Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #95561216 #224 üzenetére

    Enged meg, hogy ehhez hozzászóljak, mert az átlagnál talán picit jobban rálátok a témára:

    Űrhajózás, rakétatechnológia:

    Kínának több féle hordozórakétája van, mint egy Egyesült Államokban lévő összes cégnek. A szuborbitálistól a nehézrakétáig mindennel bír, és nem csak a hidrazin-alapú rakétákra (CZ-2 család) támaszkodik, van hidrolox (hidrogén-oxigén) hajtóanyagú rakétája is. Metán-üzemanyagú még nincs, de azon is dolgoznak. Szóval hordozórakéták terén konkrétan pariban vannak az Egyesült Államokkal jelenleg (mínusz visszahozható első fokozat @ Falcon 9), és lelépik az oroszokat. Európa a messzi távolból néz fel rájuk a két szem hordozórakétájával (Ariane-5 és Vega).

    Ami SzenCsou-t (ShenZhou-t) illeti, az egy tökéletesített és nagyobb méretű Szojuz-továbbfejlesztés. Nem egyszerű klón, mert eleve egyik Szojuz variáns orbitális modulja se rendelkezett napelemmel, és nem képes önálló működésre, hogy a különbségeknek csak egy elemét emeljem ki.

    A 'mókás' helyzet az, hogy Kína képes embert küldeni a világűrbe ma is, az Egyesült Államok jelenleg még mindig nem rendelkezik erre képes űrhajóval (noha hármat is fejlesztenek jelenleg). Szóval especiel itt is minden tisztelet megilleti őket. Azzal a felhanggal, hogy rohadtul sokadlagos az emberes űrprogramjuk, hiszen hiába volt meg a képességük, még mindig csak tervezgetik a folyamatos világűrbéli jelenlétet (TianHe-1 moduláris űrállomás).

    Katonai erő:

    A felhozott példád ezer sebből vérzik, még a hadrendben nem álló SM-3 Block IIA is csak maximum a közép-hatótávolságú rakéták ellen hatásos, ezzel mondjuk a pálya középső szakaszán (mid-course) képes lehet elfogni a Kínából Japánra vagy Dél-Korea ellen indított ballisztikus rakétákat. Az interkontinentális rakétákat, amelyek az Egyesült Államokra veszélyesek, az SM-3 Block IIB lesz majd valamikor képes elfogni, azért valamikor, mert még nagyon nincs kész.

    Az egy darab AB osztály lelövi az összes rakétát dettó költői túlzás. Amennyire én tudom, egy AEGIS BMD egységen sincs 16db-nál több SM-3 Block I. rakéta, az átlag amúgy 8db. Teoretikusan nézve sem igazán áll meg a gondolatmenet, mert csak a DF-31 rakétavariációkból olyan 60-80db lehet hadrendben, tehát a 96db VLS által nyújtott elméleti tűzerő már itt kezd problémákba ütközni (hiszen nincs száz százalékos találati esély). És akkor még ott vannak a régebbi DF-5 rakétacsalád illetve az újabb DF-41 rakétacsalád egységei, szóval egyetlen AEGIS BMD-vel bíró AB már egy picit kevés lenne erre a feladatra...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák