Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gurabli

    senior tag

    válasz PistiSan #12 üzenetére

    Ha kimondottan htpc-nek kell, akkor a hamarosan megjelenő ASRock N3150DC-ITX kitűnő választás.
    Vagy a beépített táp nélküli N3150-ITX, ahol cserébe viszont van pl. SPDIF kimenet.

    Ha nem kell semmi másra, hanem kimondottan htpc-nek, akkor érdemes elgondolkodni akár egy Pi2-őn is. Passzív, ultra alacsony fogyasztás, akkora, mint egy cigis doboz, olcsó (főleg, ha külföldről rendeled).

    Felrakod rá a legújabb Openelec változatot és gyönyörűen működik, 1080p hibátlan. 720p és SD tartalom upscaling is meglepően jó, szerintem hibátlan. összerakni két perc (nekem egy óra volt, mert nem győztem benne gyönyörködni:) Felrakni az OE-t 5 perc várakozás és kb. 5 kattintás, majd frissíteni még 5-10 perc és kész.

    1080i 50Hz élő tv deinterlacing már megfekteti, de még az is szépen működik, de azért a deinterlacing és upscaling nem olyan, mint egy nvidia vagy braswell lapon. Ez csak akkor szempont, ha HD tv-t is akarsz nézni rajta, abban az esetben braswell lap kell neked.

    Szerk: ha a pi2 mellett döntesz, akkor a táp legyen legalább 2A, érdemes jó SD kártyát venni, és jut eszembe, ott alapból lesz CEC is.

    [ Szerkesztve ]

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Új hozzászólás Aktív témák