Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz tabu3x #11 üzenetére

    Mindig az a gép a legjobb, ami az igényeidnek legjobban megfelel. Lehet ezeket objektív értékelés alapján összemérni, de a döntő szó mégis az lesz, hogy mire van szükséged (na meg mire van pénzed). Engem például az ultragyors AF meg az ultragyors sorozat teljesen hidegen hagy, mert műteremben elég ritkán adódik helyzet amiben szükségem lenne rájuk. Ettől függetlenül meg igazat adok annak a sportfotósnak, akinek meg pont ezekre van égető szüksége.

    (#12) k1csi: Nekem is az az érzésem a D600 és a 6D esetében is, hogy ezek nem igazán tartoznak sehova. Nem tudnak többet, mint a jelentősen olcsóbb APS-C társaik, de közben rettentően drágák hozzájuk képest, ami csak a szenzor mérete miatt ilyen. A D600 alig több, mint egy Full Frame D7000, mégis hatalmas az árbeli különbség.

    D600 - 510.000 Ft (megjelenéskor: 599.000 Ft)
    D7000 - 240.000 Ft (megjelenéskor: 330.000 Ft)

    Szerintem a D600 közel sem ér meg ekkora felárat. De egyszer talán, belátható időn belül már akár a mágikus 500.000 Ft alatt is jönnek új FF vázak. Akkor talán sajátot is veszek, nem csak bérlek vagy a cégest használom. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák