Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Reggie0 #133 üzenetére

    Az utasítások neve, bájtkódja, assembly szintű működése megegyezhet más ISA-val is. Ez a kompatibilitás. A szabadalom viszont a mikroarchitektúrára vonatkozik. Itt már különbségek vannak, csak ennyire mélyre nem lehet belátni. Az implementáció pedig a mikroarchitektúrából ered, itt ugye megint lehetnek különbségek, akár úgy is, hogy az Intel és az AMD kompatibilitást ad.

    Emulálni lehet az x86-ot. Ezt már az FTC megengedte pár éve. Ezt nem tekintik törvénytelennek. A fő probléma, hogy ha hatékonyan emulálni akarod, akkor oda mikroarchitektúra szinten is módosítások kellenek, nem elég csak egy látszatra megegyező ISA-t csinálni. És a mikroarchitektúrához már szükséged van a licencre. Enélkül még egy látszólag megegyező ISA-val sem kerülnél közelebb sebességben a futtatáshoz, mintha azt csinálnád, amit például a Microsoft csinál a Windows 10-ben. A jó teljesítményhez mindenképpen szükség van az AMD-től az AMD64 és az Inteltől az x86 licencekre.

    Ettől függetlenül nem törvénytelen, ha valaki hoz egy CPU-t, aminek az ISA-ja assembly szinten látszatra megegyezik az AMD64-gyel, akár a bájtkód is. Ez alapvetően az FTC korábbi állásfoglalása kapcsán megengedett, csak még így sem fogod megközelíteni azt, amit az AMD és az Intel tud, ha pedig felmerül a gyanú, hogy visszafejtetted az AMD és az Intel lapkák mikroarchitektúráját, akkor azért már lehet kapni egy kis dádát. De összességében a világ pénzével sem kerülnél igazán közelebb hatékonyságban annál, amit mondjuk a Windows 10 emulációjával megkapsz egy ARM magon. Ezért sem pörgetik ezt az irányt, de megtehetnék.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák