Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Tanisz #30 üzenetére

    A legmagasabb kategóriában nem nagyon lesz Ryzen. A Mobile Workstation nagyvállalatra vannak optimalizálva. Az AMD-nek nem nagyon van valóban nagyvállalati vonala.
    A Latitude 5000 már van AMD-vel de Európában ritka mint a fehér holló. Valódi nagyvállalati a Latitude 7000-es sorozat pedig soha nem volt AMD-vel, hogy lesz-e?

    A HP-nak már láttam demokat, jönnek az EliteBok 700-asok, ami a 800-as AMD-s megfelelői. Minőségben már az előző széria is ugyanolyan volt.

    A ProBook a HP legkelendőbb populáris small business vonala ez intel vonalon megjött már november végén a 10. gen intel, az amd-k is jönnek. Csak valamiért Magyarországon a Gen7-et hivatalosan nem árulják, valamiért a HP meg a nagykerek ülnek rajta, nincs még hivatalos ára. Pedig 4 hónapja kinn van a termék.

    A Dell esetében más a helyzet, ott Magyarországon a Latitude 5000 a legkelendőbb. Mert nyomják. Ha ott lesz AMD-s, akkor az nagyot szakíthat. De ebből szinte nem kapott az ország.

    (#33) Raysen623

    Vállalati gépek között eddig is volt. Konzumer vonalon volt különbség, de ott is csak a felsőházban.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Lacika112 #60 üzenetére

    Ne is mond. Árpád a honfoglalásnál nem foglalta el Svédországot, ezért nincs Szerbiába semmi rénszarvas hús. Szerintem a szerbek tehetnek róla. Vagy az eszkimók. Nem tudom. Lehet, hogy erre is van egy elméleted.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Robi BALBOA #62 üzenetére

    Igen a világ is az ezek szerint, és az összes világcéget lefizetett az Intel :D

    Kezdve az Amerikai állammal. :D

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Tanisz #64 üzenetére

    Igen pontosan ezt mondom, és mondtam mindig is. Amióta ez a helyzet fenn áll.

    (#65) Startup

    Ezt már leírtam nektek, AMD-s noteboot kellene venni nem sírni, ha látja a nagyker. hogy erre van igény, akkor rendel. Ti olyanok vagytok mint a tipikus 70 éves menyecske, mindig vár a tökéletes fehér lovon belovagló férfira, de semmit nem akart tenni azért, hogy legyen valami...
    Ha mindig arra vártok, hogy tökéletes legyen valami, akkor majd megveszed, elmondom akkor sem fogod megvenni, mert ez így szokott lenni...

    (#67) Startup

    de ha csak kevés darab lenne értékelhető minőségű AMD-s laptopokból az OEM-eknél, biztos, hogy lenne rá kereslet.

    Hát hogyne, ha ti mondjátok, akkor lenne, ha meg valamelyik túlkvalifikált kitalálja, hogy az AMD-nek a sarka tarka, az intelesnek, meg lila, akkor azonnal majd az AMD-s szar lesz, mert hát még nem láttam annyi sas szemű, bethoven fülű alien-t, mint itt van a prohardveren. Nekem is 250 - 400 nit-es az Inteles notebookjaim vannak, de nektek, ha van 1000-es, akkor csak az kell, mert hát annyi datasheet huszár van itt 0 notebook tapasztalattal, mint legalább Vuhan-ban ahol tervezik.

    Ja alaphelyzetben 32 GB memória kell, meg 1 TB ssd, mert hát ugye az intelesben is csak a negyede van, na de....

    Ja persze ne is mond, itt csak komoly preciz és nagyon előrelátó vásárlók vannak. Ezért sírt a szátok, mikor mindenki konzumer szarokat keresett még.

    (#68) Tanisz

    Pontosan erről van szó.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #77 üzenetére

    Miért te mire gondoltál csak azért fog valaki amdt tenni bármibe mert az jó. Akkor már hidrogén hajtású autóval járnánk és mindenki elektromos dinamos visszatöltős biciklivel.
    Ezt is nem egyszer leírtam amit a kolléga de kb csak az van hogy szegény amd, szegény a francot ugyanezt csinalná ha ott lenne.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Tanisz #83 üzenetére

    TravelMate 200 - Latitude 3000 (ez a vonal sem létezik már)
    TravelMate 400 - Latitude 5000 (Ez a vonal nem létezik már)
    TravelMate P6 (Régebben 64/592,64/593, p648) - Latitude 6000/7000

    Mostanában a TravelMate x3-al mennek, ez kb a Vostro vonalnak felel meg, bár annál egy Picit jobb minőségű.

    (#81) Startup

    Elég sok kapható HP, Acer vonalon is. Csak körül kellene nézni.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz sh4d0w #85 üzenetére

    Én körülnéztem egy éve

    Most komolyan, miért nem 4 éve, akkor még Intelt vettél volna, az elmúlt egy évben mocskosul sok gép jelent meg.
    Na igen konzumerben a HP nem jó, de ezt anélkül is tudtuk, hogy ezt leírta volna bárki is. Ott Dell-t kell venni, vagy ASUS-t.
    Business-ben meg a HP az egyik legjobb, ezt meg anélkül is tudom, hogy leírta volna bárki 2006 óta használom a márkát nem hagyott cserben egyszer sem...

    MOD: csak hogy teljes legyen a kép: a fentieknek megfelelő lapos most sincs Ryzennel.

    Csak, hogy teljes legyen a kép, ja nincs. Mert nincs ilyen processzor még nagy számban a Piacon, az eszedbe sem jutott, hogy a gyárak állnak Kínában?

    (#86) Startup

    Mennyi Ryzen 4-s processzort szállított az AMD, amiből tömegtermék készült? Erről ennyit... Ja az álló gyárban majd a legyek, vagy a kóbor kutyák rakják össze?

    (#90) sh4d0w

    Ja ezt írtam pontosan amikor a kollégának írtam, hogy ember, az AMD nem szállít, akkor erről most ki tehet. A másik topikban a tipikus csodagyerekek, amikor az intel legújabb procijai nem jelennek, meg a koronavírus miatt, akkor jöttek a szokásos jóindulatú proli romantikás szöveggel.

    (#93) sh4d0w

    Most ezt komolyan gondoltad? Vagy csak...
    Szerintem a magyarok a hibásak, hogy az audi a3-ra 6 hónapot, a Suzuki Vitarára 5 hónapot kell várni, de lehet, hogy 8 hónapot.
    Eszedbe sem jutott, hogy Kínában a gyárak állnak? De ahogy hallom processzor sincs annyi amennyi kell...

    (#95) Startup

    Már bocs csak neked többször leírtam, hogy a HP majdnem 8 hónapja van kinn azokkal a notebookokkal amikben 3000-es sorozatú procik vannak. A Dell, és a Lenovo, Asus is.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák