Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz Tigerclaw #6 üzenetére

    Én hónapokig puncsoltam a főnökömnek, hogy cseréljük le a laptopomat egy Surface Pro-ra, sajna nem ment bele.

    Pedig gyártásban sokat rohangálós, supportolós munkára nem kell tabletre kihegyezett alkalmazás, viszont qrva jó a futószalag sarkára összehajtogatható "tabtop" xD Aránylag könnyű, jól hordozható, sokoldalú.

    Irodában/laborban lehet használni billentyűzettel, extra monitorral, mindennel (A sima laptopot is így használtam ...), prezentálásnál a tablet mód külön jól jöhet bizonyos esetekben.

    Az hogy laptopként gyenge vagy ügyetlen azt nem tudom hová tenni ... tudnál erre példát mondani? Használtad vagy olvastad?

    Biztos vannak olyan területek ahová nem való, de hibába keresem azt az élethelyzetet ahol egy hasonló teljesíményű laptopnál gyengébb vagy ügyetlenebb, csak speciális esetek jutnak eszembe.
    Minden más esetben még többet is nyújthat mint egy sima laptop.

    Az egyetlen kivétel a sokatutazós, sokatölbenpötyögős eset, arra tényleg jobb egy laptop ... Vagy egy Book.

    Bár a Surface Book a szívem csücske, az akkori munkámra inkább Surface Pro-t szerettem volna.

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz Tigerclaw #17 üzenetére

    Surface RT tabletem volt, bármilyen hihetetlen, de lehet ölben is használni Type Coverrel (Ami sehol sincs a Pro-hoz képest!), persze nem olyan mint egy laptop, cserébe viszont egy laptopból sosem tudsz tabletet csinálni. (Mármint működőt, garivesztés nélkül :) ) Természetesen olyan munkához, ahol sokszor van erre szükség, oda nem való, viszont olyan esetben, ahol ez ritka, ott nem gond.

    A Surface Bookot lehet a billentyűzettel együtt is tabletként használni, bár akkor nehéz, de megmarad az üzemidőd :) Photoshophoz, rajzolni pl.

    A Surface Book alapváltozataiban nincs dGPU, csak a nagyobbakban, de sajnos úgy sem olcsók.

    Szerintem a Pro-hoz azért nincs ilyen hivatalos kiegészítő, mert erre ott a Book. Hogy 3rd. party miért nem készült az viszont számomra is rejtély.

    Munkára vegyen a cég laptopot, ne én :) De ahol dolgoztam, ott csak hivatalos, céges cuccot lehetett használni, és hiába volt az általunk használt T440-esek ára hasonló, nem volt rá lehetőség cserélni. (Nem grafikus voltam :) )

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz panaro #20 üzenetére

    Én is találtam 3rd party keyboardot hozzá, bár hasonló mint a type cover.

    Zapp Slim Cover for Surface 4 Pro

    Megnéznék egy hasonlót Bookhoz is, hogy ha a nem kellene extra akku/GPU akkor lecsökkentse a méretét/súlyát ...

    Life is shor...

Új hozzászólás Aktív témák