Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • andorpapa

    őstag

    911: valószínűleg te nem figyelsz, illetve csak az utolsó pár oldalt olvastad el, ugyanis minden cooler leírásánál ott szerepelnek a dBA értékek is. Bár az tény, hogy nem készült dBA táblázat a végén, ami akár azért is lehet, mert nem foglalkoztunk vele, meg azért is, mert a tesztben szereplő coolerek gyárilag megadott zajszint értéke egyszerűen összehasonlíthatatlan volt, a ventiknél említett melléktényezők miatt (pl. mély búgás, magas hangok stb).

    többiek: köszönjük a pozitív kritikát, valamint az építő jellegű negatívat is. Gyári Intel cooler azért nem szerepelt, mert nem volt kéznél, valamint az igazság az, hogy eszünkbe sem jutott, de azt azért hozzátenném, hogy tudtommal nem is csak 1 fajta Intel P4-es cooler van, tehát nem is lett volna egyértelmű a dolog, de elismerem, hogy ez belekerülhetett volna. Érzésem szerint a teszt összes szereplője lenyomná az Intel coolerét, bár ezt csak mérések után állítanám teljes bizonyossággal.

    Hiányzó coolerek - hát igen, páran nem kerültek be, sajnos ez nem tőlünk függ, a CNPS7000-AlCu és Cu között a legtöbb teszt 2-5 fok különbséget hoz ki (természetesen a Cu javára), ami leginkább a leadott hő függvényében változik.

    Hát nagyjából ennyi, öröm az ilyen korrekt olvasóknak tesztelni és cikket írni.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz _Volkovy_ #33 üzenetére

    - Igen, szerintem a 2.53 GHz átlagos, mert két P4 tulaj létezik. Az egyiknél kapásból ennyi a sebesség (vagy több), a másik legalább ilyen sebességen járatja a sajátját. Vagy úgy is fogalmazhatnék, hogy hőleadás szempontjából átlagos P4.

    - Hogyan áll meg az 50-es a bordákon? Hát igen, a COOLNESS! meg a trükkjei...

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz HiperG #37 üzenetére

    Húúú, ez még a jövő zenéje! Természetesen én örömmel tesztelek bármit, ami H-val kezdődik és ŰTŐ-vel végződik.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    Killberk: a Zalman ventije nem cserélhető. Ez ugye elméletileg gáz, a gyakorlatban viszont nem, ugyanis nagyon masszív, jó minőségű cuccról van szó, minimális az esélye az idő előtti meghibásodásnak, márpedig 50000 óra élettartamot szoktak emlegetni az ilyen ventiknél, az pedig nagy idő (5 év folyamatos 27/7 használat). Házilag meg bármilyen venti bármilyen bordára feloperálható...

    atuci: a következő részhez megpróbálunk szerezni egy gyári Intel hűtőt is.

    Atus: már megint teljesen igazad van.

    dshk: zajszintmérő. Nos, én már próbáltam ilyet szerezni, de nem sikerült. És tudtommal drága is. Szóval ha valaki segít egyet megkaparintani, akkor mi vállaljuk azt, hogy profi tesztdobozt építünk zajszintmérés céljából, és minden tesztünkben pontos dB értékekkel bombázzuk a nagyérdeműt.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    Emberek! Ne csináljunk magunkból hülyét! Tudtam, hogy kár volt kihagyni a mostani tesztből, hogy a mért adatok csak pontosan ugyanerre a konfigra mérvadóak, amúgy teljesen más eredmények jönnek ki más alaplap+proci+ház kombinációnál, az egyéb hardverekről nem is beszélve. Ne gondoljuk már azt, hogy az alacsony légszállítású, átlagos kialakítású Intel borda lenyomja a megtervezett bika coolereket! Azért, mert egy bizonyos konfigon max terhelés mellett is 40 fokon képes tartani az x.xx GHz-es procit, még nem biztos, hogy a mi konfigunkban nem ment volna 70 fok fölé.

    Aztán: sajnáljuk, hogy kimaradt a 7000-es Cu, ez van, nem kaptunk tesztre, be kell érni az AlCu-val, nem szándékosan maradt ki, mi soha nem hagynánk ki szándékosan egy coolert sem, ellenkezne a COOLNESS!-es értékrenddel. Nektek írunk cikkeket, nem pedig a gyártóknak/forgalmazóknak. De aki figyelmesen olvasta a topicot, az olvashatott a Cu képességeiről is.

    zsoltee10: tényleg nem búgott a Zalman, szóval nálad valami régi, gagyi típus vagy gyárihibás darab járhatott, egyik Zalmannal sem volt problémánk, nagyon halkan mentek.
    F7: tényleg halk volt a Zalman, akármihez is viszonyítjuk. Nem azt mondom, hogy halkabb, hanem azt, hogy halk.

    I_Am_The_ONE: furcsa, hogy nálad 38 fokon tartja minimális fordulatszám mellett. Honnan van nekünk az eredmény? Onnét, hogy nem sajnáltunk teljes napokat azzal tölteni, hogy hűtőket pakoltunk ki és be a tesztkonfigba, és körültekintő módon lejegyeztük a szobahőmérsékletet és a processzor hőmérsékletét. Vagyis szakszerű mérések eredményeként. Az már más kérdés, hogy a te alaplapod totál más módon mér, vagy a CPU-d nem ad le annyi hőt, mint a nálunk járt darab, esetleg 10 fokos szobában dideregsz, ki tudja, annyi biztos, hogy a végső értékelésnél olvashatod, hogy meg voltunk elégedve az Armor2-vel, tehát még véletlenül sem fikáztuk le.

    Docci: miért kell bika ventit venni az Armor2-re? Elvégre az van rajta gyárilag! Ha neked nem elég a 4800 (gyakorlatban 5200) rpm és az így elért 70 CFM légszállítás, akkor elég durva elképzeléseid lehetnek a bika ventiről, mint fogalomról!

    Auslander: biztos csak én vagyok lemaradva, de tudtommal itthon nem forgalmazzák a Silentmaxx hűtőket. Következtetés: sajnos nem szerepelhet a tesztben, mert nincs olyan cég, amely biztosítana számunkra egy tesztpéldányt. Pont emiatt nem szerepelt a cikkben egyetlen Swiftech, Thermalright (tudjuk, ezt még kaphatunk akár), Dynatron, Kingwin, Akasa, Alpha, Taisol és egyéb hűtő sem. Amennyiben mégis kapható itthon Silentmaxx cooler, please, mondj egy boltnevet, mert szívesen rátennénk a mancsunkat egyre teszt céljából.

    Nagyjából ennyi, bocs, ha kicsit bunkó voltam, nem volt célom, csak fáradt vagyok.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz I_Am #99 üzenetére

    Oké, értelek, de hidd el, nálunk is jól teljesített az Armor2. Láthatod a többi coolerhez viszonyítva korrekt cuccnak bizonyult. Az más kérdés, hogy nálunk x fokot mutatott a a progi, nálad meg x-10 fokot. Ez teljesen alaplapfüggő kérdés (+ház és egyéb melegedő stuff).

    Docci: a kérdés jó, a Coolink honlapján külön szerepel az Armor borda, de nem hinném, hogy külön is lehet kapni. Érdeklődj a Kelly-Technél, ők majd megmondják a frankót.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz Docci #107 üzenetére

    Ez a világ kicsit másként működik...

    Tudod, hogy miért rak az Intel kisebb ventit a bordára? Azért, mert nem kell nagyobb. Mert a gyári cooler képes elégségesen hűteni a procit, és innét kezdve már csak a pénz beszél. Minek jobb (és értelemszerűen drágább) hűtőt összedobni, ha a jelenlegi is működik? Nekik nem kell jó hűtőt csinálni (igaz, nem is ők csinálják), nekik jó processzort kell készíteni. Jó hűtőt a Thermalright, a Zalman meg a Swiftech csinál, azokra a 9.2 centis venti is rámegy. A kör bezárult.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Aktív témák

Hirdetés