Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz #72042496 #69 üzenetére

    Mert mondjuk az elmúlt 5-10 évben főként az intel adott el processzorokat amainstream szegmensben, és azok max. 4 magosak és 8 szálasak voltak, de a legtöbb a 4 magos i5-ökből fogyott eleinte talán, és még sok pentium/seleron az irodába, ahol most már tényleg inkább a 4 ag kezd standard lenni, és szép lassan megyünk át 4+ magra. Kérdés még, hogy 4 magot, vagy 4 szálat néz a statisztika (régi i5-ök, és i3-ak, ahol 2/4-es processzorok voltak HT-vel). ;) (Tudom, hogy irónikus volt a kérdés. ;) )

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

  • DraXoN

    addikt

    válasz #72042496 #80 üzenetére

    ez a steames cpu figyelés dolog érdekes, most megnéztem "8 magos FX"-et ez alapján csak 4 magosnak nézi... mindig azt gondoltam nagyobb ligába tartozik a statisztikában ...
    bár 2 év alatt két gépem is le lesz cserélve majd... az egyik ez az FX, a másik meg majd a munkahelyi i5 gépem (az még Ivy, ez lesz előbb cserélve nyár végén vagy ősszel valamikor, de lehet megvárom az év végi "pangást", rendszerint az utolsó hónapban nincs sok munkám "a partnerek" egyszerűen olyankor már elérhetetlenek, így a projektek "beállnak" ellenőrzési/jóváhagyási státuszban) ...

    egyre "olcsóbban" mérik a 6 magos CPUkat, 130$ ért már van Ryzen 2600-as ... de ha keres az ember akkor találhat 1600-ast hűtő nélkül, OEM változatban 85$ körül adnak újonnan (kár, hogy új AM4 lapok nem kezelik, így B550 esetén se lesz benne, a jövője így csak a 400as lapok létezéséig garantált)...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák