Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sordoran

    addikt

    Tök jó olvasgatni micsoda izgalmak vannak itt, és hogy várjátok a "mikulást". :DDD Én még merengek rajta, kivárnám a Pixel 6-ok bemutatóját, illetve talán novemberben lesz valami extra kedvezmény telekom-nál.
    Viszont kérdés, telekom-nál venném és a 13 Pro-t néztem ki 265 GB kiszerelésben ezüst színben, ez nincs weboldalon. Ez azt jelenti hogy elfogyott, vagy a telekom ebben a variációban nem értékesíti? Akkor grafit és kék közül kellene választanom? 128 GB-os van ezüst színben, de az most Xiaomi Mi9-en szűkös már, kell a 256 GB.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz Joachim21 #1267 üzenetére

    Joachim21 & sylex1: Díjaznám ha lenne legalább később. Ma megnézem telekom üzletben, hátha van már kirakva (az lehet 128-as is, csak kézbe akarom vneni picit), és ha kedvem van rákérdezek eladónál tud-e valamit (nem fog). Mostani előfizetésemmel 20k kedvezmény járna, ezt letudnám nyelni ha máshol kéne vennem de kívánt szín csak ott van. Viszont előfordul ennél jelentősebb kedvezmény néha, főleg ha családi előfizetés hosszabbítást tudnám igénybe venni, de ez már más kérdés. Lényeg, hogy nagyobb kedvezmény mellett már bevállalnám a grafit vagy kék színet is, azok se rondák. ;]

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz Richard #1289 üzenetére

    Ahogy nézem Nyíregyházi Media-ban is van raktáron ezüst 256 GB-os Pro. Csábító, hogy ha akarnám, besétálhatnék megvenni, de csak ki kéne várni a Pixel 6-okat, na meg mobilarénás iPhone 13 Pro tesztre is kíváncsi lennék vásárlás előtt. :U (nem beszélve vásárlói tapasztalatokról)
    Közben felvetült bennem, hogy akár edigital-nál is vehetném majd, hamarosan jön születésnapom és jön az 5%-os kupon, azzal nincs nagy különbség a telekomos rabláncosításos árhoz viszonyítva. :C

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz vzsryl #1317 üzenetére

    Az ezüst ennyire "fehér"? :Y Lehet jobb lesz nekem a kék, képeken az is bejön, de tényleg élőben fogom megnézni, az a tuti. Közben kár volt megnéznem méret összehasonlítást, a Xiaomi Mi9-emhez képest nagyon picit nagyobb a 13 Pro Max, lehet azt kéne vennem. Most ez a 40ezer különbség nem kevés, de ilyen szinten már inkább ráfizetek ennyit, ne később bánjam. Akku idő érdekelne még, mennyi a különbség a Pro és Pro Max között mindennapokban.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz Joachim21 #1309 üzenetére

    Bementem Telekom-hoz és meglepetésemre a teljes 13-as széria kipróbálható volt, ki voltak rakva. (Nyíregyháza Korzó) Már a 13 Pro is jóval nehezebb mostani telefonomnál, hiába kisebb, a Pro Max így kiesik nálam (félek a kezemből is ha azt venném :D ). Ellenben a kék tényleg acélos hatású, az ezüst nagyon világos nekem, így előbbi lesz.
    Több szín és háttértár vakációra sablon válasz: tervezik, talán 1-2 hét, de lehet több hónap is, nézzem weboldalt.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz Joachim21 #1402 üzenetére

    Nem tudom mit lehet kapni raktárról, de a kiállított darabok között a 13 Pro fehér ezüst volt, a Pro Max pedig kék (mindkettő 128GB, de kiállított darabnál ez nem számít). Utóbbi jobban bejött nekem, de azért megnézem majd grafitban is. (sima 13-ra és a Mini-re rá se néztem idő hiánya miatt)

    [ Szerkesztve ]

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz TechN7ne #1583 üzenetére

    Ezt nem gondoltam, hogy az ügyintézőnek ilyen hatóköre van ott. :Y Gondoltam megvan szabva kiknek mehet, és maximum kötekedés, szigorúbb ellenőrzést lehet kérni ha gyanús az ügyfél.
    Nálam amúgy aranyszabály, hogy amit egy összegben nem tudok kifizetni (nem kinullázás árán), arra nincs pénzem, nem engedhetem meg magamnak. Kivétel az autó és lakás lehet csak. Az egy másik dolog, hogy nem akarok most egy összegben ennyit kiadni, és inkább 0% THM-es vásárlást nézek majd, de ha baj lenne, akkor is lenne annyi tartalékom ami a fennmaradó törlesztőkre IS elég.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    Tudom manapság ilyesmivel nem törődnek emberek, városban amúgy se probléma, de térerőről írna valaki pár szót? Van egy-két hely nekem amerre szoktam járni és a térerő nem acélos ott (elmegy 4G akkor csak 2G marad, vagyis nincs mobilnet). Csak annyi érdekelne, hogy akinek szintén van ilyen helye, ott átlagosnak, gyengébbnek, vagy erősebbnek érzi akármilyen más telefon(ok)hoz képest?

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz kleinguru #1620 üzenetére

    Még ez a kritikus helyen lévő tapasztalat majd érdekelne, köszönöm neked és a többieknek is az információkat. Akkor nincs igazán negatív eltérés eddigiek alapján, ami örömteli. (lehet szőrszálhasogatás, de ha ennyi pénzt kiadok egy telefonért, nehogy már ilyen problémám legyen későbbiekben, pont hogy kompromisszum mentes váltást akarok :U )

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz w333 #1690 üzenetére

    Ugye ez csak valami félreértés, vagy én értem félre, hogy ritkán szinkronizál? :DDD
    Nekem totál váltás néz ki ezzel, 11 év android után, szóval nem akarok visszalépni sehol. Illetve az átállásnál is eleinte a google appokat használnám (gmail, maps, chrome) és lassan nézném meg mennyivel másabb, esetleg jobb az iOS variáns.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz Navaren #1699 üzenetére

    Így már értem, akkor részben én értettem félre a dolgot, szimplán "nem barátja egymásnak" a szolgáltató és a gyári kliens. Nincs gondom vele, lesz gmail app a gmail címemnek, a gyári alá pedig rakok másik fiókot ha úgy van.
    Mivel android -> iOS váltás lesz, így szedegetem ezeket a turpisságokat. Persze ráömleszteném valakire összes kérdésem, de inkább apránként gyűjtöm információt, úgyis folyamatában jönnek elő a kérdéseim.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz Navaren #1708 üzenetére

    Köszönöm a választ, és többieknek is az infókat. :R
    Igen, jelenleg android mobil és windows pc a felállás, de a felhőszolgáltatást nem igazán veszem igénybe. Van egy Synology NAS-om, és arra mentem le app-al képeket/videókat (igaz el kell indítani az app-ot, de utána már magától lementi az új tartalmakat), valamint onnan húzom át ami kell nekem. Bár most még az ADSL miatt ez csak wifi-ről értelmezhető sebességű, de hamarosan lesz optikai net. ;)
    Aztán nevezzetek régimódinak, de nekem ez a "fizikailag helyben lévő felhő" a jobb. :DDD
    A puding próbája az evés alapon majd úgyis menet közben látom meg melyik hogyan fog működni. Nincs nekem bajom az android-al se, inkább hardver oldalon, a gyártók miatt vagyok váltás hangulatban, idei teljes csúcsszéria kilőve a snapi 888 melegedés miatt, 870-el pedig csak kompromisszumos készülékek vannak. Illetve apple oldalon van sok izgalmas extra amit szívesen kipróbálnék. A type-C hiánya fáj kicsit, de tölteni telefont jobban szeretem vezeték nélkül, fájlmásolás pedig wifi-n megy, szóval ritkán kell a kábel, AOD-ot pedig eddig se használtam.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    Tegnap újra megtapiztam őket, most direkt nem vettem elő saját mostani telefonom. Így nem tűnt már fel, hogy mennyivel nehezebbek. :DDD Persze a PM azért érezhetően nehezebb, de a nagyobb méret miatt ezt teljesen elfogadhatónak éreztem. Az viszont fura volt, hogy a PM a sima Pro mellé rakva tényleg csak egy nyújtott készüléknek hatott. Vagyis a Pro az egy jól összerakott kis gép, míg a Pro Max ugyanez megnyújtva, és igen, tudom ez a lényege, a nagyobb kijelző, de valami extrát vártam volna azért. Hülye gondolat. :U
    A nagyobb üzemidő (és hogy mégse lépjek vissza méretben) miatt hajlok még kicsit a Pro Max felé, de érdekelne ezzel megoldható-e egykezes használat? Mivel nincs nagy kezem, már hátrányban vagyok tudom, de a mostani Mi9-nél (méretben milliméterekkel kisebb, 6,39"-es kijelző, és bő 60 grammal soványabb) működik ha kell az, hogy egy kézzel kiveszem zsebből, nyomok párat, majd visszarakom. Ugyanez kivitelezhetetlen a PM-el?
    Ez már csak széljegyzet, de most tényleg megtapasztaltam amit sokan mások is írtak már. Ott hagyva üzletben iPhone sort, átnéztem másik oldalra ahol egy Samsung S21 Ultra volt. Hiába a teljes előlapot lefedő kijelző, annyival olcsóbbnak hatott az a készülék, illetve a többi android-os modell, hogy magam se gondoltam volna. Pár percig ez az üveg és fém minőség érzet nagyon az iPhone felé billenti a dolgot, csak aztán a mindennapokban hogy fogok hozzá állni, az kérdés. ;]

