétek, hogy más op rendszer alatt lehetnek gondok, de az a baj, hogy sok HW teszt olyan ''csak win alá teszteltük'' szagú. Értem én, hogy az most az uralkodó, de azért azt is figyelembe kell venni, hogy nem egyeduralkodó. Szerintem az elsők között lennétek azzal (magyar lapok között mindenképpen), ha vizsgálnátok a drivereket más oprendszer alá is.

    Végül is, ha egy HW -nél meg tudjátok jegyezni negatívumként, hogy rossz win alá a driver, akkor nem lenne sok megjegyezni más oprendszerekről sem. Ha esetleg beindulna az a tendencia, hogy a HW tesztel foglalkozó oldalak erre is figyelnének, esetleg ne adj isten le is húznák az értékelendő hw emiatt egy kicsit (nem nagyon, esetleg annak arányában, hogy napjainkban milyen arányban használnak linuxot), akkor lehet (mondom lehet), a gyártók is egy kicsit odafigyelnének erre a szempontra...

    Végulis meg kell nézni, hogy országok(asszem talán Kína volt...?), városok közigazgatásai (pl. München, stb.) állnak át egy az egyben, teljesen linuxra, és nekik esetleg ez sem mindegy... Ha jól emlékszem a napokban olvastam hírt arról, hogy Székesfehérvár is át akar állni. Lehet, hogy az ottani rendszergazda is olvassa a Ph! -t... :)

    Egy szó mint száz! SZVSZ előbb utóbb úgyis ez lesz amit mondtam, mert a multik feleslegesen nem ölik ilyesmibe a pénzt, ha nem látnak benne jövőt, és sajna a multik diktálnak. Esetleg nem akartok ebben a témában úttörők lenni? :) Én örülnék neki... :)

    Parci?

    u.i.: A linux alatti bütykölésre nem kell sok időt szánni. Tegyetek fel egy SuSe-t. Ha ott egyszerűen be tudjátok lőni, akkor a többi alatt is, ha meg nem, akkor meg hiába jó a driver, egy átlaguser úgysem tudja beüzemelni, mert elfogy a türelme. SZVSZ ennyi fáradságot megér, az, hogy valamiben Ti legyetek az elsők mo.-n...

  • taltos

    senior tag

    válasz karib #29 üzenetére

    Hali karib!

    Végülis a kérdés nem kifejezetten parcinak szólt, hanem a házigazdáknak, csak nem emlékeztem, hogy Te moderator vagy-e, vagy házigazda...

    Most komolyan érdekel, hogy ilyenre valamikor lehet -e számítani a PH! háza táján, vagy sem.. Esetleg ha nem, akkor a válaszra, hogy miért nem. Pl. sok vele a macera, nincs annyi linuxos, támogat a Microsoft, inkább követjük a hazai szokásokat, ... bármi. :)

  • taltos

    senior tag

    válasz karib #38 üzenetére

    Nekem miert nem valaszoltok? :(
    Akkor legalabb e-mailben valaki, baaar ha jobban meggondolom, nem is kell. Ertettem...

  • taltos

    senior tag

    válasz Parci #51 üzenetére

    Kösz, ez korrekt volt.

    ()csak kicsit megkésett, de a válaszodból kiderül, hogy miért... :)

Új hozzászólás Aktív témák