Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz bambano #1 üzenetére

    szörnyeknél lehet úgy van, de "halandók" gépében load is nagyon csúnya lenne, ha 300w ilyen konfignak nem lenne elég
    a peak érték az pedig magasabb is, pont emiatt

    "majd beleraktam pár ethernet kártyát, és az ethernet kártyák indításakor elszállt. ezen okoskodott a tisztelt tápos topic dabadab fanklub része, én meg vettem bele egy 850 wattos tápot, és azóta működik."
    hö?
    milyen ethernet kártyát vettél?:) 100w/db?
    kipróbáltad más gyártótól 500-as táppal?
    lssan ott tartunk, h egy klíma indításkori áramfelvétele kisebb, mint a te ethernet kártyáidból 10db, tényleg érdekelne mi ez a csoda

    ___
    bobalazs
    nekem a zen idle fogyasztása rengetegnek tűnik
    ui. cpu-t vettem és ui. tápot ( : de még csak dobozukban várják a lapot, ami majd valamikor ősszel lesz meg

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz bambano #41 üzenetére

    most nem azé', de ha 1,5kw-os tápot vettél volna másodjára akkor 1,5kw kell a konfgodnak, és hülyék a tápos topikban?
    150w-os deltával úgy kergettem anno c2d k_vadot, h öröm volt nézni, azok pedig tudtak zabálni
    amivel indításkori állapotnál számolni kell, az az egyes komponensek max fogyasztása - jenleg cpu és vga szokik' lenni a legnagyobb étvágyú -, bármiféle driver nélkül, ami szabályozná, erre még rá lehet épen számolni x %-ot, de az előbb említett peak terhelhetőség ezt és hasonló eseteket hivatott megoldani
    vegyük a zen-s konfigot a gtx 1060-nal, meg egy nvme ssd-vel, egyéb sallang nélkül
    vga valós fogyasztása 120w körül, cpu-t nem tudom, de vegyük 120w-nak, ssd 10w, ramok, chipset, integrált csodák 15w, ez 260w, ha cpu és vga is terhelve van, mondjuk 4k v.vágás, szóval az ssd is kapja, konnektorból ránthat ki a gép max 260w-ot, ha vminek mégis megugrik az étvágya, az átmeneti, és nem okoz gondot a tápnak - peak érték -
    a tesztben szereplő konfognál ssd fajtájától függően éppen elférhetne kicsivel nagyobb táp is, de ha kommersz sata, azokból kettő eszik loadon 10-ot
    meg azért tegyük hozzá, értelmes gyártóknál a 300w 350-et jelent legalább

    továbbra is érdekelne, milyen ethernet kártyáid voltak? nem ismerem az új pcie geneket, régieket se ( : de ha 5v-tal is terhelik a tápot a kártyáid, az mai tápoknál már nagyon kis érték ellemzően, ez is lehet egy ok
    de az biztos nem igaz, h az 520w nem volt elég a gépednek, az adott táppal volt valami gond, és/vagy alaplap-ethernet-táp trió valamiért nem fért össze

    __
    jah benéztem, én 400-as bq 10-t vettem ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz bambano #44 üzenetére

    nekem is rémlik valami a sztoridból, de még mindig nem tudom annak a csoda ethernetnek a típusát ( :
    középterhelés a legjobb egyébként a tápoknak, bár maiaknál max határértékek közelében csökken drasztikusabban a hatásfok, ezért is vettem 400-ast, 200w load körül számoltam a gépet
    bár a 2600-nak utánanézek, idle az durva, terhelve 5 maggal elfogadható, bár kevesebbre számítottam - mondjuk az nem derül ki, gyári feszen megy-e, h van turbo, h nincs, v csak átsiklottam fölötte -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    ránéztem néhány tesztre, idle 5x w értékek vannak hasonló vga társaságában, jellemzően egy ssd-vel, a +1ssd és hdd 5.6w.ot eget idle
    vagy a gb lap eszik az átlagosnál többet, v valami háttérfolyamat pörgeti a cpu-t - vagy a vga ram órajele mászik fel vmiért -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz bobalazs #47 üzenetére

    irreális az az érték, lehet a bios-szal van gond, azt nem tudom

    Male
    akkor nem láttam
    elég egyértelmű hogy vagy táp defekt volt, vagy valami inkompatibilitás - it-ben semmi nem lehetetlen -, de h nem a táp volt a kevés az biztos

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák