Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csakb

    őstag

    válasz Lauda #45 üzenetére

    Jó, de mi érdekel? Hogy még egy ember elmondja, hogy tökjó kamera, csak rakhattak volna rá egy markolatot?

    A tesztekben felhalmozott, valós szituációkban készült képeken túl sem hiszem, hogy bármi pluszt adna, ha magyar S95 tulajok is pakolásznának fel neked valahova. Tényleg nagyon szép képe van egy kompakt kamerához képest.

    Ha megér neked 100 kFt-ot, akkor vedd meg bátran. Az S90 már 78 + postáért kapható, azzal sem jársz rosszul, ha nem kell HD videó.

    Asszonypajtásnak vettem nemrég egy S90-t. Még nem kapta meg, de összetapiztam kicsit, hogy működik-e (refurbished kamera, érdemes kipróbálni vásárlás után). A két tárcsa fun és nagyon hasznos. A hátsó kicsit könnyen jár, de ezt az S95-ön már javították. (Az S90-ét is lehet házilag javítani.)
    ISO 200-ig szinte zajtalan, éles, kontrasztos, nem agyonmosott, és alap beállításokon sem agyonszaturált képe van. Az én ízlésem szerint ISO 640-ig használható. A JPG-motor színzaj-szűrése nagyon jó, RAW-ból sem tudok jobbat kihozni (zajban legalábbis).

    Az építési minőség olyan canonos. Hiába a majdnem teljesen fém burkolat, mégis plasztik szappantartónak tűnik, amikor először fogod meg, de használat közben azért már érződik, hogy masszív kis gyösz.

    A markolat hiánya folyamatosan azt az érzést keltette bennem, hogy kicsúszik a kezemből. Az S95 burkolata állítólag kicsit érdesebb, valószínűleg ebből a szempontból is jobb.

    Az S90-t én boldogan megtartanám második, zsebrevágható gépnek a DSLR-em mellé. Öröm használni, és kis ISO-n tényleg nagyon szép képe van, 100%-os pixelpeepeléssel is.

Új hozzászólás Aktív témák