Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    válasz Hieronymus #19 üzenetére

    Amikor meg igazan jo volt UL-t kotni (kb. 10 evvel ezelott), akkoriban rogton a kotes utan, amikor elkezdte befizetni a csobehuzott "megtakarito" az elso reszletet, az ugynok megkapta a 2 eves dijat, mint jutalek.

    Az altalad emlitett alacsonyabb jutalek es a teljes szerzodesi idotartamra szetosztott jutalekos modszer jogszabalyi valtozasok miatt jott be, ill. mert a biztositok rajottek, hogy az ugynokeik oket is meglopjak.

    Termeszetesen vannak kevesbe rossz UL termekek, nekem egy ideig az Allianz Eletprogram ment, de amikor elkoltoztem Mo-rol, akkor felmondtam.

    Vannak a tipikus lehuzosak, pl. nekunk volt egy korai Metlife-os, ahol pontosan mar nem tudom mennyit buktunk, de az akkori PMAK kamata mellett is jobban megerte alacsony visszavasarlasi ertek mellett megszuntetni a biztositast es mas iranyba indulni, mint meg evekig fizetni.

    UL-t amugy mindenkinek erdemes kotnie, hogy meglegyen az erzes, amikor szembesul azzal, hogy egy kicsit megkopasztottak. Onnantol megtanulja, hogy jobban oda kell figyelnie a megtakaritasaira es nem vesz meg mindet, amit egy ugynok akar eladni neki.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Krugszvele #24 üzenetére

    A blogbejegyzest iro forumtarsat mar nem fogjak tobbe megvezetni. Aki meg egy ilyen rosszul sikerult "megtakaritas" utan meg hisz ugynoknek, az megerdemli, mert nem lehet rajta segiteni.

    Szemely szerint en mar nem gyozkodok senkit, hogy ne csinaljon ekkora butasagot. Akik a legkozelebb allnak hozzam, azokkal ilyesmirol ugyis beszelunk.

    Ha valaki kikeri a velemenyem, akkor elmondom a szubjektiv velemenyem a dologrol. Senkire nem fogok haragudni, ha maskepp dont. De ha mar arra eleg volt a beszelgetes, hogy szkeptikussa valik egy adott dologgal szemben es nem ugrik bele rogton, akkor mar megerte.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz viharhozo #30 üzenetére

    Ha most realizalja a veszteseget es beteszi allampapirba, akkor 5-7 ev mulva a teljes erteku visszavasarlassal nagyjabol annyira jon ki, mintha nem bontana fel a szerzodest. Nekunk anno hasonlo szamok jottek ki, en ugy dontottem, nekem megeri realizalni a veszteseget, mivel igy a penzemhez szabadon hozzaferhetek barmikor. Ha beut valami es pont kellene a penz, akkor lassan fernek csak hozza, es az addig kifizetett kezelesi koltsegeket ugyis elbukom es megintcsak nem teljes erteken vasarolja vissza a biztosito a megtakaritast.

    A legdurvabb, hogy ezekkel a termekekkel a legtobbet az ugynok es a biztosito keresi sajnos. Aki meg csak szeretne megtakaritani, az hoppon marad.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák