Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Jim Tonic #42 üzenetére

    Persze mert az opteron meg a mikroserver az egy kategória ám.

    SeaMicro mint architektúrából azért erősen gondolhatod, hogy mikroserver clusrterről beszélünk szerintem.
    Erre volt válasz, hogy már Opteron szervereket is gyártanak.

    Aha csak a cikk még mindig nem opteron kategóriáról szól, lehet ezt is félreolvastam....

    Szerintem az a baj, hogy magad sem tudod, miket írsz le, de tényleg hanyagoljuk. Peace.

    De legalább tudok olvasni... , vagy szoveget értelmezni...

    "A HP a Moonshot projektről még 2011 végén beszélt először, amikor is kifejtették nézeteiket a mikroszerverek jövőjéről. Eddig csak kísérleti masinák épültek, de a sok hónapig tartó tesztelés meghozta az eredményt, és elkészült az első, ténylegesen megvásárolható szerver ProLiant Moonshot 1500 jelzéssel.
    A HP masinája jelenleg Intel Atom S1260-as processzorra épülhet, melynek paramétereit egy korábbi hírben már részleteztük. Magába a 4,3 U magas keretbe 45 darab node építhető, amelyek egy-egy processzort, maximum 8 GB DDR3-as ECC memóriát, egy Broadcom 5720-as hálózati vezérlőt és egy adattárlót tartalmaznak. Utóbbi HDD vagy SSD is lehet.
    A vállalat az aktuális rendszerre kezdésként tekint, így később jönnek hozzá új node-ok is, amelyek ARM-os Calxeda, AppliedMicro és Texas Instruments, vagy AMD processzort használnak, illetve lesznek egyedi kiadások specializált feladatokhoz. Ezekről konkrét adatok még nincsenek, de FPGA-król és grafikus processzorokról lehet szó. Ahogy minden mikroszervernek, úgy a ProLiant Moonshot 1500-nak is a fabric a leglényegesebb része. Ez teheti a rendszert hatékonnyá. A HP egy OpenFlow szabvánnyal kompatibilis összeköttetést használ.
    A HP ProLiant Moonshot 1500 teljes kiszerelésben 61 875 dollárba kerül, ami természetesen tartalmazza a 45 darab node-ot is."

    Kérlek mutasd meg, hogy melyik része vonatkozik a cikknek az Opteron/Xeon/Power/Sparc/ bármilyen vonatkozásban is....

    Köszi.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------

    De ha már ilyen magas lóról lenézően írogatsz, szerintem visszavehetnél egy picit, mert én nem beszéltem ilyen módon veled, tudom, hogy itt sok okos ember van.

    Előre is köszönöm... :)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák