Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Hieronymus #35 üzenetére

    "A színvonal attól csökken, ha csökken..."

    Nincs "ha". Apósomék tanítanak (lassan 40 éve). Nemrég volt valami felmérő második osztályban, feladat: jobb és bal oldalt voltak szimbólumok, kösd össze az azonosakat. Nem egy, nem két gyereknek el kellett magyarázni, hogy mit jelent, hogy "azonos". 8 évesek. Arra persze van eszük hogy óra közben is a facebookot nyomkodják (8 évesek!).

    A dátumformátumoktól agyfenét kapok én is, bár inkább attól, hogy néhány magyar gyártó még erőlteti a yyyy-mm-dd formátumot, rosszabb esetben a mm-dd formátumot, amiről nem tudhatod, hogy nem-e EU-s dd-mm akar lenni....

    Szerintem egyébként logikusabb a yyyy-mm-dd úgy általában, de csak azért, mert én rengeteg adattal dolgozom nap mint nap, így a szűréseknél rendszeresen az év az első.

    Gondolom egy átlagembernek, ha azt mondják, június 2-án találkozunk, március 6-án volt az esemény, stb., a kontextusból kikövetkezteti az évet. Így hogy most felsoroltam ezeket, végülis azt erősítettem meg, hogy az USA formátum a legjobb (mm-dd-yyyy) :DDD

    Római számokat általános iskola 4. óta nem használtam, szerencsére, bár a történelmi személyeknél tényleg hülyén nézne ki hogy 16. Lajos, 6. Lenin, Martíz...

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák