Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    nem lenne rossz, csak éppen se elől, se felül nincs porszűrő.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz abridabri #15 üzenetére

    alapvetően nem az a gond, hogy nem lehet megoldani, hanem az, hogy a Phanteksnek és az NZXT-nek valahogy belefért a büdzsébe, de még az igényesebb kábel menedzsment is.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz jeni #23 üzenetére

    az 5,25-ös optikai meghajtó árából kijön egy 8GB-os USB 3 pendrive, amiről negyedannyi idő alatt telepítesz OS-t. mióta észrevettem, hogy a 3-4 éves, amúgy normális minőségű lemezre írt DVD backupjaim elkezdtek degradálódni, száműztem otthonról az optikai adattárolást és egyáltalán nem hiányzik, van egy régi slim meghajtóm, az évi 1 alkalomra, amikor mégis muszáj, leveszem az oldallapot, bedrótozom, aztán lehúzom.

    azt a baromságot meg, hogy nincs SSD és HDD hely, honnan sikerült leszűrni? 2-2 mehet az alaplapi tálca mögé, elől meg úgyis csak a levegő útjában vannak. persze ha valaki a 10 évvel ezelőtti felfogás alapján konfigot építeni, akkor nem megfelelő ez a kialakítás, de azért vannak páran, akiknek 2016-ot mutat a naptár.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz jeni #26 üzenetére

    amikor még foglalkoztam ilyennel, kényes voltam az írókra, írási sebességre és a lemezekre is, teljesen random módon degradálódtak, volt amikor a doboz fele még jó volt 5 év után, a másik már olvashatatlan. én ilyen médiumra nem bízom a fontos adataimat, ami meg nem fontos, azt nem fogom lemezre írni, mikor az újraírható HDD tárhely olyan áron van, mint most, és egy NAS tartalmát egyszerre több eszközzel is elérem otthon. ez a vírus érv komoly volt? mert ugye a lemezre simán kiírhatsz vírusokat is, és akkor azok ott is maradnak, örökre. a hőskorban volt jó pár magazin DVD melléklet, amire sikerült vírust kiírni a kiadónak, azok nagyon kellemesek voltak. btw nem emlékszem, mikor fertőződött meg bármivel a gépem utoljára, aki odafigyel arra, hogy milyen forrásból származnak a dolgok, amiket megnyit és nem kattintgat ész nélkül mindenre, annak nem nagyon van ilyen gondja.

    a pendrive valóban nem örök életű, de ha nem alsó polcos példányt veszel, amiben legalább minimális wear leveling van, akkor egyáltalán nem vészes, a drágább SSD vezérlős példányok élettartama pedig rohadt sok, reálisan nem írsz rájuk annyit, hogy meghaljanak, mire a kapacitásuk miatt válnak elavulttá. ja és közel nem olyan sérülékenyek, mint egy optikai lemez. ja és ugye azt se felejtsük el, hogy néma és gyorsabb egy pendrive, mint egy optikai hordozó.

    az USB portok elhelyezés egy valid érv, az vagy jó valakinek, vagy nem, én se értem, hogy miért nem felülre vagy bal oldalra rakták.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák