Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Freiherr #7 üzenetére

    A minap vettem unokaöccsnek egy használt 2ds-t. Hardveresen kb. a raspberry pi-vel van egy kategóriában és első benyomásra olyan, mint egy 5-6 éves mobil.
    Viszont amint elindítasz egy játékot rájössz, hogy ez bezony egy teljes értékű konzol. Nem ilyen tamagocsi szerű micropaymentes lehúzós szarokkal van teli, mint a mobilok, hanem simán több száz játékóra van a legtöbb játékban.
    Csak tesztelésre kipróbáltam pár játékot és azt vettem észre magamon, hogy már vagy másfél órája ülök a kanapén és egy 6 évesnek szánt 2013-as kiadású zsebkütyün gamelek, miközben van itthon brutál PC dual 27" monitorral, Oculus Rift-el, meg minden. (Komolyan elgondolkoztam rajta, hogy veszek egyet személyes használatra, annyira megfogott a játékélmény minősége.)
    Szvsz a nintendónál tökre el kell felejteni a hardver speceket.
    Ez egy zárt ökoszisztéma, igen komoly minőségellenőrzéssel és nem adnak ki rá félkész, alig hogy eldöcög bétákat, hogy majd éveken át patcheljék, mint ami a steames agyonhype-olt címekre jellemző. A konzoloknál általában nem szokás az optimalizáció hiányát a jobb hardverrel pótolni, na a nintendora ez hatványozottan igaz.
    Azaz ha gondolkodsz switch vásárláson (én bevallom igen), akkor szvsz ne a hardver adatlapokat figyeld, hanem kérj kölcsön egyet és játsz vele. Ha nem fog meg, akkor jobb hardverrel se tenné, ha igen, akkor örülj, hogy csak ennyi vasat raktak bele és nem kerül a duplájába.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Medocsabi #47 üzenetére

    Ezek a multiplatform játékok inkább hiánypótlók, mint húzócímek.
    A Switch-nél az a lényeg, hogy becsapod a táskádba és bármikor előkaphatod a vonaton, ha játszani van kedved és nem valami mobilos szutyokkal tolod, hanem teljes értékű konzol játékkal normális irányítással és rendes tartalommal.
    A Doom, Witcher vagy Skyrim inkább azért érdekes, mert eddig a nintendo teljesen el volt vágva ezektől a címektől, így ha valaki zeldázni és skyrimezni is akart, akkor minimum két platformot kellett fenntartania, most pedig megkaphatja őket egyben ráadásul hordozható eszközön.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Hopkins95 #43 üzenetére

    A laptop sose lesz alternatívája egy kézi konzolnak.
    A laptopok hardvere vagy a fogyasztásra vagy a teljesítményre van optimalizálva, azaz aksiról vagy integrált VGA-val használod 10 órát, vagy rendes GPU-val másfelet.
    A PC-s játékokat sem laptopra írják így a hordozhatóság nagyjából kimerül annyiban, hogy két hely között ingázol, töltőre dugod és még így is kompromisszumos teljesítményt kapsz, ami egy-két éven belül elavul, de legalább süvít a gép hűtése, mint egy porszívó.
    A "bárhol előkapom és játszok fél órát" élményt meg felejtsd el.

    [ Szerkesztve ]

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Hopkins95 #56 üzenetére

    Szerintem a játék és az általános célú PC használat sehogy sem fér meg egy átlag laptopon belül.
    A megfizethető kategóriában csak a játékfelhozatal középmezőnyét lesz képes futtatni normál vagy az alatti beállítások mellett, ami ugye pár éven belül már az alsó kategóriát fogja alulról súrolni.
    Vagy vehetsz gamer laptopot csiliárdért, de akkor lemondhatsz a valódi hordozhatóságról.
    Ehhez képest egy switch + játékok ára simán kijön a normál és a gamer laptop árkülönbség feléből.
    Így lesz egy bárhol előkapható, eleve játékra fejlesztett hardvered jól optimalizált szoftver kínálattal meg egy valóban hordozható laptopod, amit egyrészt nem szemetelsz össze játékokkal, másrészt meg a két eszköz súlya még mindig a töredéke lesz egy gamer laptopénak.
    Persze nem akarom a nintendo ökoszisztémát minden áron rádtukmálni, mert nem mindenkinek jön be, de ha utánaszámolsz, akkor egy mindenes játék laptop nem jön ki 300-400ezer alatt, akkor meg már érdemes beszerezni egy switch-et 100 ezerért meg egy korrekt laptopot 200ért.
    Ezért mondtam az elején, hogy próbálj ki egy switch-et élesben és az alapján dönts.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz gliskard #82 üzenetére

    Ha erőltetni akarjuk az analógiát, akkor a 3ds kb. a mobilnak, a switch a tabletnek felel hordozhatóságban.
    A dilemma tehát képernyő méret vs. praktikum.
    Szvsz a switch a tokjában simán vihető bárhová, akár még laptop mellett is, táskából simán előkapható tömegközlekedésen, legfeljebb az "amíg jön a busz" random gamelés nem fér bele.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #00137984 #84 üzenetére

    Szvsz annak lenne értelme, ha kiadnának egy kisebb, könnyebben hordozható kézikonzolt és hozzá külön megvásárolható dokkot (+ kontrollereket), ami már hardvert is tartalmazna. Így maga a mini switch csak amolyan kártya olvasóként funkcionálna, azaz a user adatokat és a gamecard-ot is azon keresztül érné el a dokk, de a nagyobb felbontásért felelős elektronika már a dokkba lenne beépítve. A dokkért kérhetnének több pénzt és felmehetne a felbontás fullHD-ig.
    Aztán aki nem akar tv-n játszani, az nem veszi meg a dokkot, akinek meg sok a switch+dokk ára, az marad az alap verziónál és játszik a tv-n 720p-ben.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz gliskard #91 üzenetére

    Az analógiát kizárólag a hordozhatóságra értettem: a tabletet is viheted akárhová a táskádban, de bkv-zásra a mobil jobb, akár csak a 3ds a switch-hez képest.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Hopkins95 #96 üzenetére

    Megint csak a nettó árteljesítményeket hasonlítod össze.
    Egy konzol az egy ökoszisztéma, azaz az OS, fejlesztői környezet, online szolgáltatások, hardver és tartalom egyben. A hardver és a játékok ára ezek költségeit is tartalmazza.

    A másik, hogy konzolnál sosem a lehető legjobb teljesítmény a cél, hanem az elegendő. Ha - megfelelő optimalizáció mellett - jól futnak rajta a játékok, akkor a user szempontjából halál mindegy, hogy mit tud a hardver.

    Az elszabadult PC árak miatt újabban egyre több PC játékos kezd el konzolozni és hozzák magukkal azt a hibás szemléletet, hogy nem a saját tapasztalataik alapján ítélnek meg egy terméket (értsd: havernál, boltban kipróbálja), hanem a hardver nettó teljesítménye alapján kijelentik, hogy az egész platform halott, mert "ennyi pénzért ennyi GHz pofátlan rablás". Aztán ha mégis sikeres, akkor az csak az ördögi marketing által megvezetett birka fanboyok miatt lehet, akik fel sem bírják fogni, hogy mi a jó nekik.
    Félreértés ne essék, nem konkrétan rád értettem, csak leírtam egy jellemző gondolkodásmódot, hogy miért tévút a hardver speceket hasonlítgatni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák