Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grodd

    tag

    válasz csongi #34 üzenetére

    Server piacon várat magára a haddelhadd, mióta Calxeda
    becsödölt, AppliedMicro az egyetlen versenyzö, de nem úgy tünik, mintha itt nagy haddelhadd lenne a közeljövöben

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz csongi #34 üzenetére

    "Es a szerver piacon meg csak eztan lezdodik a hadd el hadd. "

    Calxeda becsödölt amit AppliedMicro eddig villantott az harmatos. Másról nem tudok.
    Külön probléma, hogy több nagy pl google intel után nem ARM hanem imo érthetően power felé kacsingat.
    Eleddig amilyen sikeres az ARM mobilban olyannyira nem server vonalon.

    "Egy atlagos fehasznalasra egy ARM soc boven elegendo."

    Igen de a pici/olcsó/keveset fogyaztra ott az atom most jön pl az apollo lake. Lehet 10$al több de annyit nekem (is) bőven megér jelenleg a WIN kompatibilitás. ( hogy az ótvar/bugos ARM/MTK csodákról ne szóljak.)

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Petykemano

    veterán

    válasz csongi #34 üzenetére

    (#34) csongi
    A jövőbe én se látok, van aki azt mondja, hozzáértő, okos, hogy az arm jobb ISA, mint az x86. Jobb abban az értelemben, hogy újabb és jobban skálázódik. De egyelőre azért még nem temetném az x86-ot. Pontosabban nem az x86-ot, hanem az intelt, ami történetesen x86-ot használ. Egyelőre azt látni, hogy az ARM is ahogy egyre nagyobb teljesítményű magokat dob ki, azok fogyasztása is ennek megfelelően nő. Ha elérik a 3-4Ghz-et az ARM magok, ott is várható, hogy falba ütköznek pont úgy, mint az x86 esetén. Az ARM előrenyomulása csak abból a perspektívából látszik megállíthatatlannak, ha onnan nézzük, honnan indult. És persze az alacsony fogyasztási szegmenst uralják. Az arm magok erőssége nem a nyers erő, hanem az energiahatékonyság: innen indultak (szemben az x86-tal, aminél meg inkább a nyers erő volt a húzóerő) nyilvánvalóan azért tudnak teret nyerni az arm magok, mert sok alapfeladatot sok kis mag is el tud látni és sok esetben energiahatékonyabban. De a big.LITTLE koncepió maga ismeri el, hogy az egyszálas teljesítményt nem elvethető. És ha már a hetegorén computingnál tartunk, vajon energiakonyabb-e sok kis arm mag, mint egy IGP?
    Szerintem nincs ez még lefutva. Nincs vége az intelnek, csak versenytársat kap az intel által gyártott egyeduralkodó x86. Ez végülis jó nekünk, mert vagy fejlődést indít be, vagy árversenyt.
    De ne legyenek illúzióink, az ARM felfelé ívelő szárnyalása is csak addig fog tartani, amíg nem lesz minden embernek telefonja. Egyszer beáll a piaci kereslet, egyszer majd a telefonodat se akarod majd évente cserélni, mert lassú, gyenge, mint ahogy eljött ez a desktop PC esetén is. A tablet piac már most "döglött" (=nem növekszik, kifulladt) Ha már majd kínában sincs növekedési lehetőség, és indiában se, akkor majd... majd akkor kezdődik az igazi verseny :)

    (#38) Grodd
    De hát a Qualcomm is épp a szerverpiacra készül a 24 Arm magos szerver processzorával

    (#39) Hieronymus
    Fogalmam sincs, mekkora piaci szegmens ez. De az biztos, hogy az intelnek ez a mobil kampánya félresikerült. Míg valójában a mobil (mobil, tablet) szegmenst szerették volna megcélozni velük, addig trükkös módon gyakran inkább olcsó notebookokba tették bele az ingyé kapott atomokat. Amiből persze jó gyenge, de azért elég olcsó termék lett. Most ezt szünteti meg az Intel. Pénzért meg nem kell senkinek az atom se notebookba, se telefonba.
    De olvastam egy olyan véleményt az anandtech fórumon, hogy ezzel a 3-4 milliárd dolcsiba kerülő húzással az intel - elvileg szándéka ellenére - valójában az AMD-t szorította ki az olcsó notebookok, netbookok piacáról: beema, mullins, stb Ezek anno ha nem is világbajonokok, de elég ígéretesek voltak a maguk nemében. Fiery elég sokáig várta is, hogy az utód Nolan/Amur projektekből legyen valami, de aztán ezeket mégis elkaszálták. Szóval az AT vélemény szerint a nemrégiben megesett 50%-os részvényárfolyam emelkedés nem a kínai vegyesvállalatnak szólt, hanem annak a hírnek, hogy az intel pontot tesz a veszteséges "ingyen atom" program végére.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák