Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    Az óvodába tökéletes.
    Ebben a korban a gyermek ne azért kapjon mobilt, hogy az az ő privilégiuma legyen, hanem az a szülőnek egy plusz felügyeleti eszköze.
    Teljesen érthető, hogy a szülő - a gyermekével való kapcsolatuk fényében - eldönthesse, mit enged a gyermekének, és mit sem.
    A legszigorúbb póráztól az elég lazáig, mindent a szülő állít be, ez így helyes.
    Ráadásul a jutalmazás is lehet, mondjuk egy a gyermek által kért funkció engedélyezése, avagy mindez büntetési oldalról is megközelíthető.

    Mivel a szülő neveli a gyermeket, és nem a telefon, így a gyártónak elég ezen funkciók megtervezését biztosítani, magát a használatát már a szülő dönti el.

    Egyébként a gyermeket így lehet ebben a korban egy megfelelő felügyelettel nevelni, hiszen engedélyezhető egy szabadságfok, amivel már ilyen pici kortól lehet tanítani a felelősségteljes mobilhasználatot (pénzügyi és morális szinten), illetve mindezt teljes ellenőrzés alatt.

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz pszili8 #29 üzenetére

    Ezen eszközök lényege nem az, hogy az 5 éves gyermek tudja-e kezelni, vagy nem.
    Persze, hogy tudja!
    Ennek az eszköznek nevelési célja van, ha már mobiltelefont kap a gyermek.
    Adj egy 5 évesnek egy N95-öt, benne egy aktív SIM-mel, előfizetéssel!
    Tuti a gatyád is rámenne egy hét után, mert egy gyereknek adtad, akinek nincs felelősségérzete, és minden gondolat nélkül hívogatna, fizetős tartalmakat próbálna ki.
    pl felmegy a netre - mert megtalálja az ikont - nyomogat valamit, belép egy weboldalra, majd elfelejt kilépni. Egy percalapú wap kapcsolatnál ezt gondolom nem kell magyarázni milyen összegeket tud generálni...

    Ennek a mobilnak a nevelés a fő célja.
    Ha van egy gyerek mobilod, azzal a gyermeket megfelelően lehet szocializálni a későbbiekben kilátásba helyezett teljes értékű mobiltelefon használatára!

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz meroly #37 üzenetére

    Sajnos, az már késő.
    Mivel ilyen korban(óvoda) még rá tudod sózni a gyermekedre az ilyen telefont, ezzel tudod ránevelni a helyes mobiltelefon használatra - hiszen a funkciókat Te, mint szülő engedélyezed, és ha úgy érzed, hogy a csemetéd megérett arra, hogy (felelősségteljesen) hívást indíthasson, akkor azt a funkciót engedélyezed (...).

    Ha 7-8 évesen veszel neki egy normális alsós, vagy alsóközepes mobilt, és azon mit korlátozol? (mert egy 7-8 éves már tuti nem használná a cikkben szereplő mobilt ;] )
    Lényegében szoftveresen semmit.
    Max egy 0 egyenleges SIM-et raksz bele - amit a fifikás lurkó kicserélhet (hogy azt honnan szerzi, ne is kérdezd, meglepő módon be tudják szerezni! ) illetve annyi nevelést tudsz neki adni, hogy amikor felhívod hogy szóljon bele a telefonba...

    Emellett nem tudod a játékot, és a mobil egyéb multimédiás tartalmát - funkcióit - korlátozni, így a gyerek akkor játszik amikor nem szégyenli, küld ezt, fogad azt...
    Maximum egy részét tudod ellenőrizni, ha hazajön a suliból elkéred a mobilját és leellenőrzöd a tartalmát.
    De ez sem jó. Lehet szerzett egy másik memóriakarit, arra átmenti mondjuk a nénis képeket, anyunak meg az alap memkarival adja oda a telefont ellenőrzésre.

    Szóval veszélyes üzem ez a mobiltelefon. Elég, ha csak a YouTube-ra gondolsz, hány de hány olyan videófelvétel van, ahol alázzák a videózás kedvéért a srácok egymást.
    Csakmert kaptak egy mobilt, és már mindent lehet.

    Pont a cikkben tesztelt ilyen mobil kell a nagyon kicsiknek, hogy a mai világban már onnantól meg lehessen tanítani a felelősségteljes mobilhasználatra a csemetét.

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz pszili8 #45 üzenetére

    Nem csak a helyes telefonálásra kell - lehet - megtanítani.
    Vegyünk pl engem.

    A 3310-est vegyük alapnak. Anno amikor én szakközepes voltam, akkor jött be (2000-2001 körül ha jól emlékszem - de nem ez a lényeg) ez a modell. Ismétlem, már szakközepes voltam.
    Nem vagyok analfabéta, buta, rossz gyerek, de még én is képes voltam a suliban órán kígyózni. Akkor ugyebár még nem sajátom volt a mobil, én majd' egy évvel később vehettem (Sony J6) így a kölcsönkért mobillal órán játszottam.

    Osztálytársam szintén unaloműzésre használta a mobilját. Amikor órán unatkozott, játszott vele, sms-t írt meg ilyenek. A mai alap mobilok még többet tudnak, így nem nehéz olyan funkciót találni, amivel a gyerek elfoglalhatja magát az oktatás alatt, és azt Te mint szülő nem tudod korlátozni. (Fénykép, videó funkció, fájlcsere, hangfelvétel, játékok tömkelege...)

    Ráadásul ma - 2010-ben - egy gyerek (ha már az iskolás kort vesszük alapul) szinte kiröhög, ha egy 3310-est adsz neki. Ja, nemmellesleg őt is kiröhögik, potenciális alapot engedve ezzel a gyermek rossz közösségi szocializálódására.

    Ha már 4-5 évesen egy, a szülő által maximálisan uralható mobil eszközzel megtanítod a gyermeket a helyes mobilhasználatra, akkor a későbbiekben kevésbé kell rettegned, hogy vajon a gyermeked mi rosszat fog a mobillal elkövetni.

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Domxc #49 üzenetére

    Tudod, van az a mondás: "Nem lehet elég korán kezdeni" :D

    Igen, megértük ezt is.
    Rá kell ébredni, hogy haladunk a korral.

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Lirion #57 üzenetére

    Ez akkor lenne probléma, ha a szülő makacsul, és bután folyamatosan tiltaná a hívásindítást, és nem építene fel egy tanítási folyamatot.
    Ezt úgy értem - és ahogy utaltam rá az előző hsz-aimban - hogy egy jutalmazási folyamat során szépen fel-feloldaná a korlátokat, szépen lépésről lépésre tanítva így a csemetét.

    A mindent tiltásnak bizony az lenne a következménye, amit felvetettél.

    Ergo a gyermeket a szülő megtanítja a helyes mobilhasználatra, és amint erre érdemesnek tartja, vehet neki egy normális, átlagos mobilt.

    Egyébként az még rosszabb, ha a gyereknek mondjuk 0 fotintos SIM-mel vennél mobilt - mindenféle előkészítés nélkül - majd amikor megkapja az első feltöltést, akkor azt szinte azonnal lebeszéli.
    Persze ez is tanítható, csak épp kevésbé költséghatékony.
    Anyámék is megjárták ezen lépcsőket (a húgom 1990-ben született) hiszen az első feltöltőkártyák nagyon hamar kimerültek.

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz johny dragon #66 üzenetére

    Kérlek, nézz utána a fórum szabályzatának! :(((

    Elég cinkes kapásból így kezdeni a hsz-t: Hülye vagy... :((

    Mindemellett ha értelmezve elolvastad volna a hozzászólásaim nem garanciát állítottam, hogy a későbbiekben sem fog a csemete olyan dolgokat csinálni a telefonnal, amit nem illik, vagy ami nem nevelő hatású.
    Egyszerűen a gyermek szépen fokozatosan tanítható a helyes telefonkezelésre.

    De biztos igazad van, mert én hülye vagyok, és abszolút nincs tapasztalati tényezőm.

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Domxc #90 üzenetére

    Vagy épp a gyermekek sétálnak át az egyik hídon, amikor is a csemete egy, a híd alatt úszó hajóra pottyantja a mobilt.
    A melóba anyu ránéz a mobilra, és kiderül, valahol a Dunakanyarban jár, miközben egy budapesti óvodában kellene szundikálnia... :D :D

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Lirion #96 üzenetére

    Ez is, mint minden egy lehetőség.
    Nem kell használni, de ha veszel a gyermekednek egy mobilt, akkor itt van ez.
    Vagy van a többi megoldás.
    Sem én sem más nem dönti el, Te hogy neveled a gyermeked.

    Sokan látnak benne rációt, így szerintem felesleges bárkit is elítélni, vagy épp isteníteni.

    Természetesen nyugodtan lehet a gyermekeket megismertetni a high tech cuccokkal is. :)

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák