Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    válasz moonman #32 üzenetére

    akkor lenne szép világ, ha mindenkinek volna egy olyan életszínvonala, ami emberhez méltó - ez a 6,7 mrdból kb ha 2 mrdnak megadatott, onnantól kezdve valószínűleg nem zavarna, hogy vannak vagyonosabbak. de az, hogy a legszegényebb és leggazdagabb között 10 mrdszoros különbségek vannak, számomra nem indokolt. Ellenben az, hogy 2-3 ember, ha összeadná a vagyonát és szószerint megvehetné a fél világot kilóra, valahogy nem is fér bele az én világképembe, szimplán mert túlzottan embertől idegennek tartom. Emberi ésszel felfoghatatlan mértékű pénz ez, főleg nekem, mint kelet-európainak. Képzelem akkor mit gondolhat egy ázsiai. De pl. ugyanilyen embertelen mértékűnek tartom a sokmilliós nagyvárosokat, stb, egyszerűen ekkora pénzek, ekkora helyek, ekkora tömeg nem feldolgozható sokak számára, és ebből jócskán fakad konfliktus.

    tkazmer:
    a "modern" demokrácia alapkövét adják régóta olyan doktrínák, amiben direkt-indirekt módon megfogalmazódik az emberi élethez, méltósággal teli élethez való jog. Pl az Ensz-nek is van ilyenje (Az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata). Csak épp ezek egy alsókorlátot határoznak meg elvi síkon, felsőkorlát nincs, éljen mindenki ember módjára ha tud, de az nem baj, ha van 3-4, aki úgy él, mint az istenek. Ez nem tetszik nekem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák