Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KIZS

    aktív tag

    válasz KillBill0531 #69 üzenetére

    Én ezt találtam erről: [link]

    Sokat gondolkodtam már én is ilyen pumpán, bár nekem az injekciózással nincs különösebb problémám. A HbA1c értékem is évek óta 7.2 körül alakul, ami 22 év cukorbetegség után nem olyan rossz. Nem vagyok benne biztos, hogy pumpával jobb lenne (rendszeres sportolás többet segítene).

  • KIZS

    aktív tag

    válasz snake1977 #77 üzenetére

    Azért az se rossz ha szól, hogy ha így folytatom, akkor 20 percen belül leesik (vagy túlzottan megnő) a vércukorszintem :)

    Én az inzulinpumpák árától szoktam hanyatt esni. 1 milka. Mi kerül ennyibe? Szerintem a műegyetemen egy kollégista csapat nagyjából 1 hónap alatt megépít egy ilyet. Kicsit mesterségesnek tűnik nekem ez az ár...

  • KIZS

    aktív tag

    válasz Cathfaern #81 üzenetére

    Gondolom belekalkulálták az árba a pereket ahol milliárdokat kell majd kifizetniük.
    Mert azért maga az eszköz nem csillaghajó bonyolultságú...

  • KIZS

    aktív tag

    válasz cigam #87 üzenetére

    Ezek nem tűnnek leküzdhetetlen problémának. Tölteni manapság már drót nélkül is lehet (sőt elég régóta, nem csak manapság). Attól függően, hogy hova ültetnék be a töltő pontot ki lehetne vezetni a felkarra, vállra, vádlira akárhova bőr alá.
    Az inzulin újratöltésnél pedig egy bőr alá ültettet tartályban gondolkodnék, amibe kívülről fecskendővel bele lehet tolni az anyagot.

    Persze én műszaki szemmel nézem a dolgokat, orvosilag nem értek hozzá (gondolok itt a kilökődésre, betokozódásra), de nem érzem nagyobbnak a problémát mint egy extrémebb piercing. Az meg simán belefér, hogy mondjuk kétévente ambuláns eljárás során kiszedik és máshova helyezik be a készüléket, hogy megnyugodjon az adott terület a testben.

    Mondjuk feltöltésnél én olyat is ki tudnék találni, hogy adott utasításra (hiszen eleve WIFI-n, BT-n, de leginkább NFC-n keresztül programozhatóra kéne csinálni) a kütyü kitol valami erősebb tűcsonkot a bőr alól (praktikusan mint egy injekció, csak bentről ki és nem kintről be) és azon keresztül lehetne feltölteni.

    Szerintem műszakilag simán megoldható lenne a dolog, ha orvosi kifogás nincs.
    Úgy gondolom egyszerűen két ok miatt nem csináltak még ilyet:
    - valószínűleg orvosi kutatók foglalkoznak a témával, akiknek semmiféle műszaki fantáziájuk nincs
    - a gyógyszergyárak mögött alapvetően pénzügyi befektetők állnak, akik nehezen szánnak pénzt kutatásokra, amikor már van jól bevált megoldás (illetve ha szánnak, akkor is csak bőséges profit reményében)

    Biztos vagyok benne, hogy ha mondjuk kiírnának egy ilyen irányú pályázatot a BME-n, akkor pár hónap alatt kitűnő és olcsó műszaki megoldások tucatjait születnének. Csak ki kéne választani az orvosilag leginkább megvalósíthatókat és azok közül piacképessé kéne fejleszteni egyet-kettőt. Két év alatt simán lehetne belőle termék, ami ha nem túl drága akkor futótűzként terjedne el.

  • KIZS

    aktív tag

    válasz cigam #89 üzenetére

    Csak nem napi 4x kéne szurkálni, hanem 5 naponta 1x ;)

    http://glysens.com, oké kivétel erősíti a szabályt.

    De most tényleg, ha belegondolsz milyen műszaki kihívás van egy inzulinpumpában? Pont semmilyen. Egy motor adott időközönként adott távolságra meglök egy pálcikát, illetve plusz extraként gombnyomásra tud még egységnyit lökni. Hű!
    Persze percíz motor kell hozzá meg megbízható elektronika, de ez már év(tized)ek óta nem kihívás. Gyanítom egy modellhelikopter szervomotorjával és egy 4 forintos mikrokontrollerrel egy hozzáértő amatőr pár hét alatt tudna egy működő prototípust építeni. Oké ez teljesen alapkivitel, de ilyennel sincs tele a piac. És ez kerül 700K-ba a boltban.

  • KIZS

    aktív tag

    válasz snake1977 #95 üzenetére

    És tesztelés. És mivel ez tényleg kritikus alkalmazás, ezért még több tesztelés. Aztán prototípusok szűk körön való tesztelése. Később pedig folyamatos felhasználó visszajelzések figyelése.

    Kb. ez kerül a legtöbbe, mert a szoftver kifejlesztése egy gimnazista házifeladat bonyolultságú. (Alapesetről beszélünk még mindig, vércukormérő nélküli változatról.)

    Nem kell túlmisztifikálni a dolgokat, ráadásul viszonylag nagy a tűréshatár is. Gondolok arra, hogy pont semmi sem történik, ha 1 percet csúszik az inzulin beadása vagy ha 2 egység helyett 2.05 egységet ad be. (Ezzel szemben egy 10 éves Opel Astra befecskendezője nanoszekundumokkal operál és 8 különböző, állandóan változó bemenő paraméterrel. És ott rögtön észreveszel már 2ns késést is. És azért az Astra sem egy űrtechnika lássuk be.)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés