Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz bacsis #3 üzenetére

    de, feljebb tudod tolni
    mindig az új árak szabják meg a használtak árát is
    igazából nem értem hogy erre emberek rácsodálkoznak
    nem kell ehhez közgáz diploma, leginkább semmilyen sem
    kereslet nagy - kínálat konvergál a zerohoz - > egyértelmű árnövekedést eredményez
    és ez nem csak magyar hont érinti, leginkább globálisan ez megy
    amíg le nem cseng/csillapodik a bányászda ez maradni is fog
    aki a múltban akar vásásrolni találja fel az időgépet, az megoldás lehet:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz bacsis #58 üzenetére

    rossz a matek
    tényleg csodálkozom
    legyen adott egy rx470, ami ótvar sz@r meg elavult
    röhögsz egyet, akkor veszek boltban 5500xt...jah hogy nem veszek, mert nincs, ha van is +40e-kért jó esetben
    akkor veszek 580..jah az sincs, de ha van is +40-60e-kért
    akkor veszek 1660-at, ezek hülyék a drága használt sz@r elavult gar nlküli 470-neé...jah azt se veszek, mert az sincs
    ahogy nincs 1650, 1650s, semmi, 5600 xt, 5700 xt, 3060 ti, 3070, 2070, semmi
    nyilvánvalóan megnő a kereslet innentől minden vga-ra ami elérhető, mert nincs alternatívája
    ne haragudj meg, értelmesebbek közt vagy, és egy ennyire egyszerű ok-okozatot nem látsz át
    egyetlen kártya a piacon ami még elérhető az a gt 1030, afelett semmi

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz bacsis #58 üzenetére

    és felteheted magadnak a kérdést, az írásban említett 1660 pl mért drágult meg?
    rendkívül egyszerű
    amd balf@sz volt, valami hitvány szerződést írhatott alá a konzol soc-okra, saját sz@rjait alig tudja gyártani - > a két szereplős vga piacról az egyik átmenetileg kb el is tűnt, amit meg legyártott vga-ból már azeéőtt jóval eladta hogy egyáltalán szalagra került
    - emllett még a régi cpu-inak ára is sokszor drasztikusan emelkedett/nem elérhető vált, ma egy 4c/8t ryzen 3100 árán kapsz 6c/12t intel 10400f-et, már ha épp elérhető a 3100 boltban -
    aki 1660-at akart venni de már eltűnt vett 1650-et, vagy dobott hozzá és vett 2060-at, de akár 5500xt, amiből lett 580 vagy 5600 xt, akinek meg már 5600 xt nem jutott vett 5700 xt-t vagy 2070-et, egész addig amíg a kör be nem zárult és minden elfogyott, és nem azért mert kifutók ( : legtöbbje nem az
    emiatt minden használt régebbi vga ára is meglódult, mivel újan semmilyen alternatíva nincs semmilyen árkategóriában, kivéve a 25-30e ft-os sávot - ami már szintén drágulásnak indult -
    teljesen mindegy milyen kereslet lenne egy rx 470-re akkor, amikor minden boltban 25-300e-ig rohadnak a polcok vga-tól, mert most nem az a helyzet van
    van 50e ft-od vga-ra boltban semmit nem kapsz érte
    úh. kénytelen vagy használtat venni
    aki meg nem a maga pénze ellensége nem fogja neked odaadni apróért, mert nem szorul rá mivel nincs új alternatíva - amellett ha ő másnap mégis vga-t akar venni mit kap azért az apróért lóPh@szon kívül? leginkább semmit -
    ez ennyire egyszerűen működik
    még van pár olcsóbb 570 aprón, majd elhordják azokat is, vagy felébrednek a tulajok akik esetleg nincsenek képben az új árakkal és annak is vége
    ennek tetejébe még csak eztán jön kínában az újévi 2-3 hetes leállás
    beugró 3070-et első körökben 226-229e-ért lehetett venni, most jegelve 340-ért is vannak cirka másfél-két hónappal később
    msi gaming x ősz elején nem kellett nekem boltból 155e ft-ért
    most 250e-ért valszeg' egy nap alatt eladnám
    és ugyanígy minden kategória árban feljebb lépett, akár új, akár használt, mert semmi sincs a boltokban
    ahogy kinéz egy darabig nem is lesz

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Lord Myn #63 üzenetére

    megkockáztatom hogy ms-nek rhattak alá keményebb szerződést amd-től, mert sonynál nincs butább ps5 hw-ben, illetve a sony nem is reklámozza őket mint az ms az xbox oldalán - most vagy emiatt vállalta be az ms a series s gépet, vagy nem, de a "selejt" soc-okkal másképp nem tudna az amd mit kezdeni, series s egyébként adott árért remek gép és az legalább elérhető -
    de az mára egyértelmű hogy valamit nagyon elszámoltak amd-nél, nem mintha az ő vga-ikat is nem rabolták volna le bányába akár jobb híján, de hogy kb csak nv tudott érdemi mennyiséget gyártani gyorsabb lett a folyamat
    előzőből kimaradt 155e-ért 5700 xt gaming x-et tudtam volna venni ősz elején boltból, nem sufni gsm-ből ráadásul, ami most lazán 250e-ért elmenne még használtan is, nemhogy újan
    és így ugrott minden ára fel, 5600 xt- 104e-ért vettem alzán tavasszal - aminek az alsó ára beesett 96e ezer ft-ra is náluk -, ma 170-200e ft-ért el lehet adni
    én még nyáron adtam el ( :
    csak azt nem értem mi abban olyan bonyolult, ha boltban semmilyen elérhető vga nincs, akkor a használtaknak felmegy az ára - amellett hogy minden újan elérhetőnek is felment sok esetben brutálisan, de azokat is nagyítóval kell keresni -
    igaz lenne ez bármilyen keresett termékre ami eltűnik a boltokból, legyen az ram, ssd, bármi, nem kell it eszköznek sem lennie

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz DraXoN #65 üzenetére

    hol lehet venni felár nélkül?:)
    series x és ps5 ára is 185e ft lenne - ft gyengülésével legyen max 195e -
    ps5 sehol nincs - én legalábbis nem látok -
    series x drágábban
    one x-ből 14x ezertől látok elérhetőt
    legutolsót boltból vettem 100e-ért játékkal:)
    ps4 pro az van 11x ezertől

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz DraXoN #67 üzenetére

    ez jelenti a nincs fogalmát
    a van nálam azt jelenti amikor a hét minden napján elérhető valami sok boltban
    néha vannak kivételek, alzán volt anno rx 570 pulse 4gb 43e ft-ért, sokszor játékokkal, miközben mindenhol drágább volt játék nélkül is
    az csak egy bolt, de nem sarki fűszeres ( : és ha akart valaki venni tudott, ha 10-et akart akkor is tudott, ha 100-at akkor is, nálam ez az elérhető és van kategória
    amikor nagyjtózni kell valamit és vadászni, meg néha feltűnik, aztán eltűnik az egyet jelent, hogy nincs belőle legyártva elegendő mennyiség
    és persze ahol van készleten emiatt meg is tolják az árát sokszor, mert úgyis elviszik drágábban ha kell
    tegyük hozzá mo-n azért nem apró kategória a 185e ft, és így sincsen új konzol
    alzánál vesznek fel előrendelést x-re 185e ft-ért...márciusra:) ps5-nél dátumot sem írnak
    amíg nem áll hegyekben series x és ps5, addig az amd saját motyóit alig tudja gyártani ami még inkább vga dráguláshoz vezet, mert még kevesebb kerül a piacra
    26x ezer ft-ért ütötem le alzán megjelenéskor a 6800 xt-ből fe-t, nekem törölték, de volt aki megkapta, azok a kártyák most 400-450e körül mennek..illetve mennének, ha elérhetőek lennének ( : de még qrva drágán sem lehet venni
    nyárra datálom mire nagyjából helyreáll a "rend", kivéve ha addig a bányászda meg nem borul
    konzolok meg tavasz végére, talán addigra az amd utoléri magát
    addig meg lehet bosszankodni ha valaki venni akar valamit
    előbb alzára felkerült egy sima gtx 1650, valami gigabyte, 12x ezer ft-ért
    már elvitték

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz shteer #71 üzenetére

    covid tavasz óta megy
    vga-k nem voltak eltűnve, sőt, nagyon jó árakon voltak
    első pár hét/hónapban volt drágulás, hiány it termékekből, nyárra azért visszaálltak vga és cpu árak legalábbis
    visszatekintve elég egyértelmű, amint megindult a bányászda lendülete később, úgy tűntek el a vga-k is a piacról
    ez valamikor ősz folyamán lehetett
    bányászdát én egyáltalán nem követtem, azt láttam hogy új rtx-ek alig vannak, radeonok meg szinte semmi, ahogy új amd cpu-k sem
    ellenben a régi 3xxx cpu-k 100e alatti szegmensben eltűntek/megdrágultak - > nincs utánpótlás, pedig azok nem kifutók
    és vajon mért nincs? mert az amd nyilván nem tudja gyártani, ahogy a vga-ikat sem
    és emellett el kezdett fogyni mindenhol a készlet vga-ból
    ok és okozat
    a bányászda miatt ugrott orbitálisat a kereslet, nem a karácsony meg nem a covid miatt, szerintem elég egyértelmű ha az ember ránéz az árfolyamára
    úgy hogy nv magában gyártott vga-t kb nem is csoda, amellett ugye kihozatallal is volt problémájuk
    amd meg ugyanannyi gyártókapacitással tsmc 7nm-en nem fog tudni ugyanannyi terméket legyártani régi és új cpu/vga-ból még akkor sem, ha az új soc-okból nem kellene rengeteget, de kell
    nemrég jött ki valami amd nyilatkozat a várható elérhető cpu portfólióról, hát szégyenteljes
    amit tudnak gyártani azt nem 3100-akra pazarolják el, hanem olyanra ami komoly pénzt hoz, az meg az 5xxx, diszkrét vga-kon sem feltétlen olyan orbitálisat fognak mint egy drágább 5xxx-en
    sztem covidot már emberek zöme letojja, ahogy látom jártamban-keltemben, karácsony meg eddig is volt minden évben
    covid/tél kombó magában kevéske lett volna hogy pár hét alatt kinullázódjanak a legyártott készletek

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Krugszvele #73 üzenetére

    nv-nek se lehet olyan rossz az élete ( :
    csak a lánc végi vevők oboáznak
    és legalábbis itthon biztosan felpörögnek az intel eladások
    azért álljunk már meg, hogy zen 3100-nál akár olcsóbban is 10400f-et lehet venni ha bolti árakat nézzük
    smt nélküli 3500x 60e+ ára alatt meg igp-s 10400-et

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Krugszvele #76 üzenetére

    qrva rossz

    shteer
    nem ürül le azonnal, ha nem rabolják le a bányászok
    de lerabolták
    itt a karácsony sokadlagos dolog
    semmilyen más termék nem fogyott el, csak a vga - > egyértelmű hogy a fő oka ennek a bányászda - meg persze amd cpu-k mivel nem tudták gyártani -

    bacsis
    nincs készlet semmiből
    amiből nincs készlet annak ára sincs
    annyi van amit megadnak érte
    ha holnaptól a legolcsóbb újan megvehető autó ára 10m ft lenne, használtak ára is repülne felfelé, a leghitványabbaké is
    ez most vagy tetszik valakinek vagy nem - nyilván nem -, de ez van
    a szájberbag' semmire nem mérvadó jelen esetben, egyetlen game, és van aki csak régebbivel játszik és ahhoz venne kártyát
    de ugye nem tud semmit venni, így a használt ára megszalad

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz bacsis #84 üzenetére

    én így látom, illetve mindig ezt tapasztaltam kereskedelemben, it-ben
    lásd ramok ( : ha holnaptól megduplázódnak az új árak, főleg úgy hogy még elérhetőek is csak úgy lesznek mint most a vga-k, akkor használt piacon 2x8gb-ok úgy repkednek 50e-ért hogy öröm nézni, és ha az embernek ram kell kénytelen megvenni
    persze azt mindig gyorsan lereagálja a használt piac ha valaminek felfelé megy az ára, ellenkező esetben lasan reagál ( : de az egy másik dolog
    csak azért tudtam nagyjából kisakkozni mik lehetnek a háttérben mert kisebb amd cpu-t és vga-t akartam venni, úh. követhettem hogy tűnnek el a termékek és emelkednek a kisebb zen cpu-k árai, már jóval-jóval karácsony előtt
    én is köpködtem ne aggódj, aztán úgy voltam vele ha opatnak' a bányászok akkor én is bányászok kicsit, csak én másképp, így folyamatosan tudtam követni az új rtx-ek árát és elérhetőségét is
    már bő egy hónapja mondtam akinek kell vga vegyen, mindegy mit, amit tud, akkor már van csere alap ( : utána ráér gondolkozni, mert brutálisan elszállnak az árak az addig látottak alapján
    elszálltak

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Krugszvele #95 üzenetére

    azt gt 1030 is megoldja, meglepően könnyedén
    és azt még lehet kapni ((( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Krugszvele #97 üzenetére

    tudom, azért mondtam hogy könnyedén megoldja
    egyébként ahogy mondták, nem feltétlen kell 4k kijelző hogy szebb legyen a megjelenítés 4k tartalommal

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz <Lacy85> #105 üzenetére

    ventik száma mondjuk nem feltétlen számít magában, hűtés sem mindegy mi van alatta
    volt nálam egy asus tuf gaming 1650, és van egy gw pegasus, ez egy ventis, mindkettő gddr6
    a gw halkabb és hűvösebb, jah meg olcsóbb is volt ( :
    tuf gaming...szánalmas borda van a gpu-n, hőcsövekkel, de a kártya térfogatának nagy részét a két venti és a venti burkolata viszi el

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz <Lacy85> #109 üzenetére

    én ismerem az árakat ( :
    és hiába akar valaki régi áron vásárolni mivel az elmúlt
    tegnap aki akart alzáról tudott venni 1650-et még értelmesebb áron, ha jókor volt ott, de egyébként semmi nincs még drágán sem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz villamos #112 üzenetére

    van egy másik ahol szintén nagyjából elmondja, csak kb a bányászdát hagyja ki a matekból
    aki meg ilyen helyzetben használt piacot ajánl rettentően ért hozzá...jah nem ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák