Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz Syl #16 üzenetére

    Nekem egyébként attól van herótom van hogy n+1 fajta ablakozó lib van és mindegyik app keresztbe hosszába mást használ. Pl. a Krusader-t nagyon szeretem mint fájlkezelőt, de olyan mértékben elüt a GTK-tól hogy az borzalmas.

    A másik pedig hogy amiket próbáltam desktop environment-eket azoknál egy idő után idegesítő méreteket öltött a talált bugok száma. A Gnome2-t például nagyon megutáltam a multi monitor kezelése miatt. De most anyáméknál pl. egy Xubuntu van feltéve az öreg Athlon64-re és az XFCE sem lett a szívem csücske. Pár perc állítgatás alatt sikerült kiakasztani a WiFi és a nyomtató konfiguráló progit is benne. Végül persze megoldottam, de ezek olyan hibák amelyek egyből rontják az összképet. Pedig semmi extrát nem akartam, csak fellépni egy WiFi-re, miután ki-be húztam az USB-s stick-et, illetve telepíteni egy hálózati nyomtatót. Divat szidni a Windows-t, de Win7 környékétől ilyen ordító bénázással nem találkoztam.

    Új hardverekkel pedig általában mindig a szívás van Linux desktop fronton. Igen, most tudom az "úgy kell választani vasat hogy jó legyen a Linux-hoz" duma. Ha valamivel ilyen kompromisszumokat kell kötni akkor nem érdekel. Power user-kedni Windows-on is lehet ha ez a gond, ott a Powershell, én pl. Cygwin-ezek és amit hiányolok a Linux-ból azt megkapom. Abból az időszakomból pedig már egy ideje kinőttem hogy mindent az utolsó csavarig át akarok variálni. Nekem Android-ból is tökéletes a stock, felrakom azt az 5-10 app-ot ami hozzáadott értéket ad és csá.

    Természetesen nem vagyunk egyformák, de vagyunk páran akik bőven szívnak eleget a gépen végzett munkájukkal (programozók pl.), nem akarom hogy ezt még egy számomra kényelmetlen környezetben is tegyem.

    Főleg nem ilyen Bodhi Guszti Linux disztróval :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák