Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whiz

    aktív tag

    Az érdekes a tesztben az, hogy a 4850 (jó, tudom nem ő a főszereplő) állítólag már megjelenésekor gyorsabb volt mint egy 9800GTX+. Azóta jönnek a driverek havonta, állítólagos teljesítménynövekedés, toronyóra, meg minden, aztán itt meg nem igazán mutat semmi extrát (lényegében fej-fej mellett mennek). Éljenek a csodadriverek. Vagy azóta NV is ennyit gyűrt a driverekbe? :U

    Egy jó hacker nem kéri le a napot!

  • whiz

    aktív tag

    válasz rumkola #63 üzenetére

    2 dolog miatt repült ki a gépemből a 4850 és lett helyette újra 9800GT.
    1. driverek /Akárki akármit mond, ati oldalról olyan driverhibákba és instabilitzási gondokba szaladtunk bele, hogy minden jóérzésű embernek égnek áll tőle a haja. Ezt megengedhetetlennek tartom. Szuper hw pocsék szoftveres támogatással. Természetesen mindjárt kommentel 50db ati júzer, akinek soha semmi baja nem volt, de ezt már megszoktam. Elég bemenni bármelyik ati topikba és körülnézni/.
    2. tuning /nekem fontos és ebben nagyon elmarad az ati/

    Na ezért váltottam én is, csak 1-el kissebb súlycsoportban (3850 vs 9600GT). Igaz a 3850 sebessége is elég lett volna, szóval nem érdekes, hogy valójában árakat nézve a 3870 lett volna az ellenfél.
    És biztosan fogok még venni Ati-t, de az majd akkor lesz, amikor megtanulnak drivert írni végre (érdekes pl. anno 9800pro-hoz elég gyorsan összejött, szerettem is azt a kártyát), és nem minden 2. havertól fogom hallani, hogy mit össze szív a csodacuccosával, mint ahogy engem is gyorsan felidegesített. Igen, Vista64 alatt történt mindez. Lehet szidni a Vistát, de az NV érdekes módon pöpecül megy alatta, akárcsak XP-n (ott a radeon is jó), szóval ez nem a Vista sara.
    Szerencsére nem nagyon játszok olyasmivel, ami igényelné ezeket az atomúj fejlesztéseket.

    Egy jó hacker nem kéri le a napot!

  • whiz

    aktív tag

    válasz Sanyix #149 üzenetére

    Nem kéne más eszközök/szoftverek hibáit az ati-re fogni.

    Ez olyan dolog, hogy ki milyen szoftvereket használ. Nálam egy rakás szar volt az ati V64 alatt, nem egy esetben (persze biztos sok a szar szoftver, meg a gépem többi eleme is hibás). Az NV-vel még nem történt ilyen. NV-nél maradok most, mert nekem a jelenleg használt programjaimban atomstabil, és elég amit mutat fps-ben. Lehet, hogy fog ez változni akár a közeljövőben, majd meglátjuk.
    Lassulás volt XP-hez képest néhol NV-vel is, de atomdurva bugok, elszállások, minden másodikra működés, vagyelindul-vagynem típusú hibák egyszer sem (tiszta rendszeren). Megjegyzem ati-val sem volt mindez XP alatt, szóval köze nincs hardverhibához.

    Devid_81: tetszik a hasonlatod :)

    [ Szerkesztve ]

    Egy jó hacker nem kéri le a napot!

  • whiz

    aktív tag

    válasz FefeeX #165 üzenetére

    Nyugodtan címezd nekem. Gyere el nyugodtan, hozz egy atit, és mutasd meg, hogy tökéletes vista64 alatt. Aztán akkor fejet hajtok, ha tényleg. De hülyeséget légyszíves ne ugass a vakvilágba, mert attól nekem is felmegy a pumpa. Nem 10éves vista, nem tudod milyen programok, ja és én nem általánosítottam, csak mondtam egy szempontot, miért lehet az, hogy mégsem vesz mindenki atit a mai világban. End.

    ("vagy sok szar drivert kell összeszedni" - ha flémelni szerettem volna, erre meg azt írtam volna, hogy atinál nem nehéz...)

    [ Szerkesztve ]

    Egy jó hacker nem kéri le a napot!

  • whiz

    aktív tag

    válasz FefeeX #175 üzenetére

    Nem veszed észre, hogy nem istenítem az nv-t (hw fronton jelenleg nincs is miért), és az atit is azért "szidom", mert TÉNYeim vannak. Oké, akkor csak az én problémám (mellesleg nem), így jártam. Bocsánat, hogy meg mertem jegyezni, és ezzel sértettem pár fanatikust, akik mondatot értelmezni nem tudnak, és állítanak meg feltételeznek marhaságokat (= nem, nem egy éve volt, de mellesleg egy éve is szar volt az x1950pro-m vista alatt, pont úgy mint 2 hónapja a 3850, ja és nem 1 éve láttam először számítógépet).

    Egy jó hacker nem kéri le a napot!

Új hozzászólás Aktív témák