Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KIZS

    aktív tag

    válasz cigam #87 üzenetére

    Ezek nem tűnnek leküzdhetetlen problémának. Tölteni manapság már drót nélkül is lehet (sőt elég régóta, nem csak manapság). Attól függően, hogy hova ültetnék be a töltő pontot ki lehetne vezetni a felkarra, vállra, vádlira akárhova bőr alá.
    Az inzulin újratöltésnél pedig egy bőr alá ültettet tartályban gondolkodnék, amibe kívülről fecskendővel bele lehet tolni az anyagot.

    Persze én műszaki szemmel nézem a dolgokat, orvosilag nem értek hozzá (gondolok itt a kilökődésre, betokozódásra), de nem érzem nagyobbnak a problémát mint egy extrémebb piercing. Az meg simán belefér, hogy mondjuk kétévente ambuláns eljárás során kiszedik és máshova helyezik be a készüléket, hogy megnyugodjon az adott terület a testben.

    Mondjuk feltöltésnél én olyat is ki tudnék találni, hogy adott utasításra (hiszen eleve WIFI-n, BT-n, de leginkább NFC-n keresztül programozhatóra kéne csinálni) a kütyü kitol valami erősebb tűcsonkot a bőr alól (praktikusan mint egy injekció, csak bentről ki és nem kintről be) és azon keresztül lehetne feltölteni.

    Szerintem műszakilag simán megoldható lenne a dolog, ha orvosi kifogás nincs.
    Úgy gondolom egyszerűen két ok miatt nem csináltak még ilyet:
    - valószínűleg orvosi kutatók foglalkoznak a témával, akiknek semmiféle műszaki fantáziájuk nincs
    - a gyógyszergyárak mögött alapvetően pénzügyi befektetők állnak, akik nehezen szánnak pénzt kutatásokra, amikor már van jól bevált megoldás (illetve ha szánnak, akkor is csak bőséges profit reményében)

    Biztos vagyok benne, hogy ha mondjuk kiírnának egy ilyen irányú pályázatot a BME-n, akkor pár hónap alatt kitűnő és olcsó műszaki megoldások tucatjait születnének. Csak ki kéne választani az orvosilag leginkább megvalósíthatókat és azok közül piacképessé kéne fejleszteni egyet-kettőt. Két év alatt simán lehetne belőle termék, ami ha nem túl drága akkor futótűzként terjedne el.

Új hozzászólás Aktív témák