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz emvy #1803 üzenetére

    A tok dolog majdnem így van, de azért nem valami olcsó szart akarok. Valamit ami véd, de lehetőleg átlátszó legyen azért. A fém és üveg érzés elmúlik, a súly marad. :P
    Csak elég lesz a sima 13 Pro nekem, a Max tök jó, de üzemidőben szerintem megfelel a kisebb modell is, ha játszani vagy filmet nézni akarok akkor pedig ott a konzol/TV párosa.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz w333 #1807 üzenetére

    Azért a Mini-t már én is kicsinek éreztem ahogy kézbe vettem rögtön. Ellenben a sima Pro nem tűnt problémásnak a mostanim után. Végülis most azt kell eldöntenem, hogy 0,3"-el nagyobb vagy kisebb kijelző legyen. Zsebben hordom a telefonom, így azért a kisebb méret emiatt is jobb lenne. Október közepén tervezek váltani, addig átgondolom a dolgot, pro-kontra. (eredetileg edigital-ban venném majd születésnapos 5%-os kuponnal, ha lesz 0% THM, bár itt vannak kételyeim, mivel most "kedvező" áron adják, gondolom ugyanennyi lesz majd október 10 után is, csak már egy felvert árról leakciózva :U , szóval ha az nem jön össze marad telekom rabláncosítva)

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz w333 #1814 üzenetére

    Egyáltalán nem a méret a probléma, hanem a súly. :DDD Azért közel 1,5x tömeg növekedés mostanihoz képest nagyon durva. Illetve 256GB-al már egy lélektani határt átlép sajna, de bízok az edigital 5%-ában (kapjak, legyen 0%THM, és legyen készleten is), azzal visszacsúszik egy élhetőbb értékre. :U

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz BoneDragon #1820 üzenetére

    Van igen, de nulla kedvezménnyel. Edigital-nál lenne 5% szülinapi kupon, telekomnál pedig hűségidős kedvezmény. Aprópénz, de nah. :U

    w333: Már késő, meggyőztél, legalábbis délig biztos a PM felé hajlok, aztán kiderül. :D Biztos megszokás kérdése, de remélem nem lesz olyan, hogy "jajj nem fogtam eléggé, rosszul mértem fel a súlyát, de sebaj, szeretem a pókháló mintát" ;] .

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz autotaxmo #1828 üzenetére

    Valóban, kevésbé lenne magasabb mint amennyivel szélesebb. Jó lenne ha rendesen kézbe tudnám venni, de a hátára rakott lopásgátló nagyon lehetetlenné teszi ezt. A szélesebb forma mellett nincs kerekítve se oldala, nehéz ügy. :DDD
    Jah, meg grafitot vadászok még megnézés céljából, meg kéne nézni többi szolgáltatónál van-e már kiállítva.

    Amúgy van helye a PM-nek a piacon, akiknek pl. a telefon a minden (se tablet, se laptop/PC, de TV se igazán), minden ügyüket, média fogyasztásukat telefonon intézik nekik ez a nagyobb méret, és jobb akku idő kritikus fontosságú. Mivel nekem mindenre van más, van laptop és TV ügyintézésre és médiafogyasztásra, telefon akkor kell mikor úton vagyok, így én se érzem kritikus fontosságúnak a nagyobb méretet. DE azért mégse mondanék le feltétlen a nagyobb méretről, kérdés ez belefér-e hosszútávon, nem-e lesz kényelmetlen.

    [ Szerkesztve ]

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz -Ben- #1885 üzenetére

    Engem nem is a notch zavar, hanem hogy mellette a hely nincs kihasználva. Gondolok itt arra, hogy most kisebb lett, még sincs plusz infó, az akku százalék hiányozni fog. Bár ezt egy sima szoftver update behozhatja bármikor.

    NemMo: Aki videózni fog/akar vele annak számít, többieknek, átlag felhasználónak semmit.

    TechN7en: Én a nyáron azt mondtam, hogy nálam hatalmas plusz lesz ha 13-as számot megkapja, és nem 12S vagy más fantázia nevet használnak majd. Bejött, és most itt tervezem vásárlást. :DDD Különlegességet ad neki, nem unalmas, babonás nem vagyok ennyire.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz NemMo #1895 üzenetére

    Én se vagyok szakértő, de a lényege annyi hogy ez egy videó formátum. Azoknak hasznos akik rögzítenek videókat, aztán ezt később szerkesztik, módosítják, vágják stb. videószerkesztőkben. Több részletet, jobb minőségben tudsz ezzel rögzíteni, és megkönnyíti az utómunkát. Azért is csak 256 GB-tól érhető el, mivel 128 GB-ra nagyon kevés rögzíthető. (1 perc 6 GB helyet foglal)

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz -Ben- #1922 üzenetére

    Most változott náluk kicsit az ÁSZF, és +5ezer kedvezmény van már előfizumra, így nem is feltétlen várok edigital-ra. Főleg hogy utóbbiaknál annyira jutottak előre, hogy mostmár minden verzió fenn van, előjegyzésként többség. :U (mókás amúgy, hogy ilyen áru készüléknél 5ezer forint miatt adom nekik a lelkem még 2 évre, bár eddig se, és szerintem ezután se akarok majd váltani szolgáltatót :DDD )
    Tegnap amúgy feliratkoztam 256GB-os grafitra Pro-ra, jött e-mail 1 órán belül hogy van készleten, de linkre kattintva már megint nem volt. Megvenni mondjuk nem most akartam még, de azért feliratkoztam újra 256GB-os Pro és Pro Max-ra is grafitban, bár még élőben megnézném ezt a grafitot. Sierra kék bejön, de úgyse látnám sokat még átlátszó tokkal se, a grafit szolidabbnak tűnik.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz TechN7ne #1936 üzenetére

    Valóban, megnéztem, nézegettem, de most hagyom még, úgyis megakarom nézni élőben a grafit-ot is. Kéket láttam, tetszett, de nem tudom hosszú távon hogy állnék hozzá, és még nincs lejátszva a Pro és Pro Max döntés se nálam. Ha ezekkel végeztem, a családfőnek is szólni kell, én kezelem és fizetem összes telekom számlát családba, csak nem az én nevemen vannak. :DDD
    Laza 10-15 perc késéssel e-mailt is kaptam hogy van újra készleten, gyanítom mások is és hamarosan megint nem lesz. Viszont nem hajt a tatár, nyugi van. :)

    [ Szerkesztve ]

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz Joachim21 #1942 üzenetére

    Nekem is ennyit írtak mikor még képben volt az ezüst. Aztán láttam élőben és rögtön elvetettem, az arany pedig sose volt nálam opció. Nagyobb tárhely nem kell számomra, szóval ez a két szín 256GB-os méretnél pont nekem szól, már csak dönteni kéne. :DDD
    Belegondolva a Mi9-em is ilyen fényes hamuszürke, lényegében grafit, de hiába átlátszo tokban van, szinte soha nem látom csak szemből. Lehetne ez is grafit mert ugyanígy lesz továbbra is, lehet kék hogy ismerősöket lenyűgözzem kicsit vele, vagy legyen az amelyik raktáron van és kész. ;]
    A Pro és Pro Max kérdés a fogósabb, csak nem akarom elengedni se a nagyobb méretet, se az egykezes használati lehetőséget, de a kettő együtt nem megy. Teljesen preferencia kérdése a dolog, gondolom mindenki azt mondja inkább amelyik neki van, és mindkét oldalon van kivétel aki bánja hogy nem a másikat vette.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz TechN7ne #1946 üzenetére

    Csak senki nem ad kölcsön nekem egy napra PM-et. Bár ismerősi körben se nagyon vannak iPhone-osok, így megtapizni se tudom. (csak szolgáltatónál, ahol a lopásgátló eléggé korlátozza a kézbeillésének kipróbálását) De hajlok a PM-re, főleg hogy meghazudtolnak itt az emberek és senki nem védi be a Pro-t. ;]

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz pzstm #1948 üzenetére

    A warehouse kulcsszóra keress rá. Írja mennyi van, és utána azt hogy melyikből.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz Joachim21 #1963 üzenetére

    Az alapára ugyanannyi mint volt, illetve amennyibe kerül máshol is. Kedvezmények módosultak ma (illetve némely díjcsomag is), de nekem speciel jobb lett saját csomagommal ma, 5ezerrel olcsóbb.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    Na ma is bementem informálódni telekomhoz, míg vártam nézegettem készüléket. PM még mindig túl nagynak tűnik, de mégis felé húzok. Viszont nem is ez a lényeg, hanem benéztem telenorhoz hátha van grafit, de nem volt, ugyan úgy kék a PM ott is, a sima Pro pedig arany. Vodafone egy generációval le van maradva (csak 12-esek voltak kinn), így nem tudtam megnézni grafit színben élőben. Maradok a kéknél akkor, bejön az is és legalább nem annyira unalmas. :DDD
    Tok ötletek amúgy felőlem is jöhetnek, valami kellemes vékony tok kellene, lehetőleg átlátszó, de bármilyen minőségi cucc jöhet.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz w333 #2051 üzenetére

    Köszi, tegnap már "elköteleztem magam" a kék mellett, de itt a videón tök jól néz ki a grafit, szóval megint versenyben. :U (igazság szerint amelyik lesz boltban azt veszem majd, bár a kék felé húzok :D )

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz w333 #2062 üzenetére

    Az a szerencsém, hogy telekomnál 256GB tárhellyel (és ez az egyetlen dolog amit elsőre eldöntöttem, hogy ekkora tárhely kell) csak grafit és kék van, és pont ez a kettő tetszik. Amelyik lesz, azt veszem.
    Amúgy jól leírtad, ez a 13-as széria lényegében az elmúlt kettő (11 és 12) család tovább csiszolása. Finomították, tökéletesítették és most itt járnak. Jövőre TALÁN lesz valami nagyobb váltás, amit főleg új dizájnban tudnék elképzelni, ehhez kapcsolódva valami új és hangsúlyos funkcióval.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz Joachim21 #2064 üzenetére

    Nem igazán, vagyis ha ugyanazt állítom be akkor a kedvezmény fix. Néha önként mondjuk átírja milyen csomagban is venném, azt vissza kell pofozni. :U Viszont az otthoni csomagokat is frissíteni akarja amit nem akarok, így marad a személyes ügyintézés. (új személyi érkezése miatt amúgy is be kell menni, mert a régit bevonták és online rendelést nem tudnánk már átvenni)

    TechN7ne: Olyan szinten nem követtem az összes változást, de itt első sorban a dizájn miatt vettem bele a kalapba a 11-est is, mivel nagy vonalakban hasonló ez a 3 széria külsőre.

    [ Szerkesztve ]

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz autotaxmo #2106 üzenetére

    Én se szeretem a rabláncot, de már kezdetek óta adott szolgáltatónál vagyunk, és az itthoni csomagjuknak nincs normális alternatívája itt (és mivel ezek és a mobilok is együtt vannak, így havidíj kedvezmény miatt árban sincs jobb). Persze lehetne faragni rajta ha valami flottás dologgal huncutkodnánk, de szeretnénk a saját magunk urai lenni. :DDD
    Na de a lényeg, mivel esélytelen a váltás közeljövőben, készülékkedvezményért és egyszerűbb kamatmentes részletfizetésért (nem kell banki papírokat írni, aztán azok nem fognak hitel ajánlatokkal zaklatni) megéri aláírnunk 2 évre. Én se szeretem, nem is jellemző nálunk, de most igénybe vesszük. ;)

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz beci #2155 üzenetére

    Én ugyan így vagyok jelenleg, a Max nekem is nagynak hat, és nem esik úgy kézre. A Pro nem tűnt kicsinek és szépen kézbe simult (amennyire lopásgátló engedte átfogni). Viszont számokat nézve bizony a mostani Mi9-em pontosan a kettő között van.
    Mi9: 6,39"
    Pro: 6,1"
    Pro Max: 6.7"
    Készülék méretében a Pro Max milliméterrel nagyobb csak a Mi9-nél, csak ugye a Mi9 oldala kézbe simul, nem olyan szögletes. Ha megszoknám a PM méretét akkor jó lenne az nekem, csak ezt nem tudni előre. A jobb üzemidő is mellette szól. Itteni tagok tapasztalatai pedig megoszlanak, bár a PM pártiak hangosabbak. :DDD Ma viszont olyan ismerőssel beszéltem aki szerint inkább a sima Pro-t válasszam, mert fontosabb hogy kényelmesen tudjam kezelni.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz emvy #2168 üzenetére

    Persze, mindenki a saját döntését szeretné alátámasztani mások által is. Ugye én alapból a Pro irányba indultam, aztán csak felmerült a Pro Max is. Utána elkezdtem kérdezgetni, kutakodni a témában és mi jellemzi legjobban hogy mégis a Pro felé hajlok: várnám a Pro Max elleni érveket. :DDD (ez pedig ugyanaz ami mellette szól: nagyobb)
    Ha szimplán a szívemre hallgatnék a Pro-t venném, de a PM melletti érvek is teljesen jogosak így nem tudom elvetni azt se. Ahogy nem tudom 5 perc próbálgatás alatt eldönteni megtudom-e szokni a PM-t, nem tudom azt se, hogy nem fogom-e kicsinek érezni a Pro-t. Ez totál egyén függő, és kb. ugyanazokat a köröket futva lehet csak véleményt kérni is. Senki nem tudja a másiknak mi jó.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz Sys85 #2173 üzenetére

    Na ezek is jó meglátások. A méret egy dolog, ugye fizikailag kb. ugyanakkor mint mostanim, de a formája miatt mégis szélesebbnek hat, nehezebben fogható. De a másik, a súlya. A Mi9-emnél 40%-al nehezebb a PM, ez nagyon sok! Persze, már a sima Pro is nehezebb, de azok között is van 40 gramm. És nyáron már a Mi9 is gyakran húzta a rövidnadrágot, mi lenne PM-el?
    Otthoni tartalomfogyasztásra ritkán kell telefon, itt a TV, laptop, bár inkább előbbi. Azon játszom, nézek sorozatot, filmet, streamet. Persze reggel-este előkerül a telefon is, de most az a fél óra túlélhető talán 6,1"-en is, anno 5.5" is elég volt. :DDD
    Érzésem szerint (de ezt írtátok ti is) akkor bánhatjuk a sima Pro-t a Pro Max-al szemben ha valakinél meglátjuk, magyarán egymás mellé kerülnek. Üzletben is így volt, kézbe vettem a Pro-t: ez tök jó méretben. Aztán felvettem mellé a Pro Max-ot, és húha, van azért méret különbség. Viszont ha nem rakom egymás mellé őket akkor rendben van a Pro is.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    Megszületett bennem végül a "döntés", és a Pro nyert a Pro Max-al szemben. Tegnap este és ma reggel is néztem videót, olvastam cikket , így jutottam végül erre. Mikor arra gondoltam veszek egy Pro-t, akkor aggálynak csak az merült fel, mi van ha nagyobbra vágynék. Ellenben ha a PM felé hajlottam, akkor mi van ha túl nagy lesz, és nehéz is lesz. Fogása is kényelmetlenebb. Egyszerűen több a negatív jelző itt, míg a Pro esetén egy van csak, és az is csak talán.
    Ezen elhatározással mentem be telekom-hoz, de sajnos csak egy darab kék 128GB-os volt, én viszont ragaszkodtam 256GB-hoz. Javasolta a felhő tárhelyet, de nekem fizikai kell, nem tágítottam. :DDD Azért megkérdezte másik üzletben van-e városban, de az sajna foglalt volt. Végül maradt az, hogy jövő héten újra próbálkozunk. (online vásárlásnak két akadálya van, nem részletezném)
    Az hogy kék vagy grafit lesz-e már a szerencsén múlik, csak ez a két szín van 256GB-os modell esetén, nekem pedig ez a kitétel csak. Ha nem lesz Pro, jó a Pro Max is, szintén sorsra bízva, de ennek szinte nulla esélye van. :U

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz beci #2255 üzenetére

    Én azért megvárom a telefont előbb. :D Két Qi töltő van itthon, ha azok lassúnak bizonyulnak (20W-ra képesek, csak ugye ez iPhone) akkor keresek ezt is, tokot veszek helyben majd valami olcsót, de azonnal rendelek majd egy minőségit (amit még nem döntöttem el mi legyen). Halvány esély az én elméletemben ugye adott a PM-re is, ezért nem rendelek előbb tokot.
    Mondjam azt, hogy szerintem jól döntöttünk? Ez mindkettőnknek jól esne. ;]

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz w333 #2276 üzenetére

    Nem erre gondoltam, hogy videón láttam egymás mellett őket. Szimplán tulajdonosok és tesztelők véleménye. Élőben már fogtam mindkettőt (héten már 3x), közvetlen egymás mellé is téve őket, így jutottam erre a döntésre. Ma édesapámmal mentem be (mivel az ő nevén van családon belül minden előfizetés, nélküle nem tudnék vásárolni), és ő is inkább a Pro-t találta jónak.
    Még az égiek, avagy a telekom raktárkészlete átírhatja a dolgot, de most a Pro-ra szavazok a saját preferenciáim alapján. ;)

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz w333 #2280 üzenetére

    Jó hát a mini nekem is azonnal feltűnt mennyire apró, az túl kicsi lenne nekem is. De a Pro-nál nem éreztem semmi ilyet. :D Mondom ha nincs Pro, akkor bevállalom a Pro Max-ot is, szóval égi jelnek lehetett volna az raktáron. :B De ahogy említetted, a Pro-ra annyit mondott a telekomos dolgozó, hogy talán lesz, a Pro Max-nál viszont rázta a fejét hogy biztos nem lesz jövőhéten. Illetve még annyit, hogy a 256GB náluk "különleges kiadás", mivel mindenki a 128GB-osat viszi, így utóbbiból jóval többet kapnak.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz kkp900 #2317 üzenetére

    Ha csak mint "az a videó funkció" hivatkozol rá, akkor nincs szükséged rá. :DDD Valamint tudtommal elérhető lesz 128GB-on is, de ott nem 4K hanem FullHD felbontással maximum. Amúgy más különbség nincs, szóval veheted a 128GB-osat is ha a tárhely elég, és nem kell 4K ProRes.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz Tsebacsi #2335 üzenetére

    A hétvégén leltáraztak, így most ha érkezik is a héten, lehet lassan töltik fel központi raktárat (kis torlódás). Fel lehet iratkozni készületértesítőre, ez igaz pár perc késéssel jelez, de a semminél jobb. Biztosat mondani nem tudnak sajna, szerintem nem tudnak ők se semmi konkrétumot.

    Ha már korábban szóba került biztosítás, és most telekom, valaki tud erről valamit? Van a telekomnak havidíjas készülékbiztosítása, de ott a díj táblázat csak 350ezerig mutatja a díjakat, e fölött hogy megy? Leírás szerint 800ezerig lehet biztosítást kötni, és szerepel a készülék érték listán az iPhone 13 széria is, de ugye nem látni mennyi is lenne a havidíj.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz Ricardo #2373 üzenetére

    Ez is egy közösség itt, és vígan tudunk kommunikálni. ;)

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz jozsi252 #2515 üzenetére

    Gratula hozzá! :C

    Remélem hamarosan nekem is meglesz, tokot helyben veszek valami olcsót, és utána keresek hozzá rendeset. Továbbra se fix hogy Pro vagy Pro Max, grafit vagy kék lesz, csak a 256GB biztos (vagyis abból nem engedek ;] ), így nem vásárolok előre. Töltőfej elvileg nem kell, 2 éve a Mi9-hez vettem még egy Baseus QC3+ töltőt, ami elvileg tudja a PD-t is, van rajta type-c csatlakozó. Szóval egy magsafe töltőpadot kell még venni majd, mert a Qi 7,5W kevés lenne, illetve (tokon kívül) üvegfólia is esélyes, bár elmúlt 11 évbe mióta okostelefont használok soha nem raktam fel, és soha nem karcolódott kijelzője telefonomnak. Mindig csak egy szilikon tokot kaptak és szépek mai napig.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    Olyan kérdésem lenne PM tulajoktól (elsősorban 13 Pro Max, de jöhet 11 és 12 tulajok válasza is ha vannak), hogy ti hol hordjátok a telefont? Nadrág első zseb, farzseb, ing/öltöny/kabát zseb vagy táskában, esetleg kézben (akkor is ha nincs használatban ;] )?
    Az hogy használatban megszokható a nagyobb méret egy dolog, na de mindennapi magunkkal cipelésben milyen élmények vannak az érdekelne még. :))

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Még méretben nem is lenne nagy különbség nálam, a súly aggaszt kicsit. Alszok rá egyet most szó szerint. :DDD Talán holnap lesz a nagy nap, rajtam nem múlik. ;)

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    Köszönöm az eddigi segítségeket, később még többet kérek majd. :DDD Sajna üzletben nem volt készleten (város másik üzletét nem érték el, átmenni pedig így nem akartunk tudatlanul), így online lett rendelve. A végső döntés egy grafit színű 13 Pro Max lett 256GB-al. :B Izgalmas két óra volt míg reggel újra kapható lett weboldalon és eljutottunk oda, hogy meg tudjuk rendelni. :D Naaaaagyon hosszú lesz ez a hétvége, már várom. Remélem hétfőn megjön.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz autotaxmo #2580 üzenetére

    Az ajánlott fogyasztói ár nem kötelező jellegű. Vagyis van bolt amelyik így tesz de akkor se szentírás, el lehet térni. Jellemzően vevő számára kedvező, tehát olcsóbb áras irányba van eltérés (de inkább csak akciók formájában), de az edigital és emag ugye szeret folyamatosan akciózni, az pedig jobban mutat nagyobb összegről. Így már akciós árnak hirdethetik majd az eredeti árat is akár.

    pzstm: Nekem is ügyintéző rendelte üzletben meg, mivel nekünk nem volt lehetséges (telekom oldala problémás előfizetésünkkel), remélem nekem is megjön hétfőn. Egyelőre így készülünk, talán este jön GLS-től valami, hogy feladták és elindult felénk. Ha átvehetném én, nem lenne probléma, de sajna nem az én nevemen fut előfizetés. :(((
    ui.: Eskü, 1 perccel azután hogy ezt megírtam jött SMS, hogy elindították a csomagot. :C

    [ Szerkesztve ]

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz w333 #2592 üzenetére

    Reggel a Mi9-et 100%-ról vettem le, most 30% alá ment és van 2 óra SOT. :((( Persze folyamat ment wifi és mobilnet, de főleg wifi-n csatlakozott, és nincs AOD se, szóval eléggé gyér már. Igazi megváltás lesz akkor az új készülék. :B

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz kengyel #2618 üzenetére

    Nem unalmas téma szerintem, azért túl drága telefon ez ahhoz, hogy látatlanban ebay-ről vagy ali-ról rendeljünk egy pár száz forintos szilikon tokot rá, oszt jó' van az. :DDD
    Igaz tegnap vettem egy szimpla olcsó átlátszó szilikon tokot rá, de ez csak ideiglenes, meg tartalék lesz. Hétfőn jön telefon, így rögtön rá tudok rakni valamit, de hétvégén rendelek "végleges" tokot, fóliát és töltőt is hozzá, ezek már kedden itt lehetnek.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz -Ben- #2622 üzenetére

    Végül a Pro Max-ot rendeltem meg. Bízok benne, hogy mivel a Mi9-emnél nagyon picivel nagyobb csak, és ezzel nincs gondom méretben, így azzal is hamar kibékülök. Nagyon ritka, hogy egy kézzel használom telefont, inkább csak séta közben. Amennyiben ezzel nem fog menni, még talán jobb is hogy nem bűvészkedek és két kézzel ráfogok az utcán is. ;) A súly még aggaszt kicsit, de majd kiderül.

    kengyel: Kábelt ugye adnak hozzá, töltőfejem pedig van itthon egy PD képes Baseus töltő, és akad vezeték nélküli töltéshez két Qi töltőm is. Utóbbiak ha nem is gyorsak, de vannak. :DDD Nem tudom van-e értelmes magsafe vezeték nélküli töltő amúgy a gyárin kívül? Láttam egy Spigan-ost, de az csak 7,5W-ot tud, magyarán egy magsafe kompatibilis Qi töltőnek felel meg.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz TechN7ne #2634 üzenetére

    Tisztázva, hogy minden töltés degradálja az akkumulátort, mi a helyzet a magsafe-es töltéssel? Különbözik ez a Qi-tól igazán, vagy szimplán a mágnesek miatti csak biztosabb a kihasználása (illetve ugye ennél 15W, Qi-nál csak fele érhető el). Hozzászoktam már a vezeték nélküli töltéshez, így ezt preferálnám továbbiakban is, de Qi-nál azért nyáron érezhetően melegebb a telefon (20W-ra képes papíron), így ilyenkor a töltés sebesség is lassabb, emiatt (és a melegedés miatt) inkább vezetéken szoktam olyankor tölteni. Magsafe esetén is hasonló a helyzet, vagy ez fejlettebb, jobb a helyzet ilyen tekintetben?
    Láttam már RGB-s ventillátoros magsafe töltőt, de az már röhejes kategória. :DDD Jófajta magsafe tokot még keresek, ha már ezzel tölteném, csak az átlátszót preferálnám, de ott a magsafe mágnesek miatt nem az ízlésemnek megfelelőek.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

Új hozzászólás Aktív témák