Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gibo

    senior tag

    válasz #04824576 #13 üzenetére

    gondolom a termékcsoportot validálják és addig tesztelik az adott sorozat példányait amíg azok meg nem felelnek az elvárásokna, utána már mehet gyártásba a lapos...Tekintve hoyg egyre jobban csend az AMD neve megérheti a nagy gyártóknak, föleg ha ezután olyen cikkek jelennek meg amik ezeket a laposokat méltatják. Tudom a pénz nem a consumer piacban van, de ha innen szivárognak be üzleti szintre az is jó...

    Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

  • Tanisz

    senior tag

    válasz #04824576 #65 üzenetére

    Ok, értem, de simán lehet az is, hogy a piaci igény miatt van ez, nem?
    Mindenki magasról sz@rja le az AMD-t, hiába gyárt jó procit. Legalábbis OEM szinten.

    Pl Mo-on a nagykerek 90%-ban még mindig csak az Intelt árusítják, mert a nagy cégeknek nem kell, csak az Intellel szerelt.

    Kereslet-kínálatot kell kielégíteni :) Pénzből élnek.

    Mondom ezt úgy, hogy én azért nem veszek most lapost, mert remélem lesz egy 4800H vagy HS-el szerelt normális a piacon Dell Latitude, HP ProBook, EliteBook.

    Nálam jobban szerintem senki sem várja a jó munkalapost jelenleg :D

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz #04824576 #67 üzenetére

    Mi az hogy honnan tudnák?

    Ami a nagykerekből beszállítóktól jön igény, az a piaci igény.

    Az jön igénybe, hogy mondjuk a GE, GM vagy tök minegy milyen multinak van igénye 100e DB laposra adott negyedévben, megadják, hogy Intel legyen 2-4-6 magos ilyen-ilyen arányban, felszereltséggel, mert ők azt supportálják, az elmúlt évek tapasztalatai azt mutatják, hogy az Intel megbízható adott márkán belül, mondjuk Dell, le se sz@rják, hogy van jobb annál ugyanolyan áron, van olcsóbban. Mással nem foglalkoznak.

    Ennyi, meg is fogalmazódott az piaci igény. Ami eljut a nagykerekhez, beszállítókhoz, ők meg leadják az OEM-ek felé.

    Esetleg ha meg is nézik, akkor azt látják, hogy az AMD jó, de sz@rabb a kijelzője, vagy nincs rajta Thunderbolt, na meg nincs üzletiben adott bevált márkánál.

    A magánvásárló igényeit hagyjuk, az ezekhez képest bizonytalanabb piac.

    Természetesen a példám kisarkított, ennél ez bonyolultabban működik, de érthető gondolom.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz #04824576 #70 üzenetére

    Értem amit ísz, jogos is, de csak egy részét emelted ki a mondandómból :)

    Tételezzük fel, hogy van egy Dell Latitude széria, ugyanaz minden bennük, csak a proci nem.

    Az egyikben van egy 9. Genes intel 4-6 maggal, a másikban mondjuk egy 3xxx Ryzen ugyanúgy 4-6 maggal (bár azt hiszem 3xxxxből nem volt 6 magos, de most tekintsünk el ettől). Vagy 10. Gen Intel vs 4xxxx Ryzen, 4-6 maggal.

    Ugyanúgy a multi felméri hogy kell neki x ezer lapos, Dell Latitude 4-6 maggal.

    Kikéri a szakértői véleményényét hogy van Ryzenes meg Intel.
    Szakértő azt mondja, hogy ok mind a kettő, de Intellel van több tapasztalat, azt ismerik, ahhoz van support csapat....stb a körítés.

    Talán még azt is megvizsgálják mennyi extra okosítás kellene a Ryzenekhez support terén.

    (Nem mintha kellene atomfizika az átálláshoz, de ezegx multinál nem így működik :D)

    Megnézik azt is hogy melyik a "trendibb" hogy a kretén managerük laposán melyik mutat jobban, hogy a többi ügyfél ne mondja rájuk hogy olcsójánosok....stb. Presztizs kérdés is szóba jön.

    A végén egy paraszthajszállal az jön ki, hogy Inteles kell nekik, jelenleg.

    Én csak annyit mondok, hogy nehéz az OEM piacra betörni, mert sok szemszögből kell az igényeket nézni :)

    Figy én lennék a legboldogabb, ha lenne hamarosan Dell Latitude, Precision , HP ProBook, EliteBook Ryzen 4800H-val, 16-32 GB RAMmal, rögtön vennék. Mert most is odázon a cserét céges szinten a 8.genes Intelemről, amivel csak a bajom van, főleg a melegedéssel.

    Szóval szurkolok neki mint állat :)

    De ez egy nagy multinal nem így megy, hogy na akkor most Ryzen mindenkinek, mert most az a "jobb".

    Ezt próbálom regélni, nem biztos, hogy sikerül normálisan átadni mire gondolok, bocsánat.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz #04824576 #75 üzenetére

    Jogos, de ez akkor sem ilyen egyszerű :)

    A biztonsagi réseket meg befoltozzák szoftverese, elvileg a 10 genben nem is nagyon lesz. Nem az Intel mellett foglalok állast, mint mondtam korábban is, de ez nem fekete meg fehér.

    Most jobb a Ryzen, akkor csak azzal szerelünk lapost.

    Jelenleg a nagy ügyfeleknek még mindig Intel kell, mert berögződés, trend, bizalom (kopik erősen), lefedettség, dömping, mutyi...stb.

    Sokminden közrejátszik.

    Az AMDnek most sokat bele kell nyomnia, ha azt akarja, hogy legyen jó laposuk az OEMeknél.
    Szakértelem, reklám, meggyőzés (tesztek pl), dömpinget, mutyit, pénzt, pénzt, pénzt.

    Ez kb erről szól.

    A sok pénz termel mégtöbbet :)

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #77 üzenetére

    Miért te mire gondoltál csak azért fog valaki amdt tenni bármibe mert az jó. Akkor már hidrogén hajtású autóval járnánk és mindenki elektromos dinamos visszatöltős biciklivel.
    Ezt is nem egyszer leírtam amit a kolléga de kb csak az van hogy szegény amd, szegény a francot ugyanezt csinalná ha ott lenne.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Tanisz

    senior tag

    válasz #04824576 #77 üzenetére

    Eddig is minden a pézről szólt, nem arról, hogy mindenki örüljön.

    Az az ideális helyzet, ha a vásárló azt kapja amit szeretne azon az áron amit hajlandó kifizetni és a kerekedő, gyartó..stb jól keres rajta.

    Aztán ezek persze torzulnak előbb utóbb.
    Amit most is tapasztalunk, Intelnek nincs jó procija laposokba, csak elfogadható, de mégis Ő van még nyeregben, hiába a konkurencia köröket ver rá.

    Ez fog változni, de lassan ,én is azt hittem 3 év elég lesz hogy valami beinduljon, de nem, több kell.

    Nem bonyolult ez, csak üzlet, nem tech kérdés csak.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Raysen623

    addikt

    válasz #04824576 #81 üzenetére

    Kettőt néztem meg, abból mindkettőre működött a vásárlás gomb. Tehát elvileg elérhető. Találtam olyat is amelyiknél nem volt ilyen lehetőség, gondolom az a kiépítés nem elérhető jelenleg.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #04824576 #88 üzenetére

    Januárban jelentették be tavaly is az új procikat, aztán volt még egy pár hónap, mire megjelentek tényleges termékekben. Illetve az év során megjelenő laptopoknál mit tegyenek bele, ha egyszer a következő széria csak következő év januárjában kerül bejelentésre? :)
    Idén is ez a forgatókönyv lett volna, ami csúszik olyan 2-3 hónapot sajnos a vírus miatt. Már régen a tesztelőknél kellene legyenek a termékek, meg kint a videóknak róla yt-on, de egyelőre még ez mind nem történt meg. Addig meg amíg nekik sem tudtak gyártani, nem nagyon kerülhet boltokba.

  • Raysen623

    addikt

    válasz #04824576 #86 üzenetére

    Nem gondolod hogy kissé túl sokat akarsz? :U Azt el lehet mondani hogy a pirosak marketingben ott hibáznak hogy jó előre bejelentik és csak utána kezdik legyártani, míg a többi oldalon rögtön jön a kész termék is jellemzően.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #04824576 #95 üzenetére

    Az Aspire úgy fél éve jött ki, a Nitro meg tavaly nyáron. Más kérdés, hogy ráteszik az "új" címkét a honlapon, mert nincs újabb.

Új hozzászólás Aktív témák