Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz bambano #41 üzenetére

    én erről az egész sztoriról nem szerettem volna beszélni, ami azt jelenti, hogy összerakom, megy. de nem ez történt, tehát lett miről beszélni :)

    Valóban lett miről. Egészen addig nem érdekelne, amíg ezt így otthon zongorázod. Az, hogy erre alapozva teszel javaslatokat, na az inkább érdekes. Mert utána az egyszeri nép gyermeke úgy megy a boltba, hogy sziasztok, van egy alsó-közepes gépem, kérek 1500W-os tápot. Így is sajnos mindenki ezt csinálja. Én meg vazzegh 400W-os full passzívval tolom gyagyára húzott procikkal és középkateges GPU-val.
    És ugye mondanom sem kell, hogy mostani esetedben a tápoddal majdnem annyit fűtesz, mint amennyivel a géped eteted, ami ugye megint fűtés :DDD

    nem 15-öt, 16-ot... egész pontosan négy kártyán 16 ethernet kontrollert.

    Ők hordoznak valamilyen azonosítót is vagy titok? Érdekelne, hogy milyen kártyák ezek. Ha PCI-ok akkor totál mindegy mennyi kontroller van rajtuk, plafon 25W/slot. Kivétel ha valami nagyon magic cuccod van.

    hogy a tápom fos-volt-e, nem tudom, új seasonic s12/II-es táp volt, a topicban szokták favorizálni. nem tudom kizárni, hogy az a konkrét példány hibás volt, bár nem hiszem, mert toltam rajta terheléstesztet is és nem volt gond.

    Miért ne lehetne hibás a Seasonic? Nekem is volt olyanom ami random lekapcsolt. Egy jó lakatfogót csípjél már fel arra a gépsasra indításnál. Érdekelne most már nagyon mit bír. Mert ami akkorát ránt egy ekkora gépen, hogy behasal egy ilyen jó táp, nos, lehet az egyik ethernet kontroller valójában egy sarokcsiszoló.

    azt nem mondom, hogy mindenki tízszeresen tervezze túl a tápját. de azt mondom, hogy ne 10% tartalék maradjon.

    Legyen 20. De ne 200.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Chaser

    titán

    válasz bambano #41 üzenetére

    most nem azé', de ha 1,5kw-os tápot vettél volna másodjára akkor 1,5kw kell a konfgodnak, és hülyék a tápos topikban?
    150w-os deltával úgy kergettem anno c2d k_vadot, h öröm volt nézni, azok pedig tudtak zabálni
    amivel indításkori állapotnál számolni kell, az az egyes komponensek max fogyasztása - jenleg cpu és vga szokik' lenni a legnagyobb étvágyú -, bármiféle driver nélkül, ami szabályozná, erre még rá lehet épen számolni x %-ot, de az előbb említett peak terhelhetőség ezt és hasonló eseteket hivatott megoldani
    vegyük a zen-s konfigot a gtx 1060-nal, meg egy nvme ssd-vel, egyéb sallang nélkül
    vga valós fogyasztása 120w körül, cpu-t nem tudom, de vegyük 120w-nak, ssd 10w, ramok, chipset, integrált csodák 15w, ez 260w, ha cpu és vga is terhelve van, mondjuk 4k v.vágás, szóval az ssd is kapja, konnektorból ránthat ki a gép max 260w-ot, ha vminek mégis megugrik az étvágya, az átmeneti, és nem okoz gondot a tápnak - peak érték -
    a tesztben szereplő konfognál ssd fajtájától függően éppen elférhetne kicsivel nagyobb táp is, de ha kommersz sata, azokból kettő eszik loadon 10-ot
    meg azért tegyük hozzá, értelmes gyártóknál a 300w 350-et jelent legalább

    továbbra is érdekelne, milyen ethernet kártyáid voltak? nem ismerem az új pcie geneket, régieket se ( : de ha 5v-tal is terhelik a tápot a kártyáid, az mai tápoknál már nagyon kis érték ellemzően, ez is lehet egy ok
    de az biztos nem igaz, h az 520w nem volt elég a gépednek, az adott táppal volt valami gond, és/vagy alaplap-ethernet-táp trió valamiért nem fért össze

    __
    jah benéztem, én 400-as bq 10-t vettem ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák