Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #95561216 #224 üzenetére

    Enged meg, hogy ehhez hozzászóljak, mert az átlagnál talán picit jobban rálátok a témára:

    Űrhajózás, rakétatechnológia:

    Kínának több féle hordozórakétája van, mint egy Egyesült Államokban lévő összes cégnek. A szuborbitálistól a nehézrakétáig mindennel bír, és nem csak a hidrazin-alapú rakétákra (CZ-2 család) támaszkodik, van hidrolox (hidrogén-oxigén) hajtóanyagú rakétája is. Metán-üzemanyagú még nincs, de azon is dolgoznak. Szóval hordozórakéták terén konkrétan pariban vannak az Egyesült Államokkal jelenleg (mínusz visszahozható első fokozat @ Falcon 9), és lelépik az oroszokat. Európa a messzi távolból néz fel rájuk a két szem hordozórakétájával (Ariane-5 és Vega).

    Ami SzenCsou-t (ShenZhou-t) illeti, az egy tökéletesített és nagyobb méretű Szojuz-továbbfejlesztés. Nem egyszerű klón, mert eleve egyik Szojuz variáns orbitális modulja se rendelkezett napelemmel, és nem képes önálló működésre, hogy a különbségeknek csak egy elemét emeljem ki.

    A 'mókás' helyzet az, hogy Kína képes embert küldeni a világűrbe ma is, az Egyesült Államok jelenleg még mindig nem rendelkezik erre képes űrhajóval (noha hármat is fejlesztenek jelenleg). Szóval especiel itt is minden tisztelet megilleti őket. Azzal a felhanggal, hogy rohadtul sokadlagos az emberes űrprogramjuk, hiszen hiába volt meg a képességük, még mindig csak tervezgetik a folyamatos világűrbéli jelenlétet (TianHe-1 moduláris űrállomás).

    Katonai erő:

    A felhozott példád ezer sebből vérzik, még a hadrendben nem álló SM-3 Block IIA is csak maximum a közép-hatótávolságú rakéták ellen hatásos, ezzel mondjuk a pálya középső szakaszán (mid-course) képes lehet elfogni a Kínából Japánra vagy Dél-Korea ellen indított ballisztikus rakétákat. Az interkontinentális rakétákat, amelyek az Egyesült Államokra veszélyesek, az SM-3 Block IIB lesz majd valamikor képes elfogni, azért valamikor, mert még nagyon nincs kész.

    Az egy darab AB osztály lelövi az összes rakétát dettó költői túlzás. Amennyire én tudom, egy AEGIS BMD egységen sincs 16db-nál több SM-3 Block I. rakéta, az átlag amúgy 8db. Teoretikusan nézve sem igazán áll meg a gondolatmenet, mert csak a DF-31 rakétavariációkból olyan 60-80db lehet hadrendben, tehát a 96db VLS által nyújtott elméleti tűzerő már itt kezd problémákba ütközni (hiszen nincs száz százalékos találati esély). És akkor még ott vannak a régebbi DF-5 rakétacsalád illetve az újabb DF-41 rakétacsalád egységei, szóval egyetlen AEGIS BMD-vel bíró AB már egy picit kevés lenne erre a feladatra...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz #95561216 #243 üzenetére

    Remélhetőleg senki sem fog nukleáris töltetekkel városokra lövöldözni...

    Ha ez az opció kiesik, akkor az egyetlen lehetséges hadszíntér Amerika és Kína között a dél kínai tenger egy esetleges amerikai vízi blokád esetén. talán pár évig az amerikaiak még erőfölényben lesznek ezen a hadszíntéren.

    De nagyon kérdéses hogy be merik-e kockáztatni a drágai flottájukat egy olyan méretű ellenféllel szemben, amivel eddig még nem volt dolguk. Ha a kínaiaknak van valamiféle meglepetése, akkor az összes a térségben tartózkodó anyahajó az előtt kerülhet a tenger fenekére, hogy a CNN-ben lehoznák az amerikai támadást...

    szóval nekem ez patthelyzetnek tűnik.

    [ Szerkesztve ]

  • Viktor81

    senior tag

    válasz #95561216 #243 üzenetére

    Szia !

    Belekötöttél az általam leírtakba és lebőgtél. Kérlek, ne hivatkozz arra, hogy akkor költői túlzást engedtél meg magadnak, "mint a kolléga az eredeti kommentjében". Ezt írtam "a legfejlettebb műszaki cikkük a katódsugárcsöves TV lenne, ami talán már színes is lenne. (kívül piros :) ) Ehelyett rakéta, mikroprocesszor, űrhajó, tengeralattjáró... " - Nem mentem a részletekbe, mely szerint pl az űrprogramjuk jelenleg fejlettebb, mint az USA-é (hiszen nekik most nincsen), egész Európáé. Hogy mit loptak, nem érdekes, hiszen pont azt mondom, hogy mindent odahordott a világ, lemásolták és a fejükre nőttek. Ha baromságot beszél valaki, legyen annyira gerinces, hogy azt mondja, bocs, tévedtem és ne azt "nem túloztam nagyobbat, mint a kolléga". De. Én nem túloztam. Amit írtam, tény. Hogy ehhez mindent loptak, kit érdekel és miért fontos ? Processzort is képesek tervezni, gyártani. Bizonyára loptak az Inteltől, ARM-tól, IBM-től stb.. Számít ez ? Ettől nem igaz, hogy leírtam, képesek rá ?

    V.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz #95561216 #250 üzenetére

    Akkor:
    Ha tévedtem, elnézést kérek, nem vagyok járatos az "űr-ben"

    ""Processzort is képesek tervezni, gyártani."

    Az egész topicban épp arról szól, hogy önállóan nem.."

    https://prohardver.hu/hir/zhaoxin_versenykepes_x86_amd64_cpu_kina.html
    https://prohardver.hu/hir/meg_jobb_x86_amd64-es_processzort_hoz_kina.html

    Ezek alapján a PH is olyan ostobaságokat beszél, mint én.

    Így van, minden amit írtál tény :D USA-nak sincs űrprogramja, tényleg én kérek elnézést.
    Kérlek, segíts nekem, mert akkor megint én ülök fordítva a lovon:
    Ha én el akarok jutni Fehérvárról Budapestre de ehhez buszra kell szállnom, vagy be kell kéredzkednem egy autóba, akkor nekem van autóm, amivel szabadon utazhatok ? - jelenleg az USA (tudomásom szerint) ha fel akar jutni a Nemzetközi Űrállomásra, a Holdra, vagy a bokám tudja hova, akkor vagy kopogtat az Oroszoknál, vagy Musk-nál. Akkor tud szabadon űrutazni, vagy sem. Ne írd le, mi volt a múltban, mert azt leírja a Wikipedia, és nem is vitattam. Jelen állásról volt szó.

    Köszönöm, ha tanulhatok !
    V.

    [ Szerkesztve ]

  • b.

    félisten

    válasz #95561216 #250 üzenetére

    Nem úgy tűnik,hogy sok átjött az űrhelyzetről szóló hozzászólásból Cifutól.[link] Ha valaki ért hozzá, akkor ő az itt a fórumon...felesleges tovább színezned az ő hozzászolása után, mert rád nézve kellemetlen. secunder szégyenérzet, ha így jobb..

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • aelod

    veterán

    válasz #95561216 #271 üzenetére

    Komplexen gondolkodj. Faunában. Minden szabályozva van és az ember ezeken felül áll. Még...

    Off vége.

    [ Szerkesztve ]

    "It's simple, if it jiggles, it's fat."

  • opr

    veterán

    válasz #95561216 #326 üzenetére

    :DDD
    Amugy, ne is mondd, amig sony telefonom volt, a vegen mar konkretan azert imadkoztam, hogy hagyjak abba vegre a frissiteseket, mindegyiktol csak meg szarabb lett szegeny telefon.
    Htc-nel meg ilyen baj nincs, mert pont leszarom, hogy jon-e ra frissites, (amugy altalaban nem, vagy rohadt keson) tokeletes igy is. Mondjuk amikor vegre jon frissites, akkor az altalaban tenyleg jo minosegu. De ahogy a htc all, szerintem emiatt mar nem sokaig kell aggodnom. :D

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #95561216 #335 üzenetére

    Ha jol tevedek, a samsungnal volt regen az is (galaxy s1-2-nel talan), hogy olyan merteku frissitest adtak ki, hogy OTA-n konkretan kategoriat valtott tole a keszulek. Hordozhato kommunikacios eszkozbol epitoanyag lett. ;]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák