Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    válasz pszili8 #45 üzenetére

    Nem csak a helyes telefonálásra kell - lehet - megtanítani.
    Vegyünk pl engem.

    A 3310-est vegyük alapnak. Anno amikor én szakközepes voltam, akkor jött be (2000-2001 körül ha jól emlékszem - de nem ez a lényeg) ez a modell. Ismétlem, már szakközepes voltam.
    Nem vagyok analfabéta, buta, rossz gyerek, de még én is képes voltam a suliban órán kígyózni. Akkor ugyebár még nem sajátom volt a mobil, én majd' egy évvel később vehettem (Sony J6) így a kölcsönkért mobillal órán játszottam.

    Osztálytársam szintén unaloműzésre használta a mobilját. Amikor órán unatkozott, játszott vele, sms-t írt meg ilyenek. A mai alap mobilok még többet tudnak, így nem nehéz olyan funkciót találni, amivel a gyerek elfoglalhatja magát az oktatás alatt, és azt Te mint szülő nem tudod korlátozni. (Fénykép, videó funkció, fájlcsere, hangfelvétel, játékok tömkelege...)

    Ráadásul ma - 2010-ben - egy gyerek (ha már az iskolás kort vesszük alapul) szinte kiröhög, ha egy 3310-est adsz neki. Ja, nemmellesleg őt is kiröhögik, potenciális alapot engedve ezzel a gyermek rossz közösségi szocializálódására.

    Ha már 4-5 évesen egy, a szülő által maximálisan uralható mobil eszközzel megtanítod a gyermeket a helyes mobilhasználatra, akkor a későbbiekben kevésbé kell rettegned, hogy vajon a gyermeked mi rosszat fog a mobillal elkövetni.

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák