Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz shteer #71 üzenetére

    covid tavasz óta megy
    vga-k nem voltak eltűnve, sőt, nagyon jó árakon voltak
    első pár hét/hónapban volt drágulás, hiány it termékekből, nyárra azért visszaálltak vga és cpu árak legalábbis
    visszatekintve elég egyértelmű, amint megindult a bányászda lendülete később, úgy tűntek el a vga-k is a piacról
    ez valamikor ősz folyamán lehetett
    bányászdát én egyáltalán nem követtem, azt láttam hogy új rtx-ek alig vannak, radeonok meg szinte semmi, ahogy új amd cpu-k sem
    ellenben a régi 3xxx cpu-k 100e alatti szegmensben eltűntek/megdrágultak - > nincs utánpótlás, pedig azok nem kifutók
    és vajon mért nincs? mert az amd nyilván nem tudja gyártani, ahogy a vga-ikat sem
    és emellett el kezdett fogyni mindenhol a készlet vga-ból
    ok és okozat
    a bányászda miatt ugrott orbitálisat a kereslet, nem a karácsony meg nem a covid miatt, szerintem elég egyértelmű ha az ember ránéz az árfolyamára
    úgy hogy nv magában gyártott vga-t kb nem is csoda, amellett ugye kihozatallal is volt problémájuk
    amd meg ugyanannyi gyártókapacitással tsmc 7nm-en nem fog tudni ugyanannyi terméket legyártani régi és új cpu/vga-ból még akkor sem, ha az új soc-okból nem kellene rengeteget, de kell
    nemrég jött ki valami amd nyilatkozat a várható elérhető cpu portfólióról, hát szégyenteljes
    amit tudnak gyártani azt nem 3100-akra pazarolják el, hanem olyanra ami komoly pénzt hoz, az meg az 5xxx, diszkrét vga-kon sem feltétlen olyan orbitálisat fognak mint egy drágább 5xxx-en
    sztem covidot már emberek zöme letojja, ahogy látom jártamban-keltemben, karácsony meg eddig is volt minden évben
    covid/tél kombó magában kevéske lett volna hogy pár hét alatt kinullázódjanak a legyártott készletek

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák