Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ElektrikusDE

    senior tag

    válasz Dr. Romano #5 üzenetére

    Nem ez a tanulság hanem az hogy nagyon kicsi a tartalék (ütemezett szállítás, nincs raktározás).

    Oldja meg a gyártó.

    Ő sem hűje, raktárra nem akar gyártani.

    Igy a legkisebb gyártási nehézség azonnal kieséseket okoz.

    Amit persze bekéne hozni, ami persze kapkodással, a gyártási utasítástól való eltéréssel jár.

    Ami viszont mégnagyobb gyártási kiesést okozhat.

    Dominó effektus...

    Egyébként csak ketten tudtunk róla (hogy szóltak) én és a minőség ellenőr.

    Mi viszont a tesztelőknek nem szóltunk! (előre tudtuk hogy nem lesz rá szükség)

    Ui:

    Autó elektronika, nem Nokia telefon... :)

    [ Szerkesztve ]

    “Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

  • atus72

    senior tag

    válasz Dr. Romano #8 üzenetére

    ha sok chip van az a baj, ha kevés az a baj ...
    semmi sem jó ...

  • deltaa97

    tag

    válasz Dr. Romano #8 üzenetére

    Jómagam is egy autóipari beszállítónál dolgozom gyártómérnökként, igaz mi úgymond a "beszállító beszállítói" vagyunk, motorkomponenseket gyártunk kb a legnagyobb beszállítóknak (Aisin, Mahle, Schaeffler stb..) így nem JIS-ben (Just in Sequence) szállítunk, de így is 1 hét késés a beszállítónál azt jelentené, hogy megáll a szerelősor. És akkor még képzeljük el, hogy hány beszállító van rajtunk kívül.

    Ez a nem raktározunk elv a 2008-as világválság után jött képbe, amikor tudatosult a gyártókban, hogy a lehető legtöbb költséget kell megtakarítani, mert különben simán mennek a levesbe.

    Jó példa erra az FCA (Fiat-Chrysler), amelyet kb a Dodge-Jeep-RAM amerikai trió tartott a víz felett. Most a PSA-val való egyesülés inkább az FCA-nak volt életbevágó, Peugeoték meg relatíve olcsón szereztek maguknak új márkákat (az átfedések miatt valószínűleg 1-2-t elkaszálnak) és ami a legfontosabb új piacokat.

    Tudom mire gondolsz, amíg nem dologoztam ebben a környezetben én is azt hittem, hogy az autógyártás egy aranybánya, de ez nem teljesen igaz. Ezzel korántsem mondom azt, hogy félteni kellene őket, de pl az IT-szektor mellett elbújhatnak. :)

    Xiaomi 12X 8/128 GB Grey | Életem legrosszabb döntése, hogy gépészmérnöki pályára tévedtem...

Új hozzászólás Aktív témák