Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sideburns

    aktív tag

    válasz Dr. Akula #77 üzenetére

    Nem ritka errefelé, hogy valaki hülye és büszke is rá.

    Más:
    a cikkből: "A Panasonic DMC-GX7 az első olyan cserélhető objektíves rendszerkompakt, amely vázba épített képstabilizátorral rendelkezik. Ez a rendszer (O.I.S.) a gyártó stabilizált optikáival karöltve dolgozik; helyzetfüggően dönti el az elektronika, hogy a két stabilizátor együttesen, vagy csak a vázba épített dolgozzon."
    Hogy is van ez?!
    Angol nyelvű kézrátételes (hands-on) oldalakon azt olvasni, hogy ha stabis obit teszel rá, kikapcsol a beépített.
    Az nagyon derék lenne, ha a kettő valóban együttműködne, lehetne mozgó vonatból villámot fotózni kábé.

    A hivatalos közleményben így szól:
    "In-Camera Stabilization for Non-Stabilized Lenses
    The LUMIX GX7 incorporates an optical image stabilizer-like technology directly in the camera body. This in-camera LUMIX MEGA O.I.S. technology works as effectively with interchangeable non-optically stabilized lenses, to enjoy blur-free photography. ... In-body optical image stabilizer-like image stabilization delivers exceptional performance when mounting non-stabilized lenses to the LUMIX GX7. Every Panasonic LUMIX lens is exclusively designed for DSLM cameras taking advantage of digital technologies such as high-precision, high-speed Contrast AF."

    Nekem ebből az jön le, hogy MLaca csak benézte és valójában egy sima képstabi van, vagy az egyik vagy a másik működik. De azért így is pöpec a gép.

    A másik dolog a tiltes EVF, ez szerintem "hipszter" b_ziskodásra jó csak. Még csak meg sem tudod támasztani a gépet a fejeddel. (Eleve az EVF-et nem értem, pedig nekem is van levehető, miért nézném a témát egy szemmel amikor kettővel is lehet.)

  • debrejo

    senior tag

    válasz Dr. Akula #77 üzenetére

    Az a baj, hogy te elvárod, hogy valaki a szádbarágja a fotózás alapjait, mindezt úgy hogy kijelented, igazából leszarod hogyan kéne, egyszerűen ajánljanak neked egy gépet amin ha kattintassz, NG-verseny győztes képet tudsz lőni bárhol, bármikor.
    Ha már autókkal példálózás, itt a jó hasonlat: Lehet akármennyi pénzed, építhetnek neked legjobb technikát a világon, akkor is utolsóként fogsz körözni az F1 mezőnyében ugyanis egyvalamit nem lehet pénzért azonnal megvenni. A tapasztalatot, a tudást.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák