Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanya

    nagyúr

    válasz -Skylake- #97 üzenetére

    Nehogymár kifizetek több, mint 1 milliót egy gépre és még a játékért fizetni kelljen? Hát ki hallott már ilyet?? A kocsit sem tankoljuk, ha megvettük, az áramot sem fizetjük ha bekötötték!
    Ja, de.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • -Skylake-

    addikt

    válasz HavocS #99 üzenetére

    "Efelett pont azért nem lehet szemet hunyni, mert reális veszély, Kovács Pista betanított gyári munkás a felvert hardver árak (és a beharangozott 30 ezres AAA játékárak) miatt a 180 ezres fizetéséből amiből marad havonta 20 ezer amit a gépre + játékra tud költeni inkább félreteszi egy évig egy középkategóriás VGA-ra (mert ugye ott tartunk hogy a 3060 200k+ lesz) és már steam sale se fog venni játékot, hanem xarik az egészbe és beszerzi virágboltból, mert úgyse büntetik meg érte."

    Na látod itt van kettőnk közt egy viszonylag óriási eltérés. Ugyanis Kovács Pista betanított gyári munkás miért is kellene, hogy 30ezer forintos AAA játékokat vegyen folyamatosan a 180ezer forintos fizetéséből ?

    Figyelj kérlek válaszolj őszintén, jól értem, hogy azzal legitimálod a lopást, hogy emberünk mennyit keres ? Tehát aki sokat keres az fizesse ki mert van rá pénze, aki keveset keres az lopja el ? Mert ugye pénze nincsen rá, de valami számomra eddig teljesen rejtve maradt logika alapján arra következtetek, hogy szerinted annak is "jár" a 30ezer forintos AAA játék lehetősége aki nem teheti meg, hogy 30ezer forintos AAA játékkal játsszon. Jól értem amit mondani szeretnél ?

    Nem értem, millió+1 lehetőség van PC-n ingyen (vagy akár közel ingyen) játszani úgy, hogy nem kell fizetni semmilyen formában az sw-ért.. Alapból ott van az EPIC store , évente 100 (száz) játékot kapsz ingyen, csak rá kell kattintani , hogy szeretnéd. Nyáron ott volt pl GTA is, de nekem is tele van a könyvtár Steep , Batman játékok, Lego Batman , Darksiders, Watch Dogs , Watch Dogs 2 , Torchlight, Wolf Amoung Us, CIV6 , Just Cause 4 és még tucat másik. 86 játék van az Epic fiókomon úgy, hogy egyet , azaz egyet vettem pénzért , nyáron 5 egész euróért a teljes Witcher 3-at , minden DLC-vel.
    Ott van a Humble bundle, ahol megint csak jelképes összegekért lehet rengeteg játékhoz hozzájutni. Ott vannak az alapból ingyenes játékok amik ráadásul óriási userbase-el rendelkeznek , tehát nem ilyen "garázscégek" játékai , CS:GO , LoL , Valorant, Heartstone , Dota , meg ki tudja még mi (ezekkel játszottam csak ezért ezeket tudom fejből).

    Szóval ja, az egész életedet végigjátszhatod PC-n ingyen, mert annyi a valóban ingyenes tartalom. Akinek nincs rá anyagi háttere, hogy minden évben megvegye az épp megjelent CoD-ot 30k-ért , az ne vegye meg , semmi gond. De akkor ne is játsszon vele.

    Szó szerint szürreális az, hogy el kell magyaráznom egy fórumon azt, hogy a 30k-s AAA játék egy szolgáltatás , amit 30k-ért igénybe vehetsz.
    Nem érdekel ha lopod a játékot, az se érdekel ha itt a fórum 90%-a lopja ( de azzal egyébként legyetek tisztába, hogy azért van lehetőséged ellopni az új CoD-ot mert a sok hülye mint én, aki el is lophatná ugyan, az megveszi. Így a stúdióhoz visszafolyik a pénz és lesz anyagi forrás a következő CoD-ra amit majd megint ellophatsz, mert mi megint megvesszük). De azért maradjunk már a földön és kezeljük úgy ezt a történetet, hogy lopsz. Mert ez a valóság. Egy olyan szolgáltatást használsz amiért nem adtál semmilyen ellenértéket és nem azért, mert aki árulta ingyen neked adta, nem ingyen adta, csak te nem adtál érte semmit sem. Erre szerintem elég nehéz büszkének lenni, itt valahogy ez mégis sikerül.

    szerk: mielőtt nagy félreértés lenne, itt az első szám másodikat nem konkrétan rád értem , tehát nem arról írok hogy személyesen Te lopsz, hanem csak úgy mint ahogy egy beszélgetésben ez feljönne "hogy én kifizetem , te ellopod" , te , úgy mint "nem én".

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • genlog

    junior tag

    válasz -Skylake- #97 üzenetére

    Teljesen más a téma. Nem az erkölcsi oldala, hanem a lopás piaca, arányai, üzleti befolyása stb., legalábbis eddig úgy gondoltam és a hozzászólásom is erről szólt nem másról.
    Hogy ki mit tart helyesnek egy teljesen más topik.
    Azért nem számolsz a másolt játékok arányával, mert te vásárolsz. De attól még létező halmaz a warez ezt eltagadni hülyeség.
    Az erkölcscsőszt helyesebben illene játszani mondjuk a "Hogyan rendeljünk árut külföldről?"-típusú topikokban, ahol sok esetben az egyik cél az áfacsalás.

    Sehol nem írtam olyat, hogy lopni helyes. Viszont tudomásul kell venni, hogy Kelet-Európában és a fejlődő országokban sokan warezolnak, és ők bizony beleszámolják ezt, amikor döntenek konzol és PC között. Erről nem beszélni, mikor konzol vs. PC árakról van szó, hamis képet ad.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz genlog #103 üzenetére

    " Viszont tudomásul kell venni, hogy Kelet-Európában és a fejlődő országokban sokan warezolnak, és ők bizony beleszámolják ezt, amikor döntenek konzol és PC között. "

    Csakhogy az eredeti felvetés nem a kelet-európai piacot elemezte, hanem általánosságban kijelentette, hogy a PC magasabb hardver árát ellensúlyozza a konzolokhoz képest alacsonyabb szoftver ár, ami egyszerűen nem igaz.
    Warez témát ebbe a kérdésbe teljesen értelmetlen belerángatni, mert ez kb. olyan, mintha azzal érvelnék a konzol mellett, hogy apukám kamionos barátja tud PS5-öt lopni a raktárból, tehát a konzol hardver ingyen van.

  • makkmarce

    őstag

    válasz #54625216 #105 üzenetére

    meg mondjuk száradjon le annak a keze, aki a félmillás gamer pc-t megépítí, de $15-öt nem képes fizetni a komplett witcher sorozatért...
    vagy akár csak beregel humble-ra, kb 3-4 havonta $10-ért komoly játékokat kaphat, meg. Vagy bedobja steam-en wishlistbe, és szól, ha pár ezerért elvihető. Ha meg EA, akkor originen 1 hónapra befizet, vagy a régebbi címeket megveheti pár fityingért.
    Nem keresek rosszul, de én se a megjelenés napján csapok le mindenre (jó, kivéve CP2077, mert azt meg 2 éve lassan, hogy megvettem :DD ).
    GTA5 is az xboxon simán gamepass-al toltam végig. Ez már nem a 2000-res évek, hogy mindent dobozosan, vagy warezolva kelljen beszerezni, arról nem is beszélve, hogy rengeteg az ingyen játék is.

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz #32839680 #107 üzenetére

    15 perces van steam-en , nem 14 napos
    Software-ekre 14 napos elállás alapból nem vonatkozik, sőt a paypal visszatérítés sem (tudom, próbáltam, mert el se indult a program, ami ráadásul éves díjas, tehát simán vissza tudták volna vonni online).

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • genlog

    junior tag

    válasz makkmarce #106 üzenetére

    Hogy mit gondolsz a warezról (vagy én), a téma szempontjából irreleváns.
    El tudom képzelni, hogy rengeteg ember pontosan úgy tesz, ahogy írtad, hiába nem tetszik az neked: Megépítenek egy drága gépet és crackelt játékokat tolnak rajta.
    Egyébként a 90-es években ez meglehetősen általános volt hazánkban is.

  • bmxbandita

    tag

    válasz -Skylake- #102 üzenetére

    Ez kicsit hasonlít arra, amit számtalanszor látok facebook kommenteknél, a "hülye aki új autót vesz" embereket. Mert a "majd én megveszem a pár éves használtat, töredék áron mert ugyanolyan jó, és mennyivel okosabb vagyok mint az idióták akik szórják a pénzt új autóra" gondolkodás nagyon megy. De abba nem gondol bele, hogy ha a másik "hülye" meg a társai nem veszi meg most az új autót, akkor neki sem évek múlva a használt autója.

    [ Szerkesztve ]

  • csongi

    veterán

    Első tesztek után kiderül, mire megy a markatinges dumával. Az árazás meg ledönti a piaci életképességet.

  • makkmarce

    őstag

    válasz genlog #109 üzenetére

    ok, csak ez már nem a 90-es évek, ahol sorba kellett állni az 576-ban, és vagy jutott, vagy nem, vagy copypartyra kellett menni, másolgatni egy kicsit.
    Hanem 2020, ahol pár $-ért megkapod. Évente talán 1 vagy 2 játék lehet, amit érdemes a megjelenésekor megvenni, a többi leginkább ráér. Persze, ha mondjuk 15 éves az illető, akkor egybőlmindentgyorsan, de ki kell nevelni belőle, vagy elküldeni nyári munkára, legalább rájön miért ne érje be egy rosszul fizető állással. ;]

    okoskodom, tehát vagyok

  • fatpingvin

    őstag

    válasz csangabo #62 üzenetére

    naez.

    ez az én legnagyobb szívfájdalmam: alsó kategóriában nincs modern technológia. én speciel egy R5 2400G mellé szeretnék behajítani egy ilyen videokártyát.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz makkmarce #112 üzenetére

    " Persze, ha mondjuk 15 éves az illető, akkor egybőlmindentgyorsan, de ki kell nevelni belőle, vagy elküldeni nyári munkára, legalább rájön miért ne érje be egy rosszul fizető állással. "

    sokkal inkább hogy rájöjjön hogy igazából mennyire kurvára nincsen szüksége ilyen marhaságokra, főleg nem ennyi pénzért. 15 évesen már bőven időszerű az ilyen dolgokat tudatosítani.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • ricsi99

    addikt

    Szerintem a notik/tablettek /kombók világában van megszorítva a zintel bátyó.
    Mivel igp és fapad vagy + nvidia kártya kell nekik ,hogy gémer legyen a cucc..
    Mivel a méregrága hiperszuper cpu mellé sem tudnak saját cuccot tenni ami legalább nem diavetítést eredményezne egy fhd kijelzőn.
    Pedig sokan játszanak intel igp-n is, szóval visszajelzést is kaphatnak dögivel ,de mivel nincs elég "vas" benne igy hiába próbálank drivert is írni hozzá...amit amúgy szinte 1-2 évente kukáznak

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • KISDUCK

    addikt

    Hát elsőre én is úgy néztem erre az intel dgpu-ra mint a mém videóban a sofőr aki ránéz az automata váltóra és elkezd öklendezni, de hogyha ebből piacra dobnának sz@rért-h#gyért 4x-es csatolóval egy kártyát, nem is lenne rossz az otthoni letöltős gépbe videógyorsítónak a kis celeron j1900 mellé.

  • Nelorfin

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tanácsot kérnék.
    Vettem egy Asus Zenbook UX325E lapost, főleg munkára, ám az is szempont volt, hogy ha van egy kis szabadidőm, akkor pár játékkal el tudjak szaladgálni.
    Proci: Intel® Core™ i5-1135G7 Processor és hát ugye az Intel Iris XE mocorogna benne + 16gb ram.
    A vásárlás előtt nézegettem teszteket, hogy ezzel a speckóval mi hogy fut, és az általam preferált játékok Valorant, Overwatch, WOW azért egész korrekt FPS-el mocorogtak a tesztvideókon. Ám nálam csak a szenvedés van. Elég magas FPS számmal belép a pályára (80 - 90), aztán visszazuhan olyan 2 perc múlva 17 - 20 FPS-re. Hol lehet a hiba?
    Nagyon nem értek hozzá, annyit láttam, hogy 8gb van megosztva a GPU-hoz, de amikor a játékok futnak 0.5 - 0.9 - et használ a cucc. Jelentsen ez bármit is.
    Tanács, hogy mit baszok el? Mondom a gépem a melómnál 110%-ot teljesít, gyönyörű színek, stb csak épp a kevés szabadidőmben szopat rendesen a játékoknál.

    A válaszokat elpőre is köszönöm. :R

    Puskás Öcsi 1927-2006

Új hozzászólás Aktív témák