Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • bwoay

    nagyúr

    válasz atus #27 üzenetére

    Én ezt nem így tudom, de nyitott vagyok :)
    Külünben akartam hagyni magamnak egy kiskaput az előző HSZ-ben :B,
    hogy mégha előbb is volt MS mint SD,
    akkor is fenntartom a véleményem, miszerint az MS semmi újat nem hozott a már létező szabványokhoz képest.

    Ugyanis:

    MultiMedia Card
    Adatátviteli sebessége: 2 MB/s (írás) 2,5 MB/s (olvasás)
    Méretei: 32 x 24 x 1.4mm
    Súly: 1.5 g

    MemoryStick
    Adatátviteli sebesség: 1.8MB/sec (írás) 2.5MB/sec (olvasás)
    Méretei: 50 x 21.5 x 2.8 mm
    Súlya: 4g

    ''Nohát, csak nem egy nagyobb és lassabb kártya,
    amire már oly régóta vártunk?!'' :U



    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • Sunyi Sanyi

    senior tag

    válasz atus #30 üzenetére

    Igen az ár az oka mindennek.:)

  • bwoay

    nagyúr

    válasz atus #30 üzenetére

    Nem ''forrásra'' alapozva mondtam, csupán az emlékeimre hagyatkoztam, de mondom, abszolút nyitott vagyok! Ha '98-at írsz, én készséggel elhiszem!

    ''azóta is elég népszerű, és szerintem megbízható is''

    A megbízhatóságát nem vonom kétségbe, hiszen azzal kvázi magát a flash technológiát bírálnám (vagy a Sony kivitelezési minőségét, és hát nem egy dzsunkacégről beszélünk, bármennyire is nem szívlelem őket).
    A népszerűsége szerintem konkrétan azon mérhető le, hogy hány nagyobb cég részesítette előnyben a CF-fel, illetve az SD-vel szemben. No comment.

    ''a palmomban SD volt, ami tetszett, mert kicsi, és nem volt vele probléma, de cserébe elég lassúnak tűnt''

    Én 16-os SD-t használok az m500-asomban. Észrevehető a lassulás, de nem zavaró mértékben. Viszont tisztában vagyok vele, hogy ez egy 2 MB/s-os kártya,
    aminél van 5x gyorsabb.

    ''Van CF-es digigépem, azzal volt (kártyával is) a legtöbb bajom''

    Ebből nem derül ki egyértelműen,
    hogy egyáltalán fel lehet-e róni bármit is a kártyának,
    ha a gépeddel eleve problémák voltak. Másfelől kíváncsi lennék a CF kártya gyártmányára, hiszen nyilván ez sem mindegy. Nomeg egy nevesebb gyártótól is kifoghatsz hibás darabot, szóval abból, hogy neked rossz tapasztalatod volt egy kártyával, még nem szabad messzemenő következtetéseket levonni.
    A CF piac él és virul, egyre nagyobb kapacitású és gyorsabb kártyák jelennek meg, és hát azért elég komoly érv mellette,
    hogy a professzionális digitális fotózásban egyeduralkodó szerepet tölt be ez a formátum.

    ''a MS legnagyobb baja az ára, ami pedig csak és kizárólag a Sony árpolitikájának tudható be.''

    és ez mire vezethető vissza szerinted?
    Mármint mi célja volt a Sonynak azzal, hogy megjelentette az új formátumot?
    Gondol bele: a kártyák többségét a szükség hozta életre,
    és mindig tudtak valamit, amit a korábbiak nem. Ha gyorsabb kártya kellett, akkor megjelent egy olyan, ha kisebbre volt igény, akkor újból összeültek a gyártók, és kidolgoztak egyet. Ezzel szemben a Sony MS sem kisebb, sem gyorsabb nem volt a társainál, csak úgy LETT. Én ezt teljes mértékben öncélúnak találom,
    és úgy gondolom, a háttérben nem más állt, minthogy a Sony ÚJFENT rá akarta erőltetni a saját elképzeléseit a piacra. Máskülönben mi lenne most?
    A Sony gépek is CF-et vagy SD-t használnának. Veszítene ezzel valaki?
    Meglátásom szerint (a cégen kívül :D ) nem, sőt, olcsóbban juthatna bővítőkártyához minden Sony tulaj.
    Én nem tudom, hogy sebességben mennyi pluszt nyújt egy MS Pro (ha nyújt egyáltalán), de azért az elgondolkodtató, hogy ha annyira jó a kártya, miért nem támogatja senki?
    Az égvilágon semmi hátrányát nem látnám annak, ha a gyártók meg tudnának egyezni egy univerzális bővítőkártya alkalmazásában. És ezt jelenleg olyan flashkártyák létezései nehezítik meg, mint az xD és az MS.
    A CF mára teljesen letisztult a profi fényképezőgépek piacán,
    az SD meg látványosan terjed a kompakt kategóriában,
    csakúgy, mint a PDA piacon (leszámítva persze a sony gépeket),
    és ahogy elnézem, az mp3 lejátszók gyártói is ezt a formátumot preferálják leginkább.
    Namost lehet, hogy velem van a hiba, de semmi jót nem találok abban,
    hogy ha van egy Sony fényképezőgépem, egy mp3 playerem, egy telefonom, meg egy PDA-m,
    akkor csak abban az esetben tudom ezek között cserélgetni a memóriakártyát, ha az utóbbi három is Sony gyártmány (v. SonyEricsson).
    Ellenben SD-s cuccokból már most is óriási a választék.
    (Egy gyors példa: a Panasonic fényképezőgépemhez kapott, fotózához nyilván túl kicsi SD kártya azon rögvest ment is át a Palmomba, ahol viszont teljesen kielégítő a kapacitása.)

    Márpedig rajtam kívül nem egy ember tartja szem előtt az ilyen téren való kompatibilitást.
    Akiknek pedig ez nem szempont, azok sem veszítenének semmi, ha ne adj' Isten minden kütyü, ami a bírtokukban van, ugyanazt a kártyát támogatná...nincs abban semmi rossz :P

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • Den

    veterán

    válasz atus #30 üzenetére

    Az ár már nem probléma

    http://pdamania.hu/shop/shop.php3?do=2&catalog_id=108&prod_id=2440&s=b732e854f99b32bc97512227780fcb25

    256 megás ms pro netto 17 752ft

    http://pdamania.hu/shop/shop.php3?do=2&catalog_id=108&prod_id=2152&s=b732e854f99b32bc97512227780fcb25

    256 megás sd netto 17 192ft

    jelentéktelen különbség.

    www.simson4t.hu

  • bwoay

    nagyúr

    válasz atus #44 üzenetére

    ''Az, hogy a Sony olyan bazijó cuccokat gyárt, hogy az embereket még a (drága, és) inkompatibilis memória se tántorítja el a vásárlástól.''

    Nálam sokat számít egy adott cég megítélésében, hogy miként viszonyulnak hozzám, a fogyasztóhoz.
    A Sonynál úgy érzem, hogy rámerőltetik ezt a MS-et, valamint azt, hogy ha kompatibilitásra vágyom, akkor vagy minden cuccom legyen Sony, vagy egyik sem.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Aktív témák