Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • klrz

    tag

    válasz Hobbbyt #46 üzenetére

    Egy egy kicsit OFF,de én aki 35 éves (nemhazudok,-bármikor megmutatom a szig.igazolványomat) asszem JÓ pár éve foglalkozom/nyomonkövetem a számítástechnikát,és úgy gondolom hogy itt sok olyan emberke van aki (TISZTELET a KIVÉTELNEK) még a piros lábast húzgálta maga után,amikor én már javába sz.gépet használtam!!!
    Erre a hsz.-re csak annyit tudok momdani,hogy az árat NEM az Intel szabja meg,hanem a vásárlókör!-mivel pl. hiába adja 3X-os áron a cuccait mint az AMD, ha NEM vagyok hajlandó megvenni!-ergó akkor kitörölheti vele a seggét ha nem vásárolják meg!-tehát, az Intelnek nagy a vásárlóköre!
    És ezért teheti meg hogy magasan tartja az árat!
    Az AMD-nél pont fordítva van a helyzet!
    Igaz,hogy elég sok mindenben az Intel viszi a pálmát, de véleményem/érzésem szerint tényleg túl vannak árazva a cuccai,pláne a mi csekély fizetésünkhöz képest! Pl.: az osztrákok/németek a '90-es években,akkor kerestek annyi pénzt,mint mi magyarok most,tehát már akkor ŐK, 100-150-200 EZER forintnak megfelelő fizetést kaptak!-és mi???
    Sajnos magam ellen beszélek,mivel az elmúlt jópár évben AMD-s gépeket használtam,mivel ólcsóbban hozzájutottam,de váltottam Intelre mert siralmasnak itéltem mega mostani és a közeljövö AMD "úgymond" alkatrészeit!
    Per pillanat egy Asrock Z97 Extreme 6 alaplapot (asszem ez lesz az utólsó alaplap amit vásároltam) és egy IntelCeleron G1820 CPU-val használom!-hát igen: sajnos a "jobb" procira még gyüjtenem kell!!!-mert nem keresek 150-200-300 ezer forintot havonta, vagy annál többet, mint a retkes "nyugat"!
    Tény: az Intel valóban jobb,még érzésre is-.tudom az AMD-hez hasonlitani!-csak hát az ár....
    Hsz-em NEM rosszindulatú és nem személyeskedő akar lenni!-ezt mérlegeld mielőtt anyámat :) emlegetnéd!
    Üdvözlettel!

    Krisz

  • Raysen623

    addikt

    válasz Hobbbyt #46 üzenetére

    Tévedsz, mert nem teheti meg, ők csak azt hiszik hogy megtehetik. Én ugyanis már évek óta nem veszek Intel procit, mert nincs arányban az ára a tudásával. Márpedig ha ezt én megtehetem, akkor megteszi más is....Intelnek is kissé túl nagy lett az arca, akár az NVidiának. De ez az ő dolguk.
    Szerintem az AMD-nek remek processzorai vannak, és én nem veszem észre a különbséget teljesítményben a kettő között (nem csak játszom, hanem munkára is be van fogva). Szóval van teljesítményben konkurencia szerintem, csak ez nem érdekli az Intelt jelenleg. Az AMD meg nem fog arcoskodni ezért, amikor tudjuk hogy ő heggeszti mind a két konzolt jelenleg. Ennyit erről.

    (#53) NandoXXL: egy büdös szóval nem mondtam, hogy rohanok AMD SSD-t venni... Annyit írtam le, hogy 2000 foi nem vág földhöz árkülönbözetben. Engem csak és kizárólag a teljesítménye érdekel: ha hozza a samu SSD sebességét, akkor talán elgondolkodom a vételről.

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Új hozzászólás Aktív témák