Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • degu

    senior tag

    válasz Dave™ #6 üzenetére

    Nem csak a havidij az at*bszas,hanem az egesz biztositasi biznisz!
    En mindig,minden biztositast megkotottem,ami szuksegesnek latszott.
    Utas,baleset,casco,elet,lakas,gepjarmu/ami ugyan kotelezo,de akkor is egy biztositas!/stb.
    Sok varatlan esemeny volt az eletemben,de eddig csak 1x2x fizetett a biztosito,es akkor is csak nevetseges osszegeket-a kar nagysagahoz kepest.
    Az aprobetus,senki altal el nem olvasott regenyeken tul-pedig a legkulonfelebb kifogasokkal tagadtak meg a karteritest! Ha mar vegkepp semmi urugy nem volt,akkor valami formai okra hivatkoztak!
    Ra kellett jonnom,hogy minden biztositas lenyege a penz beszedese sok embertol,a kifizetesek minimumra csokkentesevel:K
    A karteritesek kifizetese csak csokkenti az egyebkent horribilis profitot / a csokos haverok megkarcolt mercije kivetel!/
    Erre magasan kepzett,rendkivul raffinalt,okos szakemberek tucatjait fizetik.
    Tehat a biztositas lenyege,a biztosito profitjanak,es a szakmaban dolgozok extra-magas jovedelmenek biztositasa.
    En mar csak arra kotok biztositast,ami vagy kotelezo,vagy az en karteritesi kotelezettsegemet viseli,vagy akkora ertekrol van szo,hogy annak potlasara egy elet keves./Pl. lakas/ :W
    Es hogy ez nem csak egy elfogult,rosszindulatu velemeny,annak bizonyitasara barkinek leirom a konkret eseteimet!

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz David75 #97 üzenetére

    Azon az alapon,hogy nem 1 biztositonal tapasztaltam ezt,es nem 1x!
    Ha 20 esetbol 2 esetben fizetnek,es akkor is nevetseges osszeget,akkor ez mi?Kirivo veletlen-szerinted?
    Nem hiszem,hogy az OSSZES biztositonal -ha beadtam a karigenyem-akkor megszolalt a veszcsengo,hogy itt van O...a kivetel,akivel feltetlenul ki kell tolni! Gondoljatok ki valamit,es ne fizessetek neki!
    Nevetseges vagy ezzel a demagog szoveggel! :(

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz David75 #144 üzenetére

    Tudod Te egyaltalan,hogy a biztositas mirol szol?
    Ez NEM uzlet,hanem a tarsadalom kozos kockazatvallalasa olyan varatlan esemenyekre/karokra,amit 1 egyen nem,vagy csak nehezen tud kompenzalni.
    Nalunk/hangsulyozom: nalunk/ viszont ez extra profitra torekvo vallalkozas/uzlet lett! :(
    Nem akarok itt ketoldalas hsz-t irni,csak annyit irok le,hogy:
    Elektromos hibabol keletkezett balaesetekre/karokra NEM lehet biztositast kotni!!!
    Miert? Megneztem egy statisztikat: a haztartasi balesetek/karok 95%-a elektromos hibabol kovetkezik be.
    Erre mit lep a biztosito?Kizarja a biztositas korebol azt a tenyezot,ami a leggyakoribb kareset.
    A masik *aprosag* az,hogy a biztositonak torvenyi felhatalmazasa van arra,hogy ha a kliens nem fizeti a havi reszletet,akkor a szezodest egyoldaluan felbonthatja!
    Ez idaig rendben is lenne,DE! Errol nem koteles a masik felet ertesiteni!
    Egy izben nem volt lehetosegem havi rendszeresseggel ellenorizni a banki atutalasaimat,es teljesen veletlenul derult ki,hogy nincs ervenyes kotelezo gepjarmu biztositasom!El lehet kepzelni,ha valahol koccanok egy 6 millas autoval,akkor mennyit kellett volna zsebbol fizetnem!
    A 3.aprosag,ha a nekem kart okozo autos alkoholt fogyasztott,a biztosito semmit nem fizet! Polgari peres uton hajthatom be a kovetelesem a karokozon!/kb. 2-3 ev mulva,ha rossz az ugyvedje a faszinak,es van egyaltalan jovedelme/ Tehat az engem ert kart nem teriti meg a biztosito egy harmadik fel hibaja miatt?! Hat en viseljem a kovetkezmenyeit,ha egy matos suhanc beletolat a parkoloban allo kocsimba?En nem a matos suhanccal kotottem szerzodest,
    hanem a biztositoval!
    Ezmijez? :F
    Uzlet! Ez nem biztositas,mert a biztosito beleirhatja a szerzodesbe,hogy arra a karesemenyre nem vallal biztositast,ami gyakran fordul elo-mert azon nem lehet keresni!,vagy talal-latszolag- torvenyes kifogast./De ezeket a torvenyeket ok szavaztatjak meg!/
    Te mit szolnal,ha a munkaadod a munkaszerzodesbe-az aprobetus reszbe- belevenne,hogy ha elkesel,akkor abba a honapba nem kapsz fizetest?
    Elkesni nem csak lustasagbol,vagy felelotlensegbol lehet,hanem rajtad kivulallo,es befolyasolhatatlan okokbol is...Es Te igy soha nem kapnal fizetest! :Y
    Ezt lehet ugy is felfogni...hogy nem kell elkesni!
    Na! Latod! Ez pl. a demagogia!
    Az emberi felelotlensegrol Altalad leirtak jogosak,es igazak.
    De az emberek 90%-a nem felelotlen,hanem karosult!
    Pontosan azt irod,amit Te vetsz a szememre.Te is az egyedi esetbol altalanositasz!Na! Ez is demagogia!
    Ez igy nem erdemi vita...

    [ Szerkesztve ]

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz ityam #154 üzenetére

    Ezek a sza*sagok nem ma,most,es egyszerre kovetkeztek be az eletemben!
    A szerzodesben egyertemuen volt leirva az /akkor!/ hogy elektromos hibabol bekovetkezo kart/balesetet nem fogadnak el karteritesre!
    Tehat nem az volt a kerdes,hogy a zarlatos kenyerpiritot kifizetik -e,hanem az ,hogy az emiatt leegett hazad erteket sem teritik meg! :K
    Nem olvastad el eleg figyelmesen a hsz.-emet,mert a szerzodes egyoldalu felbontasaval /dijfizetes elmulsztasa eseten/ kapcsolatban azt kifogasoltam,es tartottam erkolcstelennek,es meltatlannak,hogy a szerzodes felmondasarol NEM KOTELES ertesitest kuldeni a biztosito! /Errol tobb menetben,szemelyes beszelgetes folyaman vilagositott fel a biztosito ugyintezoje/
    Azt,hogy *ez nem igaz* -gondold meg leirni! Mert ezzel gyk. hazugnak titulalod a vitapartneredet.Ez nem erv! Ez felesleges sertegetes.
    Gondolod,hogy en csak kiagyaltam,amit leirtam?A reszeg suhanc,es a parkoloba osszetort kocsim,es a karterites megtagadasanak IRASBAN kozlese konkret ugy volt.
    Ezt ugyan levelekkel,papirokkal nem tudom igazolni,mert regebben tortent,es duhombe mindent kidobtam.
    Az,hogy MO-n minden ceg profitorientalt -engem,mint karosultat-nem erdekel!Az ,hogy ma minden a penzrol szol,meg a torveny raffinalt kerulgeteserol - szinten nem erdekel! Ez nem erv!
    Mint leirtam,a biztositas a tarsadalom kozos kockazatvallalasa! Tehat nem lenne szabad,hogy egy q*rva jol fizeto buli lehessen!
    A biztosito akkor toltene be a szerepet a tarsadalomban,ha nullszaldos,vagy minimalis haszont felmutato intezmeny lenne! Tudom,hogy ez a jelen gazdasagi korulmenyek kozott idealista elkepzeles,de had iteljem el a biztositokat,hogy ebbol szakitanak.
    A nyomorultakon keresnek oriasi penzeket! /Olvasd el az evi nyereseg
    jelenteseiket!/
    Vagy utalnek itt a kocsitulajdonosra,akinek a kocsijara raesett egy letort faag,vagy a lakasbiztositasra,amibe benne van,hogy beazasert csak akkor fizetnek karteritest,ha a beazas nagyobb,mint 2 m2?! /Ez egy frissen,oriasi penzert kifestett lakasnal nem elfogadhato/ vagy az arvizkarosultak esetere,vagy a vorosiszap-bulira,villamcsapasra...stb.
    A biztosito azzal kaszal rendszeresen,nagyot,hogy ami nincs konkretan,tetelesen belefoglalva a szerzodesbe,arra nem fizet.Marpedig az elet olyan bonyolult,es osszetett,hogy nem letezik minden elore nem lathato esemenyt...elore meglatni,es irasban rogziteni!
    Ha ezt megprobalna valaki,akkor egy biztositasi kotveny 11.256 oldalas lenne,es akkor sem tartalmazna mindent,ami bekovetkezhet.
    Tehat a biztosito egyszeruen ezt hasznalja ki!
    Dehat ezt eppen olyan remenytelen bizonygatni,mint amikor valaki a reklamok karos,es aljas voltat probalja bebizonyitani,akkor,amikor a 2 eves gyerekek nem mondokakat,
    gyerekversikeket,dalocskakat,hanem reklam-szlogeneket fujnak reggeltol-estig.
    Ezek komoly tarsadalmi jarvanyok immar. :W

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz ityam #156 üzenetére

    Rendben!
    Megvedted rendesen a biztositok becsuletet,jo hiret,es a PR-dumak hitelesseget...
    Nem is vitatkoznek Veled tovabb,ha elarulnad,hogy a penzbeszedeseken kivul mi az,ami ma MO-n ugy mukodik,ahogy kene,vagy ahogy igerik,vagy ahogy kinez?
    /Jaj! Bocsi! Az egyetemi szintu parasztvakitast kifelejtettem,mert mint eszmecserenk bizonyitja -az kivaloan mukodik/
    Ezzel nem Teged akarlak megbantani,ez az orszag altalanos korkepe! /Nem kizarolag a biztositasi szakmara jellemzo,hanem a reklamokra,a penzintezetek ajanlataira,es foleg a politikara,es a mediara/
    Es a temankra visszaterve,itt nem arrol van szo,hogy nekem volt egy rossz tapasztalatom,vagy beneztem a szerzodest,mielott alairtam,hanem arrol,hogy szinte csak rossz tapasztalatom volt/van.Nem megalapozatlan,es maximalista elvarasaim vannak a biztositokkal kapcsolatban...csak annyi,hogy ha evekig fizetek biztositast,akkor ne egy raffinalt csavarral semmizzenek ki. :K Es ugy gondolom,hogy ez nem nevetseges elvaras. :(

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz David75 #160 üzenetére

    Ezzel az egesz dologgal az a baj,hogy megszunt gyk. az uzleti moral!
    Ha egy komoly hatterrel,strukturaval rendelkezo ceg /legyen az szolgaltato,vagy barmilyen arut kinalo ceg/ atver,becsap-ha tud,vagy radkenyszerit olyat,ami neked nem kedvezo-az nincs rendben :(
    Erre nem szabadna azt mondani,hogy ezt meg kell szokni! Es ennek semmi koze a rendszervaltashoz./Egyebkent az akkori helyzet,es a mostani kozott semmi kulonbseg nincs! Csak akkor politikai eszkozokkel nyomtak el,most meg - gazdasagi kenyszerrel,Viszont akkor tudtal futeni,meg benzint venni,es nem tettek az utcara!/
    Ez nagyon nincs rendben! Egy laikusnak is feltunik,hogy itt valami allati nagy szelhamossagrol/csalasrol,vagy piaci pozicio-hatalommal valo visszaeles megy.
    Sajnos nalunk tarsadalmilag elfogadotta valt az a mentalitas,hogy a torvenyesseg hataran egyensulyozo vallalkozo/ceg,aki raffinaltan veri at/csapja be az ugyfeleit,az nem elitelendo,hanem *ugyes,ratermett uzletember/ceg*!

    *Vállalkozó vagyok, nekem senki sem mondja meg mikor hova menjek, egyébként meg a szerződésekkel meg az ügyvédek foglalkoznak. Tehát ne abból l indulj ki hogy te x cégnél alkalmazott vagy* -irod .Ez csusztatas!
    Itt nem rolam van szo! MO-on a munkakepes emberek 90%-a nem vallalkozo,hanem alkalmazott!
    Egyebkent a hsz-ed vegen irt sajnalkozasod korrekt volt,de...nem -*egyszer rosszul jartam* a biztositoval,hanem szinte mindig rosszul jartam! Es ez nem a balszerencsemnek,
    vagy a tajekozatlansagomnak tudhato be! Nem donthetem el,hogy kotok -e biztositast,mert nem egy esetben KOTELEZOVE tetettek a *szavazogeppel*! Tehat ramkenyszeritik,hogy szamomra kedvezotlen feltetelekkel irjak ala egy szerzodest.Muszaly elfogadnom a biztosito felteteleit,amik olyanok,hogy Ok rekordbeveteleket tudnak produkalni,en pedig kapok egy jelentektelen osszeget az osszetort kocsimert./Ha kapok egyaltalan/
    Mi ez,ha nem a piaci/hatalmi pozocioval valo visszaeles?
    Tudnek konkret peldakat is felsorolni,de nem hiszem,hogy az ezzel kapcsolatos vitanknak ebben a topikban helye lenne.
    Ha erdekel Valakit,priviben folytathatjuk!

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

  • degu

    senior tag

    válasz David75 #162 üzenetére

    Ezt megertem,mert a vitahoz nem fogalmak,hanem ervek kellenek! :R

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

Új hozzászólás Aktív témák