Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Docci

    senior tag

    fLeSs: Mikor jön a cikk 2. része?

    Látom, hogy van értékelés, de teljes mértékben felesleges ítéletet mondani a Core i5-ről, amíg nem látjuk, hogy a piaci szereplőkhöz képest mennyit tud. Azt látom, hogy a Core 2 Duo-t veri, de ezen azért nem kéne csodálkozni, hiszen 4 szálat tud kezelni, és a tesztelt programok többsége erre optimalizált.A cikkben ez le is van írva, szóval semmi gond.

    Léteznek viszont 3 és 4 magos procik is a piacon ,amik beletartoznak a Core i5 kategóriájába. Ezek hogyan viszonyulnak a most megjelent "csodákhoz" képest?
    Mennyit esett a Nehalem teljesítménye fele annyi L3 Cache használata esetén?
    2. oldalon a CPU táblázatban van hiba! L2 Cache helyett L3!

    A GPU-s része a tesztnek, szerintem jó. Az már más kérdés, hogy Intel a legerősebb GPU-val felszereltet küldte, de ez nem a PH! hibája. (Sőt talán így jobb, mivel tudjuk hogy max ennyit tud a GPU.) Maga a CPU viszont nincs letesztelve!
    A GPU szerintem rendben van, az Intel a G45 és igen a konkurensekhez képest is jó munkát végzett. Az már más kérdés, hogy ezért mennyit kér el, és ugyan ezért a konkurencia mennyit. A CPU fogyasztása is durván jó, szóval folytatja az Intel ezen a területen is a vezető szerepet.
    Objektíven nézve viszont máris nem olyan rózsás a helyzet.Az Intel folytatja a lehúzós taktikáját most is, ahogyan azt az E8000-rel tette, csak ez már nem megy..., van ugyanis árban és teljesítményben is olyan alternatíva, amit nem lehet figyelmen kívül hagyni.
    Szóval Core i5-nak sokkal nehezebb dolga lesz, mint a Core 2 Dou-nak volt. Ezen csakis az Intel tud segíteni, méghozzá árcsökkentéssel.
    Személy szerint én azt hittem 32 nanon a kereskedelem fő áramában már csak és kizárólag 4 (fizikai) magos procik lesznek, de az Intel kijött 1 4 magosnak álcázott 2 magossal. :(((

    Erőt s erényt!

  • Docci

    senior tag

    válasz fLeSs #226 üzenetére

    Szerintem teljes mértékben versenyképes jelenleg az AMD. Az eladások nagy részét képező szegmensben mindenképp. A csúcs szegmens az már más tészta.
    Az Intel meg mindig, ha volt rá oka ha nem lehúzta a vásárlókat. (Lásd. E8000/E7000)

    Ez a Core i5 is az 6xx és 5xx is. A Core i3 viszont nem rossz annyira, de csak azért mer annak jobb az ár/teljesítmény mutatója. A Core i5 családban csak a 750-est érdemes venni, mert az az árához képest megy is rendesen, nem úgy mint ezek.
    Most néztem 1 régebbi hírt és abban nem is említenek Nehalem/Westmere alapú 4 magost amit 32 nanon gyártanának! (Ez nekem eddig nem volt tiszta.)
    PH! hír (Dátum: 2009-02-11)
    [Még az év vége előtt megérkezik a 32 nm-es Westmere processzorcsalád első képviselője.]

    És ott figyel a kezében már a Core i5!

    [link]

    fLeSs: A kérdéseimre nem nagyon válaszoltál, vagy azt akarod mondani, hogy ezek az újdonságok teljesen lemossák az AMD kínálatát? Remélem számok formájában is prezentálod majd az igazadat.

    [ Szerkesztve ]

    Erőt s erényt!

Új hozzászólás Aktív témák